Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade Kabin Tavsiyesi  (Okunma Sayısı 2637 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
euklides
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 02, 2018, 17:00:11 ÖS »

Arkadaşlar Merhaba,

Aşağıda linki bulunan bir satıcıdan (Star Oyun Makineleri) arcade kabin almayı düşünüyorum. 2100 TL + 300 TL Kocaeli nakliye olacak. Bu satıcı hakkında bilginiz var mı? Sonuçta parayı önceden vereceğim. Ayrıca fiyat konusunda görüşlerinizi alabilirmiyim. Sizce makul mü? Bu tip emulasyonlu kabinlerin artıları eksileri nelerdir. Sorduğunda fazla teknik detay vermedi, sadece içinde bir kart var, oradan çalışıyor, pc ve benzeri bir emulator ile çalışmıyor dedi. Ticari olmayan kabini giydirmesiz satıyorlarmış. Ekteki resimler bu kabine ait. 

Link : https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyun-konsolu-2100-tl-den-baslayan-fiyatlarla-nostalji-atari-makinasi-580521917/detay

* 0ba40a67-bcd2-48a0-9670-0bffb493a889.JPG (66.33 KB, 540x960 - Görüntüleme: 866 kez.)

* 0e9cb2b9-21a0-4765-8720-1bf153839164.JPG (65.89 KB, 540x960 - Görüntüleme: 880 kez.)

* 85b3dd12-8924-43ff-ba2c-59d3f954e8d2.JPG (66.11 KB, 540x960 - Görüntüleme: 884 kez.)

* 93e52f0c-9dd1-4283-89b9-4f74f98d6289.JPG (66.48 KB, 540x960 - Görüntüleme: 909 kez.)

* 7266e738-74d7-4f52-8973-3597b4fedfec.JPG (67.58 KB, 540x960 - Görüntüleme: 855 kez.)

Amiga 500
Amiga 600
Amiga 1200
evreno
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2018, 17:50:16 ÖS »

LCD monitörlü kabinler kesinlikle keyif vermiyorlar, öncelikle onu söyleyeyim
benzer bir kabini bir arkadaş almıştı, onun kabininde bilgisayar vardı
biz o kabine CRT tv montajladık, arkadaş sonrasında keyif aldı
kabini CRT tv ye uyarlamak için marangozda arka kısmına ek yapılmıştı
kabinin genişliği küçük olduğu için
bu kabin de benzer durumda
ben olsam almam diyebilirim yani
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2018, 17:55:14 ÖS »

satın alma amacınıza göre değişir...

kafem/mekanım var müşteriler iki kakara kikiri yapsın istiyorum -> aln

atari salonuna zamanında hiç gitmedim ancak evde gameroom yaptım, yerim de var, atari salonu nostaljisi yaşamak istiyorum -> alın

80 leri 90 ları yaşadım. atari salonuna da gittim. evimde “gerçek” arcade nostaljisi yaşamak istiyorum  -> paranızı çöpe atın daha iyi o kabin size göre değil

bu kabinler zamanında arcade kabin görmemiş insanlar tarafından son derece ucuz malzeme ve tekniklerle yapılmış bence dekor sınıfına bile girmeyen şeyler...

iki parça sunta arasına ipandora koyulmuş küçük 16:9 lcd monitörden arcade kabin olmaz.

BioMenace
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 02, 2018, 18:01:08 ÖS »

Bir arcade kabin ilanında "Full HD" kelimesini görmek bile uzak durmak için yeterli.

Alınıklarım: https://goo.gl/UoWo8n
Satılıklarım: https://goo.gl/kDMfMp
euklides
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2018, 18:03:23 ÖS »

LCD monitorlerde MAME ve scanline efekti kullanarak kendi bilgisayarımda en azından beni tatmin edecek bir görüntüye ulaşmıştım. Tabiki bu sistemde scanline var mı bilmiyorum, satıcıya sordum henüz cevap vermedi.

Amiga 500
Amiga 600
Amiga 1200
euklides
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2018, 18:05:41 ÖS »

atari salonuna zamanında hiç gitmedim ancak evde gameroom yaptım, yerim de var, atari salonu nostaljisi yaşamak istiyorum -> alın

80 leri 90 ları yaşadım. atari salonuna da gittim. evimde “gerçek” arcade nostaljisi yaşamak istiyorum  -> paranızı çöpe atın daha iyi o kabin size göre değil

bu kabinler zamanında arcade kabin görmemiş insanlar tarafından son derece ucuz malzeme ve tekniklerle yapılmış bence dekor sınıfına bile girmeyen şeyler...

iki parça sunta arasına ipandora koyulmuş küçük 16:9 lcd monitörden arcade kabin olmaz.

Üçüncü kategoride olduğumdan uzak duracağım gibi gözüküyor.

Amiga 500
Amiga 600
Amiga 1200
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 02, 2018, 18:51:04 ÖS »

Bir arcade kabin ilanında "Full HD" kelimesini görmek bile uzak durmak için yeterli.

+1

LCD monitorlerde MAME ve scanline efekti kullanarak kendi bilgisayarımda en azından beni tatmin edecek bir görüntüye ulaşmıştım. Tabiki bu sistemde scanline var mı bilmiyorum, satıcıya sordum henüz cevap vermedi.

hocam önyargılı birisi değilimdir ama bi cevap alacağınızı sanmam

genel kültür olsun şu bilgileri de paylaşmış olayım;

örn. gerçek bir neogeo replika kabinin sadece malzeme maliyeti 2500 tl civarında tutuyor. işçilik ise kabaca 250 adam-saat

bu adamların sattığı kabinlerde pandoranın bile çakması var, o kadar yani...

butonlara kollara bi bakın lütfen. avm lerdeki kepçe makinalarında bile daha kaliteli kol butonlar var artık...

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 02, 2018, 18:51:16 ÖS »

Uzak durmanda fayda var retro ruhunu, arcade nostaljisini yaşamak istıyorsan paranı sokağa atmış olursun...2500 tl  Kahkaha adam uçmuş..biraz daha etrafa bakabılırsınız şöyle eli yüzü düzgün crt tüplü bır kabine bakın ufak rötuşlarla tertemiz olur...
Jester
Üye

MAX 330 MEGA      PRO-GEAR SPEC

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Temmuz 02, 2018, 20:39:10 ÖS »

Banada LCD ile kabin çok itici geliyor heleki resimlerdeki gibi ufacık lcd, orantısız ekranlar, stickerlar falan çok çirkin görünüyor.

Bir ara şöyle bir sayfaya rastlamıştım görece olarak daha derli toplu duruyor bartop vb. düşünürseniz.

https://www.facebook.com/atarinostalji/

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
Faradrim
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2018, 21:40:14 ÖS »

CRT ekran olmayan kabin bence kabin değil Zaten daha ucuz maliyetle bulunduğunuz yerdeki marangoza planları verip kestirip monitor/tv lcd koyup pi yada bilgisayarlar kendiniz çok daha ucuza yapabilirsiniz. Bence acele etmeyin CRT ekrana sahip bir cihaz peşine düşün.
z-y-x
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2018, 22:21:16 ÖS »

Üçüncü kategoride olduğumdan uzak duracağım gibi gözüküyor.

Merhaba,

Benim de Kocaeli Kartepe de evim var, bu sitede yolcunet rumuzlu Bektaş Bey den bir arcade kabin alacağım, siz de kendisi ile görüşün isterseniz.

Saygılarımla,
euklides
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Temmuz 03, 2018, 23:58:07 ÖS »

Merhaba,

Benim de Kocaeli Kartepe de evim var, bu sitede yolcunet rumuzlu Bektaş Bey den bir arcade kabin alacağım, siz de kendisi ile görüşün isterseniz.

Saygılarımla,

Ben de kartepedeyim, istersen bir görüşelim, beraber alabiliriz, hem tanışmış oluruz.

Amiga 500
Amiga 600
Amiga 1200
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: