Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bedava Windows 10 Upgrade  (Okunma Sayısı 11248 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
intelceptor
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 29, 2017, 13:05:46 ÖS »

Merhaba,

Microsoft 31 Aralık 2017 tarihine kadar bedavaya Windows 10 upgrade'i vermekte.

Aşağıdaki sitede detylar mevcut.

https://www.cnet.com/how-to/microsoft-windows-10-free-upgrade-offer-assistive-features/

İyi günler dilerim,

İlgi Alanlarım: MS-DOS PC, Nintendo Gameboy
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2017, 13:11:48 ÖS »

Bu upgrade için eski sürüm Windows gerekiyor mu? Yoksa illa orijinal ya da 'serbestçe aktive edilmiş' bir Windows mu gerekiyor? Daha önceki Windows 10 sürümleri de 'herhangi bir şekilde' aktive edilmiş Windows 7/8/8.1 sürümleri üzerine kurulabiliyor ve kurulum sonrasında ayarlardan eski Windows sürümü kaldırılabiliyor ya da sistem tamamen temizlenebiliyordu. Bu aşama sonrasında ise Windows 10 iso dosyası (USB diskten ya da doğrudan optik sürücüden) ile formatlanarak da yenilenebiliyordu (BIOS/UEFI key'i yardımıyla).
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2017, 13:32:33 ÖS »

Windows 10 Education lisansları 20 dolara kadar fiyatlarla bulunabiliyor, Windows 7 lisansını kaybetmek için anlamlı bir sebep olduğunu düşünmüyorum.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
intelceptor
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2017, 14:50:14 ÖS »

Bu upgrade için eski sürüm Windows gerekiyor mu? Yoksa illa orijinal ya da 'serbestçe aktive edilmiş' bir Windows mu gerekiyor? Daha önceki Windows 10 sürümleri de 'herhangi bir şekilde' aktive edilmiş Windows 7/8/8.1 sürümleri üzerine kurulabiliyor ve kurulum sonrasında ayarlardan eski Windows sürümü kaldırılabiliyor ya da sistem tamamen temizlenebiliyordu. Bu aşama sonrasında ise Windows 10 iso dosyası (USB diskten ya da doğrudan optik sürücüden) ile formatlanarak da yenilenebiliyordu (BIOS/UEFI key'i yardımıyla).

Öncelikle Windows 7, 8 ve 8.1 olan versiyonlar (Enterprise hariç) bedavaya upgrade edilebiliyor.

Windows'un aktive olması yeterli upgrade yapılabilmesi için.

Yeni upgrade işlemi tammalandıktan sonra yeni yüklenen Windows 10 kendisi aktive  oluyor. Başka bir işlem yapmaya gerek yok.

USB ya da optik sürücüden yeni kurulum yapılarak yüklendiğinde kendiğiliğinde aktivasyon işlemini tamamlamakta. (Lisans BIOS/EFI  bilgisini Microsoft tarafına register ediyor)

intelceptor
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2017, 14:54:03 ÖS »

Windows 10 Education lisansları 20 dolara kadar fiyatlarla bulunabiliyor, Windows 7 lisansını kaybetmek için anlamlı bir sebep olduğunu düşünmüyorum.

Microsoft desteğini (güncellemelerini) yanlış bilmiyorsam aşağıdaki tarihlere kadar verecek.

Windows 7 - 2019 sonuna kadar,
Windows 8 - 2020 sonuna kadar,

Birde Windows 10 upgarde işlemi şu anda bedava

WildLord
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2017, 14:54:48 ÖS »

Halen devam eden ücretsiz Windows 10 yükseltmeleri bildiğim kadarıyla yasal değil, Microsoft bu hizmeti sadece özürlü kişiler için devam ettiriyor diye biliyorum.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2017, 15:14:53 ÖS »

Halen devam eden ücretsiz Windows 10 yükseltmeleri bildiğim kadarıyla yasal değil, Microsoft bu hizmeti sadece özürlü kişiler için devam ettiriyor diye biliyorum.

Orijinal Windows 7/8 için legal, hiç orijinal Windows lisansı olmayan bir bilgisayara Windows 10 kurulumu legal değil. Ama Microsoft şu anda 'tek Windows' hamlesi nedeniyle orijinal kurulum dışındaki kurulumlara da fazlasıyla açık kapı bırakıyor diyebiliriz. Keşke Android gibi sistemi bedava yapıp hizmetlere odaklansa...
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2017, 15:26:08 ÖS »

Orijinal Windows 7/8 için legal, hiç orijinal Windows lisansı olmayan bir bilgisayara Windows 10 kurulumu legal değil. Ama Microsoft şu anda 'tek Windows' hamlesi nedeniyle orijinal kurulum dışındaki kurulumlara da fazlasıyla açık kapı bırakıyor diyebiliriz. Keşke Android gibi sistemi bedava yapıp hizmetlere odaklansa...

Sunucu tarafında cpu soketinden çekirdek sayısına çevirdi lisanslama modelini. Bedavaya birşey vereceğini sanmam MS'un.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
WildLord
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2017, 15:44:18 ÖS »

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/12435/windows-10-upgrade-faq
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 30, 2017, 09:30:27 ÖÖ »

Sunucu tarafında cpu soketinden çekirdek sayısına çevirdi lisanslama modelini. Bedavaya birşey vereceğini sanmam MS'un.

Microsoft normalde günahını vermez bedavaya. Ama piyasa koşulları buna zorluyor onu. Windows 8 piyasaya sürüldüğünde değişik açık kapılarla sistemi bedava ya da çok uygun rakamlarla piyasaya dağıtmışlardı ki bu durum daha da artarak Windows 10 ile devam ediyor. Düşünün, siz bir defa işletim sistemi satıyorsunuz, bu sistemde çalışan Steam gibi bir platformda ise sayısız işlem yapılıyor ve bundan pay alamıyorsunuz. Bir zamanların 8-16 bit ev bilgisayarı şirketlerinin donanım satışından gelecek paraya bel bağlaması gibi.
ogün
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Aralık 30, 2017, 23:22:37 ÖS »

Nasıl mümkün oluyor bilmiyorum ama gerek global gerek yerli büyük alışveriş sitelerinde Pro lisansı 40-60 Tl civarına bulunabiliyor.
amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 31, 2017, 00:10:55 ÖÖ »

Pro lisansı yurt dışında 5 dolara bulunabiliyor, aynı şekilde Office 2016 Pro.Plus 10 dolar civarı. Ancak muhtemelen kurumsal olarak kabul edilmyecektir tabi bu lisanslar, ev kullanımı için ise sıkıntısız. Hatta satın aldığım Professional Plus ofis paketini telefonla etkinleştirmiştim. Bu fiyatlar olunca da lisanssız kullanmanın hiç bir gereği kalmıyor.
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 31, 2017, 00:29:44 ÖÖ »

Az önce baktımda ebay de 20-30 TL aralığında fiyatlara windows 7 aktivasyon key satılıyor aramızda bu şekilde key alıp kullanan var mı? Ne derece güvenlidir bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim teşekkürler.
amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Aralık 31, 2017, 00:35:20 ÖÖ »

https://bitify.com/ ben buradan onlarca aldım. Bİr çok tanıdığım orjinal kullanmaya başladı, çünkü crack olayı sıkıntılı biliyorsunuz. Muhtemelen Türkiye'deki satanlar da buralardan alıp satıyorlar. Microsoft tarafında da hiç bir problem yok. Ebay'de de satıcılar aynı diye tahmin ediyorum.
Hatta 50li, 20li aktivasyon paketleri de satılıyor. 5 Windows 10, 5 Office 2016 pro plus paket almıştım. 5er tane lisans verdi yanlış hatırlamıyorsam 30-35 dolar civarıydı ve hepsini kullandık.
İçerisinde Bein ve hemen tüm şifreli yayınlar olan iptv üyelikleri gibi enteresan şeyler de satılıyor Ben geçen sene böyle bir üyelikle bütün sene futbol maçlarını izlemiştim mesela. Başka bir sürü yazılım çok uygun rakamlara alınabiliyor.
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Aralık 31, 2017, 00:43:11 ÖÖ »

@amiga.os teşekkür ederim ilk fırsatta win 7 key alayım.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: