Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)SCARTCADE (VGA-SCART Dönüştürücü)
Sayfa: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SCARTCADE (VGA-SCART Dönüştürücü)  (Okunma Sayısı 311587 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
blacksnow55
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #300 : Aralık 10, 2014, 16:21:34 ÖS »

evet benim amacımda tam buydu.Anladığıma göre buda mümkün değil.Peki dediğin bu devreye nasıl ulaşabilirim.Ben kendim yapmak istiyorum...Bildiğin bir kaynak varsa verebilirmisin abi..
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #301 : Aralık 10, 2014, 16:56:03 ÖS »

evet benim amacımda tam buydu.Anladığıma göre buda mümkün değil.Peki dediğin bu devreye nasıl ulaşabilirim.Ben kendim yapmak istiyorum...Bildiğin bir kaynak varsa verebilirmisin abi..

devre değil bunlar, hazır ürün. zaten bunların şemasını falan bulup kendin yapamazsın zira bu cihazlar PC'nin (her ne çözünürlükte olursa olsun) ekran görüntüsünü alır, işler (downscale) ve TV'nin anlayacağı düşük hızda ve çözünürlükte analog video sinyallerine dönüştüren komplike "tek çipli" (yani herşeyin minik bir çipe fabrikada yazıldığı) ucuz cihazlar.

Bunların ekran görüntüleri "eh işte" seviyesinde olup video sinyalinde de gecikme yaratırlar. Bu dezavantajları normal bir film/dizi izleme senaryosunda hiçbir sorun teşkil etmese de bizim gibi "retro" oyun konsollarının tek bir pixelinin rengine takılan insanlar için kabul edilemez.

Bu cihazların iyi tarafı PC'ye herhangi bir yazılım kurmana gerek kalmadan tak çalıştır tarzı cihazlar olmaları.

Bu konunun ilk sayfasında bu tür cihazlara örnek olarak bazı arkadaşlar link paylaşmıştı. DX'den ucuza alabilirsin, ya da sahibinden veya gg gibi yerlerde de satılıyor...

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #302 : Aralık 10, 2014, 17:01:21 ÖS »

bak mesela bu (bu en iyisimidir değilmidir bilmiyorum satanı da tanımam )

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/vga-to-rca-cevirici-donusturucu-converter-124257138

Sitede buna benzer cihazlardan elinde olup satmak (atmak ) isteyen de olabilir ayrıca...

blacksnow55
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #303 : Aralık 10, 2014, 17:06:15 ÖS »

teşekurler abi.yaptıgım bu devreyi boşa yaptım yani.oysakı hepsini okumuştum    .dedigin bu dönüştürücüyü alırken neye dikkat etmem gerek.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #304 : Aralık 10, 2014, 17:15:05 ÖS »

teşekurler abi.yaptıgım bu devreyi boşa yaptım yani.oysakı hepsini okumuştum    .dedigin bu dönüştürücüyü alırken neye dikkat etmem gerek.

onu bilmiyorum işte... bunlar uyduruk çin işi cihazlar. satıldığı sitedeki yorumları okuyabilirsin.

yaptığın cihaz ise boşa yapılmış bir cihaz değil. sitede scartcade bekleyen bir çok arkadaş vardı. istersen onlara satabilir veya hediye edebilirsin...

blacksnow55
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #305 : Aralık 10, 2014, 17:26:15 ÖS »

benim amacım ticaret değil.Ama elinde bana lazım olan bu çeviriciden olan varsa onla degiş tokuş yapabilirim.İstiyen varsa bana bu cihazı teymin eden benim yaptıgım devreyi alabilir.tabi benim devreyi kendi test etikten sonra degişme işlemini yaparız.neticede tam sonuç alamadım.kargoyla gönderirim.
walkman
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #306 : Aralık 11, 2014, 17:06:59 ÖS »

yavuzg ustam, ellerinize sağlık süper bir paylaşım olmuş tebrikler.
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2014, 00:59:53 ÖÖ Gönderen: walkman » Logged
walkman
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #307 : Aralık 12, 2014, 01:01:04 ÖÖ »

Arkadaşlar scartcade sistemini farklı bir amaç için kullanmak mümkün müdür?
Mesela lcd monitörü vga girişinden, uydu alıcısına scart çıkışından bağlamak için kullanabilir miyiz yada kullanabilmek için ne gibi değişiklik yapmak gerekir?
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #308 : Aralık 12, 2014, 08:15:27 ÖÖ »

Sevgili Walkman, Scartcade PC'den düşük tazeleme hızında sinyal almaya yarayan bir devre, seninse uydu alıcısının frekansını monitörün desteklediği seviyelere yükseltmeye ihtiyacın var. Bu işi yapan scandoubler denen cihazlar var ama hem pahalı hem de bulunması zor.

Yerinde olsam TV özellikli bir monitör alır, elimdekini de ikinci elden satardım. En masrafsız ve zahmetsiz çözüm bu şekilde olur. Zaten istediğim fiyat aralığında ve ebatlarda bir tane denk getirirsem be de alacağım.
« Son Düzenleme: Aralık 12, 2014, 22:54:55 ÖS Gönderen: wizofwor » Logged

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #309 : Aralık 12, 2014, 09:41:29 ÖÖ »

@walkman ben arcade kabinimde kullandım scartcadi. Kanalımda arcade kabinim adlı videoda görebilirsin.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
walkman
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #310 : Aralık 12, 2014, 22:31:24 ÖS »

Sevgili Walkman, Scartcade PC'den düşük tazeleme hızında sinyal almaya yarayan bir devre, seninse uyduğu alıcısının frekansını monitörün desteklediği seviyelere yükseltmeye ihtiyacın var. Bu işi yapan scandoubler denen cihazlar var ama hem pahalı hem de bulunması zor.

Yerinde olsam TV özellikli bir monitör alır, elimdekini de ikinci elden satardım. En masrafsız ve zahmetsiz çözüm bu şekilde olur. Zaten istediğim fiyat aralığında ve ebatlarda bir tane denk getirirsem alacağım.

wizofwor ustam çok teşekkürler.Sanırım sizin önerinize uyup lcd tv ye geçmeli.

@walkman ben arcade kabinimde kullandım scartcadi. Kanalımda arcade kabinim adlı videoda görebilirsin.

cengizermis ustam cevabınız için teşekkürler.
cinar
Deneyimli

>>>CD32<<<

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #311 : Aralık 23, 2014, 23:05:22 ÖS »

Gerçekten de çok güzel bir çalışma olmuş. Konuyu pek takip edemedim de bu ürününüzü temin edebileceğim bir kanal vs. var mı?

Aradıklarım | Satılıklar<br /><br />C64C | SwinSid | IRQHack<br /><br />IIgs | ROM03<br /><br />R1200 | Stock<br /><br />A4000 | CSMKI 060@50Mhz | CV3D | VToaster 4000 | 144Mb RAM | AKReal 9 | CWB-OS39 | Kick 3.9<br /><br
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #312 : Aralık 24, 2014, 15:02:08 ÖS »

Gerçekten de çok güzel bir çalışma olmuş. Konuyu pek takip edemedim de bu ürününüzü temin edebileceğim bir kanal vs. var mı?

Ben yapmıyorum artık ama site üyelerinden yolcunet'e sorabilirsin. Kabin projelerinde kullanmak için yapıyor.

cezerye
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #313 : Aralık 27, 2014, 02:13:24 ÖÖ »

Yavuz bey merhaba...

Ben uzun zamandır forumu (diğer forumları da) takip eden ve arcade yeni merak salmış birisiyim.. Bigün evde otururken ya bu atari salonlarındaki kabinlerden yapabilir miyim acaba diye aklıma düştü ve araştırmaya başladım... Bu siteyi bulana kadar başka bir sitede sizin adım adım kabin yapımı konularınızı defalarca satır satır okudum.. Çıktısını aldım, inceledim ve ben de bir tane yapmaya karar verdim... Babamdan aletleri alıp, tabaka sunta alıp çizdim, sildim, karaladım, kestim, zımparaladım ve bişeyler yapmaya çalıştım... Şuan kabin dış iskelet olarak ayakta.. Sıra geldi tv ye dedim. (O zamana kadar istediğim gibi bi tv arayışı içindeydim) Aradığım tv'yi bulur bulmaz pc nin ayarını 15 khz e düşürdüm baktım görüntü gelmedi... Çeviriciye ihtiyaç var dedim sizin yaptığınız bi çeviriciyi buldum... Babamdan rica ettim iş yerinde anlayan arkadaşlarına gösterdi.. Onlar da bişi yapıp verdiler ama siyah ekrandan başka bişey görmedim... Yaklaşık 2-3 aydır bununla uğraşıyorum... B türlü pc nin görüntüsünü tv ye aktaramadım... Bu elektrik elektronik işlerinden de anlamam açıkçası... Konuyu okurken çoğu şeyde ne demek isityorlar acaba dedim televizyonda scart girişi yok... 3 renkli giriş var.. Kızmızı, sarı, beyaz...

Acaba bana yardımcı olma şansınız var mı? Beni yönlendirebilir misiniz? Veya okuduğum kadarıyla yaptığınız ürünü son yorumlara göre ben dahil almak isteyen 10 kişi daha çıkar gibi... Belki bizi sevindirmek istersiniz... Kısaca bana yardımcı olmanızı çok isterim çünkü bütün proje aylardır yarım kaldı, bekliyor...

Şimdiden teşekkür ederim...
Simon (Özay Turay)
Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #314 : Aralık 27, 2014, 02:57:41 ÖÖ »

televizyonda scart girişi yok... 3 renkli giriş var.. Kızmızı, sarı, beyaz...

SCART girişi olmadan kaliteli görüntü almanız maalesef mümkün değil. Babanızın arkadaşları SCARTCADE'i yapmışlarsa zaten bağlayamamış olmanız lazım, demek ki başka bir devre yapmışlar. O kadar uğraşıp kabin yapmışsınız, SCART girişli bir TV edinip yukarıdaki mesajında yavuzg'nin de bahsettiği gibi SCARTCADE için de yolcunet isimli üyemizden yardım isteyebilirsiniz.

Ayrıca Tanışma Bölümü'nde kendinizi tanıtırsanız ve kabininizin kabası da olsa fotoğraflarını paylaşırsanız seviniriz.

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
Sayfa: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: