Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbet2018'e veda CGTR toplantısı - 23 Aralık 2018 Pazar
Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: 2018'e veda CGTR toplantısı - 23 Aralık 2018 Pazar  (Okunma Sayısı 103723 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #255 : Aralık 24, 2018, 16:43:11 ÖS »

Maşallah İstanbul ekibi, çıtayı yükseltiyorsunuz.. Artık bunun bir rövanşı olarak biz de bir şeyler yapacağız Tüm emeği geçen arkadaşlara çok teşekkürler. Aranızda olamadığımız için de kendi adıma üzgünüm. Yılbaşı geliyor diye, tüm hafta sonları çalışıyorum maalesef. Haydi videonuz nerede onu da görelim bakalım dansöz var mıydı?

imgqtr
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #256 : Aralık 24, 2018, 18:02:02 ÖS »

Arkadaşlar Adana'dan forumu ve bu başlığı yakın bir şekilde takip ediyorum. Sizlerin bir aradayken yaşadığı ve huzur/mutluluk kombinasyonunu ben de klavye başından paylaşmaya çalışıyorum.
Katılımcıların ve emeği geçenlerin hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Gelecek toplantılara katılmak ümidiyle...

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"
M.Kemal ATATÜRK
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #257 : Aralık 24, 2018, 18:11:00 ÖS »

ibeser abi seninde katkın buyuk. Senden ögrendiklerimizide uygulamaya başladık.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
maverick
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #258 : Aralık 24, 2018, 18:36:26 ÖS »

Güzel toplantılar gerçekten. Katılamasak da gönlümüz sizlerle.

| Amiga 1200 | C= 64 | PS1 | PSone | Commodore Dergileri |
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #259 : Aralık 24, 2018, 18:45:30 ÖS »

@ibeser, senin fikirlerin ışığında, üç beş bir şeyler de ekleyerek güzel bir etkinlik ortaya çıkarmaya çalıştık.

Biz dansöz vaadi vermedik (patentli servis elemanları demiş olabilirim Kahkaha) sevgiler.
Tengrist
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #260 : Aralık 24, 2018, 19:26:31 ÖS »

Çok iyi bir etkinlikti. Katılan ve organize eden herkese çok teşekkür ederim.
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #261 : Aralık 24, 2018, 21:32:24 ÖS »

Gerçekten güzel bir etkinlik oldu. Toplantıdan erken ayrılmak zorunda kalsamda benim için gerçekten iyi oldu. Bundan sonra CGTR etkinliklerine gelmeye çalışacağım.

Toplantıda emeği geçen herkese teşekkürler.
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2018, 21:34:06 ÖS Gönderen: ercanersoy » Logged
attilan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #262 : Aralık 24, 2018, 22:31:16 ÖS »

Phoenix, Freedom, AmigaEsref, 2019, LW3D başta olmak üzere mekan sağlama, hazırlama ve organizasyon anlamında emeği geçen herkese çok teşekkürler. Atmosfer çok güzeldi hatta ortamın bir ruhu vardı diyebilirim. Katılımcılarla çocukluk yıllarımıza bir şekilde dokunmuş bilgisayarlar hakkında konuşmamız, yapılan sunumlar, hatta yemek sohbeti dahil olmak üzere herbiri ayrı bir zevkti. İmkanlar dahilinde yeni toplantılarda buluşmak dileğiyle tüm katılımcılara, katılma imkanı bulamayıp uzaktan takip edenlere kısaca herkese tekrar teşekkürler saygılar sevgiler.

commodore 64/64c, amiga 600, vestel msx, xbox, raspberry pi
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #263 : Aralık 24, 2018, 23:06:26 ÖS »

Keyifli bir etkinlikti.

Şimdi detay yazsam birini eksik, birini fazla yazarım o yüzden detaya hiç girmiyorum... mekanı sağlayan, hazırlayan, toplayan çekip çeviren organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Uzaklardan katılan Bülent (şehir dışı saymak lazım), Ercan ve kardeşi, Volkan'a da ayrı bir teşekkür etmek lazım.

- Cuma gününden beri hasta olduğum için sunuma pek hazırlanamadım, anlatırken de epey bir dağıttım. Dinleyen topluluk beklediğimden iyiydi.

- Okuldan arkadaşım sürpriz yaptı, 2019 davet etmiş kendisini, Facebook'tan projelerime aşina olduğu için "kesin buradadır" demiş ve karşılaştık. Hoş bir sürpriz oldu 

- Tam Final fight oynayacak iken bir şey çıktı Samurai ile ilgilenemedim 

- Turnuvada güzel ilerlemiştim, en iddiasız kişiye LW3D'ye yenildik, olmadı

- Oyun oynamayı özlemişim, getirdiğim *C64'de  Kaan (KNG) ile Wizard of Wor oynadık, Giana Sisters ve Commando oynadım. En uzun oyun seansım idi herhalde.

Son olarak,  sohbet ettiğim, etmediğim tüm katılımcılara da ayrı bir teşekkür... hepimizin varlığı ile böyle bir toplantı mümkündü... yaptık.

* : Mekanda tek idi, yavaş yavaş Amigacılar ve Raspiciler tarafından asimile ediliyoruz sanırım 

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #264 : Aralık 25, 2018, 09:59:40 ÖÖ »

en iddiasız kişiye mi elendin yarı finalde Barbar Kaan'a yenildim ben...Şampiyon olacaktım oysa

Bu arada River Raid'de tek uçakla 20000 yapıp sonrasında Kemal'in nazarlarıyla, düz giden Fuel'ü tam olan uçağın durdurk yere patladığını gördük (kemal şahit). Sonrasında da o kadar abuk sabuk işler oldu ki, River Raid'de birinci olacakken, sanırım 3. olabildik Murat Gamsız 2. olmuştu sanırım... sağlık olsun...

Bir sonraki toplantıda bence Kick off ve Sensible olmalı ve lig usulu oynanmalı...Fikstür'ü toplantıdan önce belirleriz çok daha iyi olur kanımca... Ayrıca, Barbarian biraz ağır... En son mekandan ayrılırken Kaan, Eşref, Merter Lotus'u null modem kabloyla çift makina çalıştırmayı başarmıştı bence Lotus'ta iyi olur...

phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #265 : Aralık 25, 2018, 10:12:41 ÖÖ »

@i_r_on, geçmiş olsun ama sunuma hazırlıksız geldiğin halin buysa, gerisini düşünemiyorum Bence çok güzel bir sunumdu.

@LW3D, River Raid için birşey diyemiyorum, doğrudur. Çok ilginç bir durum gerçekten de. Neyse artık  sana özel bir oyun turnuvası düzenleriz. Saygılar.

Şu anda buluşma öncesi online turnuva yapıp 10 finalisti seçme peşindeyiz. Dün Kaan, ben ve Eşref bu olayı masaya yatırdık ki daha hoş ve verimli olur diye düşünüyoruz. Böylelikle daha akıcı ve heyecanlı bir büyük turnuva yapabiliriz.

Oyun seçimlerini de hallederiz   Bende sensible taraftarıyım artık Kahkaha
« Son Düzenleme: Aralık 25, 2018, 10:16:01 ÖÖ Gönderen: phoenix » Logged
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #266 : Aralık 25, 2018, 10:13:26 ÖÖ »

En son mekandan ayrılırken Kaan, Eşref, Merter Lotus'u null modem kabloyla çift makina çalıştırmayı başarmıştı bence Lotus'ta iyi olur...

Başarmalık bir zorluğu yok abi kabloyu tak, link oyunu olarak seç bitti İki amiga'da aynı anda 4 kişi yarışabiliyor.
Stunt Car Racer ile de sıkıntısız oynadık.
Eşref bir araştırma yaptı. Bu şekilde oynanabilecek oyunların tam listesini paylaşır bizimle Kahkaha

i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #267 : Aralık 25, 2018, 10:34:29 ÖÖ »

en iddiasız kişiye mi elendin yarı finalde Barbar Kaan'a yenildim ben...Şampiyon olacaktım oysa

Her seferinde sen söylüyorsun, bu sefer ben diyeyim dedim 

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #268 : Aralık 25, 2018, 10:39:34 ÖÖ »

iddiasızım Kahkaha ama bu şampiyon olmyacağım anlamına gelmiyor

(şaka yaptığını biliyorum...takılıyorum )

Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #269 : Aralık 25, 2018, 10:47:07 ÖÖ »

Hangi pehlivan güreşe doymazdı

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG