Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Merhaba!  (Okunma Sayısı 7571 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Kirbysaur
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 18, 2019, 09:58:25 ÖÖ »

Merhaba, 17 yaşındayım ve küçüklüğümden beri retro oyun konsollarına ilgiliyim. Şu an küçükde olsa bir koleksiyonum var ve Youtube videoları çekmeye başladım. Kodlama dillerinin çoğuna hakimim ve site tasarlayıp satıyordum 1 sene öncesine kadar. Nintendo özel ilgi alanım ancak ablamlardan kalma C64 ve Atari ilgimde var   Edit : Ankaradan katılıyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2019, 10:28:57 ÖÖ Gönderen: Kirbysaur » Logged

Nintendoyla alakalı her şey - ATARI 800XL - SNES - Super Famicom - N64

Retro elektronik tamirleri.
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 18, 2019, 10:02:10 ÖÖ »

Aramıza hoş geldin isimsiz kardeşimiz
Biraz önce youtube videonu izledim. Başarılarının devamını dilerim. Aramızda senin gibi genç arkadaşları görmek mutluluk verici ve forum yaş ortalaması da biraz olsun düşüyor... Hangi ildesin bilmiyorum ama, Ankara/İstanbul buluşmalarımıza mutlaka gel. Görüşmek dileğiyle.

onursapci
Uzman

80 leri yaşamamış , yaşamamıştır.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2019, 10:21:32 ÖÖ »

Hoş  geldiniz neredeyse yaşınızın 3 katı yaştayız tebrikler yine de bu yasta boyle bir ugras

C64 ve A500 gerisi teferruat
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2019, 10:57:33 ÖÖ »

Aramıza hoşgeldiniz Genç kardeşlerimizin retro cihazlara ilgi duyması çok güzel. Fakat dunya o kadar hızlı yenileniyor ki bu güzel enerjinizi geleceği yakalamak için harcasanız daha iyi olur gibi geçmiş tatlı güzel anılarla dolu ama malesef hayat gelecekte sevgiler.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
malik
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2019, 10:59:10 ÖÖ »

Hoşgeldin girbysaour.
Gençlerin bizim gibi eskilerin dünyasını keşfetmeye çalışması negüzel.

Kendimi genç hissetmeye başladım. (Bu arada gören eski arkadaşlarda hiç değişmemilsin diyor zaten. Kendimize nazar değmeyiz inşallah)

İlk commodore 64'ü mü senin yaşlarda iken edindim.
33 Yıl geçmiş aradan.
Hala kullanıyoruz. (Gençlik Sırrı)
misket
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 18, 2019, 11:17:01 ÖÖ »

Hoşgeldin, ne iyi ettin de geldin

Senin gibi gençlerin de bu cihazlara ilgi duyması, bizden sonra da bu cihazların değerini bilecek kişilerin olacağını gösteriyor bize. Bu anlamda sizlerin ilgisi eskiyle bağların kopmaması adına önemli diye düşünüyorum.

Sevgiler
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 18, 2019, 12:07:47 ÖS »

Merhaba, 17 yaşındayım ve küçüklüğümden beri retro oyun konsollarına ilgiliyim. Şu an küçükde olsa bir koleksiyonum var ve Youtube videoları çekmeye başladım. Kodlama dillerinin çoğuna hakimim ve site tasarlayıp satıyordum 1 sene öncesine kadar. Nintendo özel ilgi alanım ancak ablamlardan kalma C64 ve Atari ilgimde var   Edit : Ankaradan katılıyorum.
Yaşına en yakın kişi ben olabilirim.23 yaşındayım bende Bi ihtiyacın olursa veya sohbet etmek istersen ben buralardayım.Steam varsa ekleşelim.Abilerimize nazaran kolleksiyoncuk olsa da benimkisi elimden geldiğince yardımcı olmak,takas yapmak en kötü Total War da sefer yapmak isterim
cinar
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Ocak 18, 2019, 12:41:08 ÖS »

Hoşgeldin, gençlerin ilgi duyduğunu görmek çok güzel. Sanırım forumun en genci bayrağı 2 yaş ile sana geçti, ben de 19 yaşındayım. Eğer Amiga, Macintosh ve Apple II serisi ve koleksiyonculuk ile ilgili bir şeyler danışmak istersen seve seve yardımcı olurum. C64 ve Amiga için programcılık gibi bir fikrin varsa birlikte deneyebiliriz, benim de son zamanlarda çok özendiğim, merak ettiğim bir konu. Tek fark benim pek elle tutulur bir programcılık geçmişim yok, ama sen de hazır Ankara'daymışsın

C64C | SwinSid | IRQHack
IIgs | ROM03
R1200 | Stok
A4000 RevB | CS mkII 060rev1@60Mhz | 128+64Mb FastRAM | BestWB-OS321 | ClassicWB-OS39
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 18, 2019, 12:52:12 ÖS »

Bu arada eskiden bana Ankara dendiğinde aklıma gri bir şehir gelirdi.Ama artık CGTR Ankara Tayfası sayesinde başkent ZX Spectrum amblemi gibi rengarenk.@Kirbysaur abilerini bul mutlaka. 
Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 18, 2019, 13:46:12 ÖS »

hoş geldin! senin gibi genç arkadaşlarımızın da 1980li 1990lı yılların retro oyun konsollarına ilgi duyması gerçekten bizi mutlu ediyor, o zamanların tadı biz yaştakiler için bir başkadır ve özeldir. siz her ne kadar o yıllarda burada olmasanız da bundan sonra retro dünyasına yapacağınız katkılarla o yılların güzelliğini ve sadeliğini yeni kuşaklara aktarabilirsiniz, bu bizim için çok önemli.

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ocak 18, 2019, 15:09:45 ÖS »

Hoş Geldin.
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 18, 2019, 15:21:18 ÖS »

@Kirbysaur abilerini bul mutlaka. 

O bizi bulamaz... Biz onu buluruz

Hoş geldin kirby ismini de bağışla da sana körbi demeyelim

Amiga 500/500+/1200
Commodore 64
Atari 1040STe/Falcon 030/Jaguar/2600
Roland MT-32 Rev.A&B/SC-88/SB-55/MT300s
Sony PS 1-2-3-4-5/PSP/PVM 20"/9"
Sega SMS1-2/MD2/Saturn/Dreamcast/GG
Nintendo NES/SNES/DMG/GB Color/GBA SP
Kirbysaur
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ocak 18, 2019, 16:00:25 ÖS »

Hoşbulduk Kirby diyebilirsiniz sıkıntı değil benim için

Nintendoyla alakalı her şey - ATARI 800XL - SNES - Super Famicom - N64

Retro elektronik tamirleri.
peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 18, 2019, 16:08:16 ÖS »

@Kirbysaur abilerini bul mutlaka. 

O bizi bulamaz... Biz onu buluruz

Hoş geldin kirby ismini de bağışla da sana körbi demeyelim
Sesli güldüm hahashhshs Ankaranın ağır abileri iş başında Kahkaha
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Ocak 18, 2019, 17:09:51 ÖS »

Çok geç değil, yol yakınken kaç buralardan. Kahkaha Kahkaha Kahkaha

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: