Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetCorona Üzerine Düşünceler
Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Corona Üzerine Düşünceler  (Okunma Sayısı 32400 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #120 : Ağustos 28, 2021, 21:02:26 ÖS »

Her türlü aşının mantığı; vücudun bağışıklık sistemine hastalık yapan etkeni önceden tanıtmak ve zamanı gelince bağışıklık sisteminin htırlayıp, bilmesini sağlamaktır. Aşı olmayan bedenle aşı olan beden arasındaki temel fark budur. Bu konuda aklıma gelen söyle bir söz var; "Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?"

AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #121 : Ağustos 28, 2021, 21:15:35 ÖS »

Her türlü aşının mantığı; vücudun bağışıklık sistemine hastalık yapan etkeni önceden tanıtmak ve zamanı gelince bağışıklık sisteminin htırlayıp, bilmesini sağlamaktır. Aşı olmayan bedenle aşı olan beden arasındaki temel fark budur. Bu konuda aklıma gelen söyle bir söz var; "Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?"
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2021, 23:21:19 ÖS Gönderen: LW3D » Logged

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #122 : Ağustos 28, 2021, 21:34:13 ÖS »

Mikrop yarasadan bulaştığı için, ileride aşı olanlar vampir olacaklar aşı olmayanlar virüsten ölmezlerse insan olarak kalacaklar. Herkes özgür iradesiyle tercihini yapar. Bu durumda ben vampir olmayı tercih ettim. Kahkaha
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2021, 23:34:27 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #123 : Ağustos 28, 2021, 21:40:33 ÖS »

Haberci RNA (mRNA), tüm canlı hücrelerde bulunuyor. mRNA'lar kromozomlarımızdaki DNA ile ihtiyaç duyduğumuz proteinleri üreten hücresel mekanizma arasında kimyasal aracılar olarak hareket ediyor. Proteinleri bir araya getirmek için ihtiyaç duyulan talimatları iletiyorlar.Ne var ki, mRNA ve DNA aynı şeyler değil ve mRNA'lar genetik kodumuzu değiştirmek için DNA'mızla birleşemez.

C64 ve A500 gerisi teferruat
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #124 : Ağustos 29, 2021, 01:20:33 ÖÖ »

Bu corono virüsün ülkemize girdiği zamanlarda yani geçen yıl bir gece pc başında otururken aniden baş dönmesi ve nefes darlığı yaşadım, acilen hastaneye gittim tansiyonum çok yüksek çıkmıştı,

sonrasında her gün saatte bir ya da yarım saatte bir nefes darlığı, baş dönmesi, sol omuzda ve gögüste şişlik gibi dolgunluk hissi gibi semptomlar görünüyordu, 4 kere hastaneye gittim her gittiğmde kan testi, emar, röntgen gibi testler yapıldı hiç bişey çıkmadı, üzerine birde corona testi yaptırmıştım negatif çıkmıştı, bu yaklaşık 20-25 gün böyle devam etti, sonrasında baş dönmesi ve nefes darlığı, göğüste sıkışma gibi semtomlar azaldı ve tamamen geçti gibi oldu, nadir de olsa bazen yine hafif baş dönmesi ve nefes darlığı çekiyorum ama geçen yıl o ilk 20 gün çok kötüydü.

Şimdi ise yaklaşık 1 yıldan beri eklem ağrıları ve kol ağrısı çekiyorum, son zamnlarda bu kol ağrıları uyutmayacak derecede çoğaldı, bunun için nörolojiye bile gitmiştin onda da bişey çıkmadı, fizik tedaviden randevu alın dediler,
ağrıyı nasıl tarif etsem böyle kollar boşta iken pek fazla birşey yok ama ne zaman kollarımı bir yere yaslasam avuç içinden başlayarak dirseğe kadar yanma ve kramp şeklinde ağrılar oluyor, hatta son aylarda kafamda da aynı ağrılar oluşmaya başladı, başın yan kısımlarını yastığa koyduğum anda  5 dakika sonra ağrı başlıyor,

var mı benim gibi bu durumdan muzdarip olan acaba? 

aşı konusuna gelirsek
2 doz sinovac aşısı oldum yakın zamanda, biontech aşısına fazla güvenmedim için klasik aşıyı tercih ettim.
İyi mi yaptık kötü mü yaptık bilmiyorum ama bu virüs 1,5 yıldır ülkemizde var, ben sanmıyorum ki bu virüsü kapmayan olsun, 1,5 yıl içinde ne kadar dikkat edersen et mutlaka bu virüs bulaşmıştır herkese, işte aşı karşıtları da bu yüzden aşı olmuyor bence, çünkü bazı insanlar üzerinde virüs hiç bir semptom göstermiyır demek ki.

solitude
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #125 : Ağustos 29, 2021, 06:57:16 ÖÖ »

@segaa

boyun fıtığı + vertigo yatkınlığı olabilir...
Bu konular araştırıldı mı?

CPC-C64-AMIGA
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #126 : Ağustos 29, 2021, 13:27:51 ÖS »

@solitude

Hayır araştırılmadı ama boyun ile ilgili bir şikayetim yok vertigo olduğunu da sanmıyorum asıl sorun kollardaki ağrı, kendim yaptığım araştırmalara göre fibromiyalji gibi görünüyor ama emin değilim.

solitude
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #127 : Ağustos 29, 2021, 14:24:16 ÖS »

Boyun fıtığının en çok rastlanan belirtisi kollardaki ağrıdır. Kendimden biliyorum.
Boyun emarı ile direkt tanı konabilir...

CPC-C64-AMIGA
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #128 : Ağustos 29, 2021, 15:23:05 ÖS »

Boyun fıtığının en çok rastlanan belirtisi kollardaki ağrıdır. Kendimden biliyorum.
Boyun emarı ile direkt tanı konabilir...

Belki oda olabilir ama genel olarak boyun ağrısıyla ilgili bir şikayetim yok, boyunda ağrı olmayıp kollarda ağrı olabiliyor mu?

Birde dediğim gibi kollar ve el boştayken ayakta falan pek ağrısı olmuyor, ne zaman elimi ya da kolumu bir yere yaslasam bu yumuşak bir yer olsada bir kaç dakika içinde ağrı başlıyor. :S

solitude
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #129 : Ağustos 29, 2021, 16:27:18 ÖS »

Boyunda ağrı olmayıp, kollarda olabiliyor.
Ağrı genelde oturur veya yatar pozisyonda iken artıyor.
Fizik tedavi ve sürekli egzersiz ile üstesinden gelinebilir. Doktor tanı ve tedavi için en doğrusunu söylecektir...

CPC-C64-AMIGA
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #130 : Ağustos 29, 2021, 20:23:23 ÖS »

Boyunda ağrı olmayıp, kollarda olabiliyor.
Ağrı genelde oturur veya yatar pozisyonda iken artıyor.
Fizik tedavi ve sürekli egzersiz ile üstesinden gelinebilir. Doktor tanı ve tedavi için en doğrusunu söylecektir...

Doğru söylüyorsun oda olabilir dediğin gibi oturur ve yatar vaziyette ağrı başlıyor. Fizik tedaviye gidicem bakalım.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #131 : Eylül 17, 2021, 12:08:19 ÖS »

https://www.facebook.com/cnnturk/videos/2024608891049059/

mRNA habercidir. 3 gün vücutta kalır ve çekirdeğe giremez

Aşınızı olun lütfen.

12 yaşındaki oğlum 2 dozunu da oldu . 10 yaşındaki kızıma da aşı hakkının çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz

C64 ve A500 gerisi teferruat
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #132 : Eylül 24, 2021, 18:08:24 ÖS »

İki doz Biontech olmasına rağmen eşim de korona oldu. Aşılı olduğu için ağırlaşmadı ve böyle devam etmesini umuyoruz. Dün gece test yaptırdı bu sabah belli oldu pozitif. Ben de bu sabah test yaptırdım ve saat iki gibi sonucu belli oldu negatif.

İşin kötü yanı son düzenlemeler gereği temaslı da olsam işe gitmek zorundayım. 5. günün sonunda yine test yaptırmam gerekiyor. Çocuklar temaslı oldukları için okula gidemeyecekler ve evde eşimle kalacaklar mecburen. Ney

Güler misin ağlar mısın? Karmakarışık duygular içindeyiz.

https://retrodergi.com - https://e-turay.com - https://karizmawow.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS
NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #133 : Eylül 24, 2021, 18:15:36 ÖS »

İki doz Biontech olmasına rağmen eşim de korona oldu. Aşılı olduğu için ağırlaşmadı ve böyle devam etmesini umuyoruz. Dün gece test yaptırdı bu sabah belli oldu pozitif. Ben de bu sabah test yaptırdım ve saat iki gibi sonucu belli oldu negatif.

İşin kötü yanı son düzenlemeler gereği temaslı da olsam işe gitmek zorundayım. 5. günün sonunda yine test yaptırmam gerekiyor. Çocuklar temaslı oldukları için okula gidemeyecekler ve evde eşimle kalacaklar mecburen. Ney

Çok geçmiş olsun hocam.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #134 : Eylül 24, 2021, 18:16:33 ÖS »

Geçmiş olsun

Sayfa: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: