Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarDiğer BilgisayarlarBir devin sonu, uzatmaları oynatacaklar » Windows 7
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bir devin sonu, uzatmaları oynatacaklar » Windows 7  (Okunma Sayısı 22521 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ağustos 17, 2019, 00:58:46 ÖÖ »

gece gece hoşuma gitmeyen bir mail geldi

o kadar alıştım bu win7 proya beleş win 10 sisteme bile geçmemiştim
microsoft iyilik mi ediyor? Tehtit mi ediyor? Orasını çözemedim.
bir ton microsoft yazılımı gıcıklık yapacak şimdi

Destek sonu ne anlama geliyor?

Windows 7 desteği sona erdiğinde, bilgisayarınız çalışmaya devam edecek ancak Microsoft artık güvenlik ve yazılım güncelleştirmeleri sunmayacaktır. Windows 7 yüklü bilgisayarınızı sürekli yazılım ve güvenlik güncelleştirmeleri olmadan kullanabileceksiniz ancak ek bir virüsten koruma yazılımınız olsa bile virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha büyük bir risk altında olacaksınız.

Hazır olmak için ne yapabilirsiniz?

Dosyalarınızı ve fotoğraflarınızı yedekleyin
    Windows 10 hakkında ipuçları alın

Windows 7 ile size hizmet sunmamıza izin verdiğiniz için teşekkür ederiz. Bu geçiş sürecinde yardımcı olmaya hazırız.

HkRecai
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2019, 01:53:53 ÖÖ »

Şunları şuraya bırakayım da ellenmemiş Windows 7 son 2018 sürümü. Denetim masasından dil paketi ile Türkçe oluyor.

https://download.microsoft.com/download/1/E/6/1E6B4803-DD2A-49DF-8468-69C0E6E36218/7601.24214.180801-1700.win7sp1_ldr_escrow_CLIENT_ULTIMATE_x86FRE_en-us.iso
3,7gb

https://download.microsoft.com/download/5/1/9/5195A765-3A41-4A72-87D8-200D897CBE21/7601.24214.180801-1700.win7sp1_ldr_escrow_CLIENT_ULTIMATE_x64FRE_en-us.iso
5,5gb
Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2019, 01:58:17 ÖÖ »

Win10'un win7'den daha az ram gerektirdiği söyleniyor. Win8'den itibaren windows çekirdeği daha hızlı bir çalışma yöntemine geçti (tickless kernel), aynı mhz ya da ghz'de programlar bir miktar daha hızlı çalışıyor.

Win10'un kullanıcı sözleşmesinde basılan tuşlara varıncaya kadar microsoft'a kişisel bilgilerin gönderilmesine razı olduğunuza onay veriliyor diye biliyorum. Böyle birşey win7'de yok.

Use the brute force, Luke
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2019, 02:04:40 ÖÖ »

ellerine sağlık hocam

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2019, 02:08:00 ÖÖ »

şuan en stabil sürüm win7 hocam, windows 10 fena değil laptoplarda yüklü  16gb ram ile kullanıyorum şuan için bir sıkıntı yaşatmadı ama kullandığım iş programları en stabil win 7 de çalışıyor xpyi bıraktığımız gibi bunada yavaş yavaş alışıcaz gibi geliyor

Win10'un win7'den daha az ram gerektirdiği söyleniyor. Win8'den itibaren windows çekirdeği daha hızlı bir çalışma yöntemine geçti (tickless kernel), aynı mhz ya da ghz'de programlar bir miktar daha hızlı çalışıyor.

Win10'un kullanıcı sözleşmesinde basılan tuşlara varıncaya kadar microsoft'a kişisel bilgilerin gönderilmesine razı olduğunuza onay veriliyor diye biliyorum. Böyle birşey win7'de yok.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2019, 07:27:24 ÖÖ »

Tek Windows...
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2019, 10:48:56 ÖÖ »

Windows 10 1903 sürümü ile  daha da bir olmuş durumda.

Aslında MS'nin XP den sonra yapmaya çalıştığı buydu. XP den sonra Longhorn'u ellerine yüzlerine bulaştırınca ortaya alelacele Server 2003 tabanlı bir Vista çıkardılar. İlk longhorn (iptal edilen vista) tanıtımlarında zaten kullanılacak son windows da diyorlardı arada. Bu gün Windows 10 da hala o zamanki konseptlerini uyguluyorlar yavaş yavaş. ve Windows 10 son kurulacak windows oldu.

Son Windows bu olacaktı sözde;

https://www.youtube.com/watch?v=b9ifQvQCO7Y

Olmadı.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 10:57:09 ÖÖ Gönderen: Voltron » Logged

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2019, 10:56:07 ÖÖ »

SSD diskiniz yoksa Win10 sürünür...

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ağustos 17, 2019, 10:58:51 ÖÖ »

Win7'den sonra çıkan hiç bir windows'u beğenmedim, win7'den vazgeçmem, hatta şimdi çıkan laptop / desktop modellerine win7 yüklenemeyecek şekilde yapıyorlar, ne microsoft ne de kart üreticileri chipset driver veya ekran kartı driverlarını üretmiyor bir kaç yeni laptopa win7 yüklemiştim ama ekran kartı driver'ı olmadığı için harici ekran kartını yükleyemiyordum, bazı win10 driver'ına modifikasyon yapıp win7'de çalıştırabildim, tonla para verip aldığın cihaza zorla win10 yüklemeye zorlanması beni iyice microsoft'tan soğuttu, millet boşuna linux'e geçmiyor.
bir nevi herkesi win10 yüklemeye mecbur ediyorlar, win10'nun içi gereksiz programlarla, arka kapılarla dolu, win10 yüklemekle her şeyinizi microsoft'a açmış oluyorsunuz. En son sürüm win10'da bile ne şifre güvenliği ne de admin güvenliği var, bir kaç basit numarayla root olmak hala çok kolay, yıl 2019...

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 11:31:40 ÖÖ Gönderen: Cydonian » Logged

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ağustos 17, 2019, 11:15:30 ÖÖ »

Windows 10 1903 sürümünde işi bayağı abartmışlar, kurulu uyumsuz bir yazılımınız varsa windows update duruyor ve bu yazılımı uninstall edene veya güncelleyene kadar ilerlemiyor. Bir önceki sürüm Vmware workstation gibi görece yeni bir uygulama bile sorun çıkartabiliyor...
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ağustos 17, 2019, 12:10:09 ÖS »

Windows 7 güvenlik güncelleştirmelerinin microsoft için maliyeti çok mu?
Bence, zorla ve hatta bedavaya, herkesi windows 10 a geçirmek istemelerinin altında yatan başka sebepler var.

Bu sebepler; global terörün takibi, ticari bilgi toplama... yada her ne sebepler ise, kesinlikle kullanıcı menfaatine ve iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.

Artık akıllı yazılımlar 50 tane "like" ile kişileri eşinden daha iyi tanıyabilecek duruma geldi.

Bu gücü elinde tutanın arzulamadığı bir durumu, henüz gerçekleşmeden, hatta daha düşünülmemişken bile, yazılımlar kişideki potansiyeli görüp gücü elinde tutana rapor edebilecek.

Mikrosoftun karşılıksız Windows 10 a geçiş teklifi beni paranoyak etti galiba  Kahkaha

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 12:36:27 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ağustos 17, 2019, 12:14:10 ÖS »

Bir de Windows'u oyun platformu yaptıkları için DirectX'i güncellemeyerek bitirmeye çalışıyorlar kullanımını. Aslında oyunlar DirectX yerine OpenGL üzerinden devam etseler ve OpenGL de GPU üreticileri tarafından oluşturulan ortak bir platformla güncellense bu bağımlılık ortadan kalkabilirdi.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ağustos 17, 2019, 12:32:23 ÖS »

Programlarda artık güncellemelerde Windows 10 ister duruma geldi. Yok ise eski sürüm kullanıyorsunuz. Adobe için söylüyorum. Bende Windows 8.1 var ve memnunum ama üst versiyon kurdurmuyor programları. Belki yakında yeni sistem alırım o zaman mecbur Win 10'a geçeceğim. Eski retro oyunlarla uyum problemini de eski pc'de gidereceğim artık

Teknoloji acayip hızlı değişiyor. SSD'ler 500 mb sn'de data aktarırıken, şimdi 3500 mb cıvarlarına çıktı. Programlar adapte olmaya çalışıyor. Sürekli bir güncelleme gerekiyor.

Şimdi 7 nm'ye küçültüp işlemcileri ve ekran kartlarını da bir arada kullanan kompak sistemlere geçerlerse gene yazılımsal değişiklikler gerekecek. Bu ara teknolojide ABD ve Çin özellikle acayip rekabet var. 4 k laptoplar yakında uygun fiyattan alıcaya sunulacak gibi. Huwai telefonlarında artık kendi işlemci ve işletim sistemini kullanıyor. Yakında laptoplarda da bu sistme geçerse daha çok günceleme olur gibi. Telefonlardaki abartı özellikler pc'lerede gelir diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 12:39:26 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 17, 2019, 12:59:50 ÖS »

Eskiden bir buzdolabı ne bileyim bir TV alınırdı eve.Bozulana kadar kullanılırdı.Yeni dünya düzeninde her şey kullan bozulmadan at felsefesine evriliyor.Büyük firmaların ticaret etiği ve insanlık dışı uygulamaları sinir bozucu bir hale geldi.İphone 4-5 Whatsapp desteği yok Windows XP Steam desteği yok.Yani kısaca sistemini yenilemeye paran yoksa büyük firmalara göre ölün daha iyi.Yeni dünya düzeninde fakirlere yer yok.
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 13:01:37 ÖS Gönderen: Astalavista Retro Gaming » Logged
nightwolf
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ağustos 17, 2019, 13:09:09 ÖS »

eline saglık HkRecai hocam
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 13:12:30 ÖS Gönderen: nightwolf » Logged

dr.alban_ it's my life,no coke,born in africa,hello africa
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: