Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bedava Windows 10 Upgrade  (Okunma Sayısı 16007 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pofpor
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Aralık 31, 2017, 14:38:42 ÖS »

https://bitify.com/ ben buradan onlarca aldım. Bİr çok tanıdığım orjinal kullanmaya başladı, çünkü crack olayı sıkıntılı biliyorsunuz. Muhtemelen Türkiye'deki satanlar da buralardan alıp satıyorlar. Microsoft tarafında da hiç bir problem yok. Ebay'de de satıcılar aynı diye tahmin ediyorum.
Hatta 50li, 20li aktivasyon paketleri de satılıyor. 5 Windows 10, 5 Office 2016 pro plus paket almıştım. 5er tane lisans verdi yanlış hatırlamıyorsam 30-35 dolar civarıydı ve hepsini kullandık.
İçerisinde Bein ve hemen tüm şifreli yayınlar olan iptv üyelikleri gibi enteresan şeyler de satılıyor Ben geçen sene böyle bir üyelikle bütün sene futbol maçlarını izlemiştim mesela. Başka bir sürü yazılım çok uygun rakamlara alınabiliyor.
Peki buradan aldığımız lisans anahtarından sonra verilen bağlantıdan orjinal windows'u iso olarak mı indiriyoruz? Bilgilendirebilir misiniz?

amiga.os
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 31, 2017, 14:47:51 ÖS »

Satıcılar indirme bağlantısını da veriyorlar, iso olarak iniyor, ama daha önce indirdiğim temiz Windowslarda da lisans çalıştı. Yani her seferinde tekrar indirmedim. Ofis tarafında ise indirme işlemi key ile yapılıyor ve keye uygun ofis paketi iniyor. Onu her seferinde tekrar indirdim, çünkü herhangi bir kurulum dosyası oluşmuyor. Daha önce crackli kurulmuş ofis paketinde lisans çalışmadı ayrıca. Tam sürüm doğrulaması yapıyor olabilir.
pofpor
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Aralık 31, 2017, 15:55:23 ÖS »

O zaman windows'u bir kez indirdikten sonra iso dosyasını yedekleyebiliyoruz. Güzelmiş. Teşekkürler.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Aralık 31, 2017, 20:19:01 ÖS »

Ben zamanında şöyle bir deneyim yaşamıştım...Windows10 içinde farklı olacağını sanmıyorum.
http://www.gokhansonmez.com/2015/1062/windows-8-1i-sifirdan-kurmak-yillardir-update-edenler-icin/

Not: Siteye girdiğimde kripto Mining uyarısı verdi Ne alaka diyerek update edeyim, kontrol edeyim dedim...Site uçtu Eğer çalışmazsa yarın bakarım Insallah...
« Son Düzenleme: Aralık 31, 2017, 20:26:06 ÖS Gönderen: LW3D » Logged

WildLord
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ocak 08, 2018, 10:33:29 ÖÖ »

Windows 10'u ücretsiz indirmek isteyenler dikkat!

Microsoft'un açıklamasına göre Windows 10'a ücretsiz geçiş için çok az zamanınız var!

https://www.chip.com.tr/haber/windows-10a-ucretsiz-gecmek-icin-son-9-gun_73700.html
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mart 16, 2018, 02:14:05 ÖÖ »

Windows 10'u ücretsiz indirmek isteyenler dikkat!

Microsoft'un açıklamasına göre Windows 10'a ücretsiz geçiş için çok az zamanınız var!

https://www.chip.com.tr/haber/windows-10a-ucretsiz-gecmek-icin-son-9-gun_73700.html

1 hafta kadar önce Windows 7 Ultimate N key'i kullanarak Windows 10 Pro N kurdum, aktifleştirdim; bu fırsat halen devam ediyor merak edene.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Mart 16, 2018, 10:17:21 ÖÖ »

Bir kaç ay evvel sıfır sistem yükledim. Win7Pro anahtarı işe yaramamıştı. Şans mıdır? Yoksa her sürümde mi yoktur bilemedim.

appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mart 16, 2018, 12:23:09 ÖS »

Bir kaç ay evvel sıfır sistem yükledim. Win7Pro anahtarı işe yaramamıştı. Şans mıdır? Yoksa her sürümde mi yoktur bilemedim.

Kullandığınız anahtarın ilgili Windows 10 sürümü için geçerli olması gerekiyor.  Windows 7 Home'dan Pro'ya, Ultimate'tan Enterprise'a, Education'dan Home'a vs geçilemiyor.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Mart 16, 2018, 13:04:22 ÖS »

@appiah4

Aslında Microsoft milleti korkutarak bir an önce Windows 10'a geçmelerini, diğer Windows sürümlerinin tarih olmasını istiyor. Bu nedenle bir çok şeye (illegal aktive edilmiş Win7/8 sürümlerinden bile upgrade edilmesi vb) müsamaha gösteriyor. Tek Windows'a ulaşıp market üzerinden oyun, yazılım, 'in-app purchase', hizmet vb satıp sürekli bir para akışı sağlamak istiyor.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 02, 2018, 09:34:02 ÖÖ »

Dün, yeni bir bilgisayara elimdeki lisanslı Windows 8.1'lerden birini kurdum ve Microsoft üzerinden Windows 10'a yükselttim. Sorunsuz aktive oldu. Muhtemelen süresiz devam ediyor yükseltme sistemi.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Kasım 05, 2018, 09:24:55 ÖÖ »

Ben 10 u bir sevemedim.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 05, 2018, 09:29:33 ÖÖ »

Ben 10 u bir sevemedim.

Ben de Windows 8.1'i daha çok seviyordum. Gerçi 8.1 için de geçerliydi ama Windows 10'un en sevdiğim yönü hiç bir sürücü kurmayı gerektirmemesi ve sistemi tekrar temizleyebilmesi. Sadece ekran kartının güncel sürücüsünü kurmanız yeterli.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: