Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Geforce Now Turkcell pahalı mı?  (Okunma Sayısı 923 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
stealth
Üye

1970s,1980s,1990s...En guzel zamanlar...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mart 11, 2021, 09:37:04 ÖÖ »

Agathona katılıyorum.Bu zamanda oyun pcsi satın almak neredeyse imkansız hale geldi.2011de 6870 ekran kartı 450 Tl idi.Ortalama maaşlar 1500-2000 arasındaydı.Şimdi ortalama maaşlar 2500-4000 arasında.Ekran kartı minimum 5000 TL.Aklınızda bulunsun ikinci elde ekran kartı alacaklar 7870 7880 gibi Amd tarafında, 780, 980 gibi Nvidia tarafında ekran kartı alabilirler.Çok sağlam performansları var.Frekans TV de seyrettim 7870 cyberpunk orta ayarlar, full hd de 45-50 frame veriyor.Gerek yok üst düzey kartlara.İkinci elde çok iyi fırsatlar oluyor bazı sitelerde.Geçen sene 750 Watt Thermaltake güç kaynağı aldım sıfır gibi.Adam almış kullanmamış laptop almış sonra.Kutusu kabloları herşeyiyle 250 TL vermiştim.300 demişti pazarlıkla aşağı çektim.Herşey uçmuş durumda.Dolarda düştü ama fiyatlar hala yükseliyor.Turkcell zaten hayal kırıklığı.En güzeli eski 8 ve 16 bit oyunlar.Emulatörler iyi ki var.

Psion Organiser,Casio Fx710p,Gameboy Dmg01,Zx Spectrum 48k,Atari 800xl,Commodore Vic20, Commodore 64 Breadbin+1541,386dx40pc,486dx2-66pc,Pentium 166mmxpc,Thermaltake Pc,Korg wavestation sr,E-mu Proteus 1,Korg Triton Classic,Roland Sc-55 Sound Canvas,Akai Sampler,Cubase 10
Najaz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mart 11, 2021, 13:00:50 ÖS »

"Casual gamer" diye tabir edilen, oyunu rekabetten çok eğlenceli vakit geçirmek için oynayan, uber-super grafikler veya 200-300'lü FPS'ler yerine oyunun keyif tarafına odaklanan oyuncular için, içinde bulunduğumuz koşullarda Xbox Series S de uygun ve ekonomik bir çözüm bence.

Eğer 1080p veya 2K monitörünüz varsa, Series S konsolla iyi bir ikili oluşturacaklardır. Series S'in kas gücü, 2K@60FPS performansında oyun oynamaya yetiyor. Tabii zaman zaman DRS ile çözünürlüğü düşürmek zorunda da kalabiliyor ancak görsel kaliteyi çok fazla etkilemiyor bu durum.

Amazon.de gibi yurtdışı alışveriş sitelerinde, kargo&gümrük dahil 3000 TL gibi fiyatlarla bulunabiliyor Series S. Türkiye'den alayım, kredi kartıma taksit yaptırayım diye düşünürseniz, fiyatların 3500 TL'ye kadar düşebildiğini gördüm. Konsolun yanına 580 TL'ye 3 yıllık Gamepass Ultimate aboneliği de alırsanız. aylık 15 TL gibi bir meblağ ödeyerek bol oyunlu geniş bir kütüphaneye de erişim şansınız oluyor. Microsoft'un sahip olduğu ve satın almalarla bünyesine katmaya devam ettiği oyun stüdyoları (en son Bethesta satın alındı mesela) ile Gamepass'e dahil olan EA Play göz önünde tutulduğunda, toplam sahip olma maliyeti açısından son derece avantajlı hale geliyor.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mart 11, 2021, 21:38:39 ÖS »

Maksimum 29.95 TL olmalıydı hatta ilk 6 ay 14.95 TL başlangıç fiyatıyla. Aynı şey değil ama Steam'de Türkiye fiyatlandırmaları gayet başarılı.
stealth
Üye

1970s,1980s,1990s...En guzel zamanlar...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mart 12, 2021, 15:12:06 ÖS »

Maksimum 29.95 TL olmalıydı hatta ilk 6 ay 14.95 TL başlangıç fiyatıyla. Aynı şey değil ama Steam'de Türkiye fiyatlandırmaları gayet başarılı.

Bu fiyattan olsa Türkiye de emin ol yok satardı.Şimdi de YOK satacak.Kimse almayacak.Turkcell bu kafayla, pazarlama politikasıyla buradan roketsiz Mars'a kadar gider.Eski oyunlara devam.Zaten herkeste aynı sorun var.Steam üzerinden bakıldığında tüm kullanıcıların yüzde 2-3ünde Rtx kart var.Bir ara Mmx olayı vardı.Intel deli gibi reklam yaptı.Bir halt olmadığını gördük.Şimdi Rtx var.Işıklandırmalar eyvallah.Yakında 3. bir şirket çıkar ortaya Pci ex porttan bir kart yapar.Tüm Rtx hesaplarını yapar.Voodoo gibi.Aegia gibi...Olayı bitirir.Türkiye de kaç kişi bir ekran kartına 10bin verir?Mining olmasa satış bile yapamazlar.Genelinde 1030, 970,780 gibi kart kullanıyor insanlar.Ya da konsol.Eskiden farklı düşünürdüm.Grafikler şöyle olsun, sesler bilmem ne...Öyle olmuyor işte.Hala Tombraider 1 oynuyorsam, Cauldron 2den zevk alıyorsam bu biraz da oynanabilirlik ya da farklı oyun konusu olması ile alakalı.Fikir önemli.Yoksa oyunlar Foto gerçeklik noktasına geldi, harika çok güzel ama Cyberpunk oynadık mesela keyif alamadım.Bilemiyorum.Bir Minecraft daha keyifli..Şimdi Hytale i bekliyorum.Herşey güzel olur umarım.

Psion Organiser,Casio Fx710p,Gameboy Dmg01,Zx Spectrum 48k,Atari 800xl,Commodore Vic20, Commodore 64 Breadbin+1541,386dx40pc,486dx2-66pc,Pentium 166mmxpc,Thermaltake Pc,Korg wavestation sr,E-mu Proteus 1,Korg Triton Classic,Roland Sc-55 Sound Canvas,Akai Sampler,Cubase 10
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mart 12, 2021, 17:03:46 ÖS »

Hikayeyi iyice boşladılar oyunlarda. Bu hafta Control oynadım 3-4 saat, Gamepass'e dahil edildi. Grafikler ahım şahım değil ama hikaye sürükleyici idi, kendini oynattırdı oyun. Epic'de oynanmayı bekleyen bir sürü oyun var. Steam'de yüzlerce oyun var oynanmayı bekleyen. Herkeste bir oyun stoğu oluştu ki bunların çoğunu 1650 gibi vasat bir ekran kartında ayarları düzenleyerek tatminkar bir şekilde oynayabiliyorum. Geforce Now, userbase oluşturana kadar agresif bir politika uygulasa belki bir şansı olabilirdi.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mart 12, 2021, 21:41:04 ÖS »

Pahalı görüşü kişiye göre değişir, benim telefon faturamın sadece bir tanesi 120 TL, 50gb taşınabilir modemim 120 TL ve sabit internet yine o aralarda.  75 TL bana göre ucuz. 3 günlük sigara parası. Ancak bunu tatilde tablette oyun oynamak İçin tercih ederim. İPad Pro kablosuz joystick ile bence güzel gider. Birde ios 14 te kablosuz kol sorunu çözülseydi iyi olurdu. Öğrenciler içinde uygun olur bence bir ekran kartı 15 bin olmuş, dandik 8gb kartlar bile 7 bin civarı sistem güncellemesi maliyetli.

this is amiga speaking.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Mart 12, 2021, 21:46:07 ÖS »

Sorun da o zaten, ben de internete ayda 400 TL ödüyorum ve çeşitli servislere ödediğim bir dolu rakam daha var. Bu faturayı daha da şişirmemin mantığı olmadığını düşünüyorum, ancak Amazon Prime'da olduğu gibi güzel bir fırsat olacak ki kullanmasam bile umursamayayım, zamanla da beni içine çeksin.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: