Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetAtv kanalında yayınlanmış "Eliminatör" adlı oyun programını hatırlar mısınız?
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Atv kanalında yayınlanmış "Eliminatör" adlı oyun programını hatırlar mısınız?  (Okunma Sayısı 18111 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
deksar
Üye

Engineer - Master, Computer Science

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ocak 29, 2019, 14:48:25 ÖS »

90'larda Diyarbakır'da, yerel kanal "Kanal 21"de, GAME SHOW adlı program vardı. Amiga oyunları programıydı. İzleyiciler telefonla programa katılıp, telefon tuşlarıyla Amiga'da Spectrum HoloByte's Tetris oyununu oynuyorlardı. Daha sonra bir süre Prince of Persia oynattılar. Harika günlerdi.

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
kurzon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Ocak 29, 2019, 18:04:24 ÖS »

Ali Kirca'nin sundugu zamanlarda ATV Haber'de reklama mi giriyorlardi tam hatirlamiyorum ama ekrana Workbench gelmisti bi sure. Inanamamistim.
MeG
Deneyimli

Super Kahraman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #32 : Ocak 29, 2019, 19:22:40 ÖS »

Ali Kirca'nin sundugu zamanlarda ATV Haber'de reklama mi giriyorlardi tam hatirlamiyorum ama ekrana Workbench gelmisti bi sure. Inanamamistim.

2000'lerin başına kadar ATV'de Amigalar aktif kullanılıyordu. 90ların sonunda merkezde kullanmayı bıraksalar da, canlı yayın arabalarında Amiga 1200 oluyordu.

Kullandıkları Amiga'lar daha sonra bir depoya kaldırıldı. O dönem Sabah - ATV grubunda çalışıyordum. Çok istedim ama vermediler, bütün eski bilgisayarlarla birlikte hurdaya çıkarmışlardı. (Genelde A1200 vardı, bir tane de A4000 görmüştüm)
kurzon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ocak 29, 2019, 20:17:09 ÖS »

2000'lerin başına kadar ATV'de Amigalar aktif kullanılıyordu. 90ların sonunda merkezde kullanmayı bıraksalar da, canlı yayın arabalarında Amiga 1200 oluyordu.

Kullandıkları Amiga'lar daha sonra bir depoya kaldırıldı. O dönem Sabah - ATV grubunda çalışıyordum. Çok istedim ama vermediler, bütün eski bilgisayarlarla birlikte hurdaya çıkarmışlardı. (Genelde A1200 vardı, bir tane de A4000 görmüştüm)

Dogrulayan birinin cikmasina cok sevindim. Bunu ne zaman anlatsam ruyamda gordugumu iddia ediyorlardi.
deksar
Üye

Engineer - Master, Computer Science

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ocak 29, 2019, 21:25:29 ÖS »

Rüya değil, o dönem hem ulusal hem yerel kanallar Amiga kullanırdı, "KJ" (CG) işleri için, logonun ekranda durması, altyazı, haber veya canlı yayın bantları vs, bunların tümü Amiga üzerinden Scala MMOS yazılımı ile, ve Deluxe Paint/TV Paint yazılımları ile yapılırdı.

"Pain is inevitable, suffering is optional" - Buddha.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #35 : Ocak 29, 2019, 22:23:58 ÖS »

ATV'nin A4000'lerindne bir tanesi sel felkaetinde hurdaya çıkmıştı... SOnra hurdacıdan Gürsel almıştı hatırladığım. Diğer Amiga 4000 Tower'ı ATV ziyaretinde çok eskiden forumda yazıştığımız (sanırım ismi Cem'di) bir arkadaşımız almıştı... Amiga'lar ATV'de çokça kullanıldı bildiğim kadarıyla... (ATV'de haber kuşağında kısa politik çizgi bir seri vardı..Bizim City sanırım...O seride Amiga 4000 ile yapılmıştı)

Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Ocak 29, 2019, 22:48:07 ÖS »

Dogrulayan birinin cikmasina cok sevindim. Bunu ne zaman anlatsam ruyamda gordugumu iddia ediyorlardi.

Biz de kuzenler ile 90 ortalarinda bir gece durmadan A600 ile turnuva yapmistik. Sabaha karsi TV yi actigimizda ekranda kocaman bir Guru Meditation vardi. Sabah sersemligi ile ilk once kim Amigayi acik birakti mevzusu oldu, baktik ki Amiga kapali, fisi cekik ama ekranda Guru. Jeton sonra dustu. Yerel bir kanalin amigasi sabah saatlerinde guru vermisti ve o saatte orada makineyi resetleyecek kimse yoktu :-)

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
spunky
Deneyimli

10 Çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyen.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #37 : Ocak 29, 2019, 22:56:21 ÖS »

Hatırlarım. Ufuk Yıldırım ve Murat Şen sunardı. Çok da severdim. Hatırlanması güzel

A500+ |68020M-Tec Turbo,3.1 Rom, 4.5MB Ram, Indivision ECS, SCSI External CD-Writer, SCS2SD via A590|
A1200 |Apollo 040, 32MB Ram, 14" 1438|
Commodore 64c |SD2IEC,IrqHack,1084,Final III|
Amstrad CPC6128 |3.5" Hack|
Sega MDII, Sega MS, Ps1, Ps2, PS3, Micro Genius, A2600, PSP, Nintendo DS
atariManyagi
Üye

En Sevdiğim Super Mario Karakteri

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #38 : Nisan 04, 2021, 16:05:16 ÖS »

ben türkiyede tv kanallarının telefon üzerinden oynattıgını hatırladıgım oyunlar şunlar :

Mortal kombat 1 (Kanal :?)
Street Fighter 2 (Kanal :?)
Lotus 2 (Kanal 1)
Hugo (Show Tv Sanırım!)
Matrak Futbol (Show Tv Sanırım!)
Super Mario World (Star tv)
Johnny Arcade ''video power'' (Stivi Paskoski) (Star tv Pazar Sabahı) Türkçe Dublaj Kahkaha

En Büyük Sorun O Dönemde Her Evde Tuşlu Telefon Yoktu Bazı Yarışmacılar Çevirmeli Telefonun Gazabına Ugrardı Kahkaha

@Retroman, Hugo ilk başta Kanal 6'da yayımlandı

Dünya: Amiga
Pandemi: Corona Covid-19 (Nasty Nasty Klonu olan Amiga Virüsü)
Aşı: Antivirüs
Özet:
Pandeminin Özeti Kahkaha
itch.io Sayfam
GitHub Sayfam
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: