Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetCorona Üzerine Düşünceler
Sayfa: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Corona Üzerine Düşünceler  (Okunma Sayısı 32682 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #105 : Ağustos 28, 2021, 19:19:59 ÖS »

Pazardan aldığımız gıdadan zehirlenme riskimiz var diye yemek yememezlik yapmıyoruz. Yemek yemezsek ölürüz. Karşıdan karşıya geçerken araç çarpar diye gecmemezlik de yapmıyoruz .Sadece sağa sola bakarak dikkat ediyoruz. Aşı da bizim sağa sola bakma görevimizdir bence ,tabi isteyen bakmaz. Genom ve gen bilimiyle yakından ilgiliyim. Aşı olmak şart ve bence sosyal sorumluluk
Karşılıklı polemige girme amacım yok. Sadece en az aşı karşıtları  kadar aşıyı savunmak zorundayım .12 yaşındaki oğlum aşısını oldu ve 6 Eylülde de 2. dozu olacak. Çok mutluyum. Sevgiler
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2021, 19:27:31 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

C64 ve A500 gerisi teferruat
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #106 : Ağustos 28, 2021, 19:27:17 ÖS »

Pazardan aldığımız gıdadan zehirlenme riskimiz var diye yemek yememezlik yapmıyoruz. Yemek yemezsek ölürüz. Karşıdan karşıya geçerken araç çarpar diye gecmemezlik de yapmıyoruz .Sadece sağa sola bakarak dikkat ediyoruz. Aşı da bizim sağa sola bakma görevimizdir bence ,tabi isteyen bakmaz. Genom ve gen bilimiyle yakından ilgiliyim aşı olmak şart ve bence sosyal sorumluluk
Karşılıklı polemige girme amacım yok. Sadece aşı karşıtları gibi en az onlar kadar aşıyı savunmak zorundayım .
Yani siz üreticinin almadığı sorumluluğu alıyorsunuz?Fazları bitmeden alel acele çıkarılmış aşıya kefil oluyorsunuz,peki ilerdeki tazminat davalarındada sizi görebilecekmiyiz?
Ayrıca her yemekten zehirlenme riskimiz yoktur,şüpheli yemekten zehirlenebilirz değilmi?İçeriği belli olmayan yada kullanma süresi geçmiş yada saklama koşullarına uyulmamış gıdadan.
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2021, 19:30:53 ÖS Gönderen: AmigAmigA » Logged

Commodore'suz kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Amiga ölmez,vatan bölünmez.
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #107 : Ağustos 28, 2021, 19:33:18 ÖS »

Pazardan aldığımız gıdadan zehirlenme riskimiz var diye yemek yememezlik yapmıyoruz. Yemek yemezsek ölürüz. Karşıdan karşıya geçerken araç çarpar diye gecmemezlik de yapmıyoruz .Sadece sağa sola bakarak dikkat ediyoruz. Aşı da bizim sağa sola bakma görevimizdir bence ,tabi isteyen bakmaz. Genom ve gen bilimiyle yakından ilgiliyim aşı olmak şart ve bence sosyal sorumluluk
Karşılıklı polemige girme amacım yok. Sadece aşı karşıtları gibi en az onlar kadar aşıyı savunmak zorundayım .
Yani siz üreticinin almadığı sorumluluğu alıyorsunuz?Fazları bitmeden alel acele çıkarılmış aşıya kefil oluyorsunuz,peki ilerdeki tazminat davalarındada sizi görebilecekmiyiz?

İsteyen aşısını olmuyor zaten . Ameliyata girerken de doktorlar, hastane risk almamak için kağıt imzalatir. Dileyen imzalamaz ve sonucuna katlanır. Karşıdan karşıya geçerken dahi hayat zaten hep riskli. Riski bekletmeme lüksümüz yok .20 sene sonra da yasaklanan ilaçlar olduğunu düşünürsek ilaç da kullanmamali miyiz ? Ayrıca aşı üreticileri bu riski almıyor da devletler neden alıyor? Hem de para ödüyorlar aşıya. ispatlanmamis genel kanattlerde riski bazen bireyler alır . Sizin de cekincenize saygı duyuyorum tabii ki.

Not :
Sizden alıntı :

.Size basit bir örnek vereyim;
Marketten veya pazardan aldığınız bir yiyecekten zehirlendiniz,kimi sorumlu tutarsınız kendinizimi?
Demek ki zehirlenilebiliyor .Garanti değil çoğu şey siz demişsiniz. Oradan yola çıkarak devam etmiştim.

Sevgiler
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2021, 19:56:39 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

metaone
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #108 : Ağustos 28, 2021, 20:00:43 ÖS »

Ayrıca her yemekten zehirlenme riskimiz yoktur,şüpheli yemekten zehirlenebilirz değilmi?İçeriği belli olmayan yada kullanma süresi geçmiş yada saklama koşullarına uyulmamış gıdadan.
Aşı olarak -eğer ilerde gerekirse ve de açılırsa- tazminat davalarını görme şansımızı arttırmış olduğumuzu düşünüyorum. Bugünlerde yayımlanan ölümlerin çok büyük çoğunluğu aşı olmayanlardan kaynaklı. Ben doktor değilim, ama kendimin ve tanıdıklarımın hastalıklarında gördüğüm şey hep bir kar-zarar hesabıdır. Yoksa o kadar yan etkisi olan ilaçları da içmememiz gerekiyor. Benzer bir durum aşıda da var. Aşılar da sütten çıkma ak kaşık olmasa da hastalığın yayılmasını, hastanelik olma durumunu ve ölümleri azalttığı görülüyor. Aşı olmayanlar, bu olayı sadece kendi kararları gibi görmekle beraber toplum sağlığını da etkilemektedirler.
Selamlar.

AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #109 : Ağustos 28, 2021, 20:14:55 ÖS »

Onur hocam isteyen aşısını olmuyor diyorsunuz sizce öylemi?Mobbing inanılmaz boyuta ulaştı,ben öğretmenim ve belkide mesleğimden olacağım bu yüzden,çocuklarımı okula gönderemeyeceğim böyle demokrasi böyle insan haklarının çiğnendiği bir dönem daha görmedim.Tabi pazartesiden sonra binlerce dava açılacak bu konuda ama çok yanlış bir karar bu.Aşılılarında aynı oranda bulşatırıcı olduğu,hastalandığı ve hatta öldüğü bir gerçeği varken pcr testini aşısızlardan istemek bunda başka bir amacın olduğunu gösteriyor,eğer konu toplum sağlığı olsaydı pcr testi tüm toplumdan istenmeliydiki bu da yanlış çünkü hastalık belirtisi göstermeyen bir kişiden test istemek ona zulüm yapmaktır.Bu şuna benziyor,bana her hafta tifo,sarılık veba testi getir demek gibi bişey,belirti yokken test istenemez.
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2021, 20:20:53 ÖS Gönderen: AmigAmigA » Logged

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #110 : Ağustos 28, 2021, 20:23:03 ÖS »

Evet ben de çalıştığım bankanın dayatması yüzünden hiç istemesem de randevu almak zorunda kaldım, yoksa binaya sokmayacaklardı. Neyse ki sinovac var da onu tercih ettim, biontech e zorlansaydım sonuç herhalde istifa olacaktı.
AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #111 : Ağustos 28, 2021, 20:27:03 ÖS »

Evet ben de çalıştığım bankanın dayatması yüzünden hiç istemesem de randevu almak zorunda kaldım, yoksa binaya sokmayacaklardı. Neyse ki sinovac var da onu tercih ettim, biontech e zorlansaydım sonuç herhalde istifa olacaktı.
Hocam yakında sinovac geçersiz sayılacak,avrupa şaibeli mrnada ısrar ediyor tüm Dünyada olan biteni iyi analiz eden gerçeği görür,Great Reset başladı.

onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #112 : Ağustos 28, 2021, 20:30:29 ÖS »

Onur hocam isteyen aşısını olmuyor diyorsunuz sizce öylemi?Mobbing inanılmaz boyuta ulaştı,ben öğretmenim ve belkide mesleğimden olacağım bu yüzden,çocuklarımı okula gönderemeyeceğim böyle demokrasi böyle insan haklarının çiğnendiği bir dönem daha görmedim.Tabi pzartesiden sonra binlerce dava açılacak bu konuda ama çok yanlış bir karar bu.

Bazen maalesef genel kanaatler zorunlu uygulanmak zorunda ki nedeni diğer şahısların sağlığını da etkilemesi. Sizin olmayacağınız aşı ile biz etkileniyorsak aşı için yaptırim zorunlu hale gelebiliyor.Asi dışında da cok örnek var isterseniz veririm.  Bence de doğru . Çünkü sizin olmadığınız bir aşıdan dolayı semptomları ağır geçirerek öğrencilere bulaştırma olasılığınız daha yüksek olacak. Keşke isteyen olmasa da virüsten etkilenme olasılığınız degismese ama değişiyor.  Benim 12 yaşındaki oğlumun doğuştan genetik rahatsızlığı var ve ben buna rağmen yaptırdım.  Lütfen yanlış anlamayın aşı olmayan bir öğretmenle de ben çalışmak istemem. Sizin mesleki riskiniz varsa benim de oğlumun ve kızımın öğrenicilik riski olacak. Ben sizin açınızdan da bakabiliyorum . Mesleki durumunuzdan dolayı üzgünüm .Umarım bir sorun yasamazsiniz

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #113 : Ağustos 28, 2021, 20:31:05 ÖS »

Hocam yakında sinovac geçersiz sayılacak,avrupa şaibeli mrnada ısrar ediyor tüm Dünyada olan biteni iyi analiz eden gerçeği görür,Great Reset başladı.

Umarım o kadar ileri gitmezler, ablam biontech olduktan sonra zona oldu ve iyileşemiyor, son zamanlarda da aniden düşüp bayılmaya başladı. Doğrudan aşıya bağlamak doğru mu bilmiyorum ama insan şüphelenmiyor değil.
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #114 : Ağustos 28, 2021, 20:40:23 ÖS »

Umarım o kadar ileri gitmezler, ablam biontech olduktan sonra zona oldu ve iyileşemiyor, son zamanlarda da aniden düşüp bayılmaya başladı. Doğrudan aşıya bağlamak doğru mu bilmiyorum ama insan şüphelenmiyor değil.

Çok geçmiş olsun

AmigAmigA
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #115 : Ağustos 28, 2021, 20:40:55 ÖS »

Lütfen yanlış anlamayın aşı olmayan bir öğretmenle de ben çalışmak istemem.  
Malesef hala yanlış düşünüyorsunuz,aşılılar ile aşısızlar aynı şartlarda
ise (bulaştırıcılık,hastalanma,ölüm) o zaman okulda ne değişecek bana izah edermisiniz?

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #116 : Ağustos 28, 2021, 20:42:40 ÖS »

Çok geçmiş olsun

Sağol Onur Hocam
buraksoner34
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #117 : Ağustos 28, 2021, 20:44:14 ÖS »

https://www.dw.com/tr/oxford-ara%C5%9Ft%C4%B1rmas%C4%B1-a%C5%9F%C4%B1l%C4%B1lar%C4%B1n-bula%C5%9Ft%C4%B1rma-riski-y%C3%BCkseldi/a-58906855

AFP,rtr / BK,ET

© Deutsche Welle Türkçe
onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #118 : Ağustos 28, 2021, 20:49:39 ÖS »

Aşılı kişi virüsü bulastirabilir tabi. Burada önemli olan semptomlar . Öksürük semptomu bulasi en fazla arttıran unsur. Aşılı kişiler semptom göstermiyor ya da çok hafif gosteriyor.Aşı ile asıl hedeflenen de toplumsal bağışıklık .
« Son Düzenleme: Ağustos 28, 2021, 21:02:13 ÖS Gönderen: onursapci » Logged

onursapci
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #119 : Ağustos 28, 2021, 20:58:20 ÖS »

Lütfen yanlış anlamayın aşı olmayan bir öğretmenle de ben çalışmak istemem.  
Malesef hala yanlış düşünüyorsunuz,aşılılar ile aşısızlar aynı şartlarda
ise (bulaştırıcılık,hastalanma,ölüm) o zaman okulda ne değişecek bana izah edermisiniz?

Aynı şartlarda demedim .Bilimsel veriler var ölüm oranı aşılılarda hiçe yakın . Dediğim gibi çok bir yere varamayacagiz herkes kendi fikrini iletiyor ama bazen toplum sağlığı bireylere yaptırım yaptirabiliyor.

Sayfa: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: