Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Wii kontrolcü seçimi hakkında yardım.  (Okunma Sayısı 1369 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 30, 2023, 14:04:16 ÖS »

Merhaba,
Bir süre önce elime sadece gövde ve 1 adet wii sports oyunu şeklinde çok iyi durumda bir Wii konsol geçti.CD okuyucusu falan sorunsuz çalışıyor.
Cihazı soft mod yaparak kullanmayı planlıyorum.
Yalnız cihazın kumandası olmadığından yeni veya 2. el motion plus özellikli kumanda bakmaya başladım.

2. el satılanlar 1. el fiyatına olduğundan sıfır bakmaya başladım.
En uygun fiyatlı bu aşağıdaki ürünü buldum ama sensör kalitesi olarak orjinali gibi değil diyenler var.Sizce alınır mı?
https://www.trendyol.com/starx/wii-2-in-1-remote-nunchuk-controller-motion-plus-p-262317173?boutiqueId=61&merchantId=115799

Birde amazon.com.tr'de 300-400 tl'ye satılan Çin'den yollanan Ostent marka olanlar var ama gümrük vs beklemek, uğraşmak istemediğimden yerli sitelerden alayım diyorum.

TV altına konan sensörü kendim yapacağım, yapana kadar alacağım kumandayı mum yöntemiyle kullanıp, cihazı biraz kurcalayayım istiyorum.

Wii deneyimi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

« Son Düzenleme: Kasım 30, 2023, 20:05:17 ÖS Gönderen: 16bit_lover » Logged

onair234
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 30, 2023, 20:48:35 ÖS »

Bunu öneririm. Fiyatı biraz pahalı ama orjinal Nintendo Wii kumandası bu

https://www.trendyol.com/nintendo/wii-remote-nunchuck-controller-motion-plus-ozellikli-p-118752234
16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Kasım 30, 2023, 22:23:56 ÖS »

Bu linktekine bakmıştım, yorumlarda satın alanlar orjinal olmadığını yazmış.Gerçi orjinal olsun takıntım yok.Düzgün çalışsın yeter.

segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2023, 23:04:19 ÖS »

Orjinal olsun çöp olsun derim. Hiç bir yan sanayi kontrolcünün orjinalinin yerini tuttuğunu görmedim. Sadece wii kontrolcü için değil, bütün konsolların kontrolcülerinin yan sanayisi gerek malzeme ve donanım kalitesi olsun gerek tuş hassasiyeti falan hiç bir zaman orjinalin yanına yaklaşamıyor.
Bir tek logitech ürünleri biraz kaliteli oluyor ama çeşitliliği de sınırlı.

Bu arada wii remoteler ne kadar pahalanmış öyle, son 1 yıla kadar 20-30 liraya görüyordum almıyordum, bilseydim alırdım kendime ayırırdım yedek olarak.  Kahkaha

16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Kasım 30, 2023, 23:22:15 ÖS »

Orjinallik konusunda haklısın.Ben daha çok emulasyon cihazı olarak kullanmayı düşünüyorum ama kendi oyunlarıda ilgimi çekiyor.

Çıplak konsolu 200-300'e satanlar var.Remote takımlarının orjinalleri 1250 civarı.Fakat okadar çok versiyonu varki 2. el satılanların hangisi orjinal hangisi değil anlamak çok zor.

Bence pahalanmasının sebebi insanların PS5 gibi güncel konsolları fiyatlardan dolayı alamıyor oluşu.En azından bu cihazı alıp tatmin edici oyun deneyimi yaşayabilirler.

Wii'nin kutulusu 2500-3000 tl civarı hala bulunuyor.İkinci eller zaten ortalama 1200 civarı gördüğüm kadarıyla.Daha ucuzada takım halinde gördüm ama kondisyonları nedir bilemedim.

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2023, 10:11:55 ÖÖ »

Emulasyon için kullanacaksanız; ek olarak Wii Classic Kontrolcü de alabilirsiniz. Remote ile emulatör oyunlarını oynamak çok rahat olmuyor.
Artı soft mod işlemleri yaparken orjinal Remote de lazım oluyordu diye hatırlıyorum. Hatta onlarında bazı serileri uyumluymuş. Pil yuvasının oralarda rlb mi ona benzer bir yazı yazanlar sorunsuz çalışıyordu. (Yedek alırken olabilir)

Orjinallik konusunda haklısın.Ben daha çok emulasyon cihazı olarak kullanmayı düşünüyorum ama kendi oyunlarıda ilgimi çekiyor.

Çıplak konsolu 200-300'e satanlar var.Remote takımlarının orjinalleri 1250 civarı.Fakat okadar çok versiyonu varki 2. el satılanların hangisi orjinal hangisi değil anlamak çok zor.

Bence pahalanmasının sebebi insanların PS5 gibi güncel konsolları fiyatlardan dolayı alamıyor oluşu.En azından bu cihazı alıp tatmin edici oyun deneyimi yaşayabilirler.

Wii'nin kutulusu 2500-3000 tl civarı hala bulunuyor.İkinci eller zaten ortalama 1200 civarı gördüğüm kadarıyla.Daha ucuzada takım halinde gördüm ama kondisyonları nedir bilemedim.

16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Aralık 01, 2023, 10:27:39 ÖÖ »

Bendekinde RVL-101 (EUR) yazıyor.Üretim tarihi olarakta Manufactured: 2011 yazıyor.
Gamecube portları olmayan versiyondan.

Yan sanayi bir remote alsam softmod yapabilir miyim?

ibeser (Ayak Takımı)
Deneyimli

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Aralık 01, 2023, 10:44:55 ÖÖ »

Kesinlikle Nintendo markası olmayan oyuncu kolunu satın almayınız.
Wii alıcıyı da mumla uğraşmadan direkt almanızı tavsiye ederim.

Wii remote kolları 2'ye ayrılır:
1-Düz remote kol (+ motion plus aparatı ile de kullanılabilir)
2-Motion plus inside yazan kollar (bunlar da otomatik plus aparatında kullanılan mekanizma dahildir. Ek bir parçaya ihtiyaç duymaz.

Sadece retro oyun-emulasyon ile uğraşacaksanız 1.kol uygun ve kısmen ekonomiktir.
Wii Sport Resort gibi oyunlar için ise motion plus desteği gerekmekte. Yoksa oyun oynanamaz.

Wii cihaz, kol, aparatları konusunda elimde yeteri kadar malzeme var.
Bana özelden ulaşın yardımcı olurum.
« Son Düzenleme: Aralık 02, 2023, 00:46:07 ÖÖ Gönderen: ibeser (Ayak Takımı) » Logged

16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Aralık 01, 2023, 13:41:57 ÖS »

ibeser özelden yazdım size.Teşekkürler.

dodogildo
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 06, 2023, 19:47:54 ÖS »

Bence Wii için de en iyi kumanda orijinal N64 kolu. Tasarım olarak yenilmez, nefis bir eser.

16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Aralık 06, 2023, 20:24:09 ÖS »

Bendeki wii N64 portları olmayan versiyon.Bunu kullanamam sanırım.

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Aralık 06, 2023, 20:28:54 ÖS »

Bence Wii için de en iyi kumanda orijinal N64 kolu. Tasarım olarak yenilmez, nefis bir eser.

Bendeki wii N64 portları olmayan versiyon.Bunu kullanamam sanırım.
GAMECUBE arkadaşlar. N64 başka.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
dodogildo
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 06, 2023, 20:37:08 ÖS »

Haklısınız, Gamecube evet. Bence herşeyiyle süper. Bunu alıp kullanabilirsiniz çünkü portu Wii'ye uyar. Ben Gamecube Zelda oyununu (The Wind Waker) Wii'de oynamak için almıştım.
Wii'yi de satalı atalı çok oluyor. Ama buna kıyamadım nerede ne işe yarayacak bilmiyorum ama hala saklarım.
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2023, 20:39:56 ÖS Gönderen: dodogildo » Logged

16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Aralık 06, 2023, 20:42:05 ÖS »

Pardon karıştırmışım.Gamecube diyecektim.

dodogildo
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Aralık 06, 2023, 20:45:02 ÖS »

Ayrıca her şey yanlış, ilk koyduğum resim de Switch için yapılan versiyonuymuş. orijinali aşağıda:

Şu yazıya da göz atın, uyumlu olduğunu göreceksiniz:

https://www.wikihow.com/Use-a-Gamecube-Controller-on-a-Wii

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: