Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Wii hakkında soru  (Okunma Sayısı 3501 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Wolf-EyE
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 21, 2014, 10:18:18 ÖÖ »

Arkadaşlar dün akşam bazı oyunların ayarlarına girdim, (hani oyunu seçtiğinizde disc resmi çıkıyor, altta back ve settings yazıyor, oradan)

oyunu "Force Pal 60" yaptım, herhangi bir değişiklik olmaıdğını görünce, tekrar ayarlara girip "system default" u seçtim.. bunu seçip oyunu açmaya çalıştığımda mavi ekran hatası geldi ve "error reading disc, please insert a disc" gibi bir hata çıktı

daha sonra menüden "defult game settings" yaptığımda farkettimki oyun system default değil, disc default muş.. böyle olunca herhangi bir sorun çıkmadı (şimdilik)

farkettim ki bazı oyunlar disc default, bazı oyunlar system default.. artık dokunmuyorum, ne ise onda bırakıyorum

Ama o mavi ekran aklıma takıldı, acaba softmod üzerinde herhangi bir hasara yol açar mı, yani ileriki dönemlerde durduk yere karışma çıkar mı?

http://nevzat-m.deviantart.com/

Xbox 360 (E), Nintendo Wii (Siyah), Playstation 2 (Fat), PSP (3001)
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 22, 2014, 00:17:41 ÖÖ »

"error reading disc" hatası ekran modu ile ilgili bir hata değil. muhtemelen cios'un kafası karışıp diskten okumayı emüle ederken saçma bir okuma yaptı ve diğer modüller de bunun üstüne hata verdi.

bu tip hatalar sisteminde bir bozukluğa yol açmaz. en yeni cios'lardaki ve usb loader'lardaki oyundan sonra tekrar usb loader'a dönme gibi özellikler nand'a yazma yaptığı için hafif bir risk içeriyor. bunun dışında usb loader'lar ve cios'lar amaçları doğrultusun kullanıldıklarında zararlı değiller.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Wolf-EyE
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 22, 2014, 14:39:12 ÖS »

"error reading disc" hatası ekran modu ile ilgili bir hata değil. muhtemelen cios'un kafası karışıp diskten okumayı emüle ederken saçma bir okuma yaptı ve diğer modüller de bunun üstüne hata verdi.

bu tip hatalar sisteminde bir bozukluğa yol açmaz. en yeni cios'lardaki ve usb loader'lardaki oyundan sonra tekrar usb loader'a dönme gibi özellikler nand'a yazma yaptığı için hafif bir risk içeriyor. bunun dışında usb loader'lar ve cios'lar amaçları doğrultusun kullanıldıklarında zararlı değiller.
cevabın için çok teşekkürler dostum.. 2 gündür oynuyorum hiç bir hata vermedi.. eğer herhangi bir ayarla oynamazsam bundan sonra bir problemle karşılaşmam o zaman değil mi?

maverick
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 22, 2014, 23:43:01 ÖS »

Ben sürekli oynuyorum ayarlarla, pek bir şey olmadı.

Çalıştıramadığım tek oyun MONSTER HUNTER TRI oldu, ayarlarla oynamama rağmen olmadı. Daha fazla da kurcalayıp bozmak istemedim açıkçası Kahkaha (tırstım yani)

| Amiga 1200 | C= 64 | PS1 | PSone | Commodore Dergileri |
Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2014, 00:31:37 ÖÖ »

Ben sürekli oynuyorum ayarlarla, pek bir şey olmadı.

Çalıştıramadığım tek oyun MONSTER HUNTER TRI oldu, ayarlarla oynamama rağmen olmadı. Daha fazla da kurcalayıp bozmak istemedim açıkçası Kahkaha (tırstım yani)

MH3'e özel hermes kurman lazım 56-57-58 olması lazımdı. Yoksa oyun donuyor bu CIOS'ları gerekli slotlara kurmazsan.

maverick
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2014, 00:42:15 ÖÖ »

Evet netten buldum birkaç çözüm ama ayarlarını bozacak hissine kapıldığımdan ellemedim.

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Kasım 23, 2014, 14:28:26 ÖS »

aslında demeye çalıştığım şey şuydu, usb loader ayarları ile oynamak %99.99 gibi bir oranda tehlikesizdir ancak milyonda bir şansla abidik gubidik bir şeyle karşılaşma ihtimali de yok değil, sonuçta video modu değişimi vesaire gibi şeyler oyunların yamanmasıyla yapılıyor, oyunlar da normalde sınırlı yetkileri olan ios'larla değil sınırsız yetkisi olan ios'lar ile oynanıyor. bug'lı bir kod, yanlış bir patch ile birleşip çok çok çok küçük ihtimalle bile olsa soruna yol açabilir.

bu kurcalamayın anlamına gelmiyor, bence kurcalayın. bariz riskli olan şeyler belli, onlara girmediğiniz sürece sorun yaşama ihtimaliniz çok düşük.

monster hunter tri'ye gelince hermes'in cios'ları ile çalıştığını biliyorum, bu yönde de zamanında kendi sitemde yazmıştım ama o zaman sorunu olan çok kişi olmuştu. Bir ara zaman bulursam hermes cios'larla tekrar deneyeceğim bakalım sorun neymiş.

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
maverick
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2014, 16:01:51 ÖS »

Teşekkürler...

Wolf-EyE
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2014, 17:19:59 ÖS »

evet ya monster tri bende de calısmamıstı.. red steel 2 da calısmadı.. internetten bazı ayarlardan bahsediyordu, yaptım yine olmadı.. zaten o oyunu kurcalarken digerlerine bulastım )

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 23, 2014, 17:37:04 ÖS »

Ayarları fazla kurcamala ile alakası yok yanlış şeyler yapınca olur genelde bu tarz şeyler. Rehberleri harfi harfine uyun ama sonuçta risk her zaman var.

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: