Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeCPC Türkçe Arşiv Projesi (Önemli)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: CPC Türkçe Arşiv Projesi (Önemli)  (Okunma Sayısı 283 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 30, 2019, 10:31:01 ÖÖ »

Merhabalar CPC Dostları,
Öncelikle şunu belirtmeliyimki Türkiye'de CPC camiası zamanında bile C64 kadar yaygın değildi fakat çok sayıda türkçe ürün, türkçe intro ve türk firmalarının menüleriyle zenginleştirilmiş uygulama ve oyunlar üretildi. fakat internette bugüne kadar dikkat ederseniz bir tane bile CPC ile ilgili Türkçe program veya oyun yok.

bunun için bir müddettir türkiyedeki 3'' disketleri ve türkiyedeki CPC 464 kasetlerini toplamaya çalışıyorum. amacım bunları bir ftp,site veya blogum üzerinden sunmak. Örneğin dağbim bilgi işlem kendi menüsünü yapmış. bir adet türkçe deprem programı var elimde veya bir bireysel bilgisayar sevdalasının hazırladığı program ve disket takas isteği.

çoğu 3'' disket ve cpc 464 kaseti herkesin elinde 1-2 tane ve köşede artık yok olmaya yüz tutmuş. benim amacım bunları toplayıp derli toplu çalışan sistemim sayesinde pc'ye aktarmak.

bu amaçla 3'' disketlerini ve cpc 464 kasetlerinizi sizden istiyorum. bu koskoca türkçe arşiv kaybolmasın. yoksa artık gotek floppy emülatörleri, sd kartları hdd gibi kullanmak mümkü cpc'de. ama artık güncelliğini korumayan bu disket ve kasetlerden bu arşivi kurtarmama yardım edin. ister bağış yoluyla isterseniz uygun fiyatla sayın alarak bu arşivi oluşturmak istiyorum. kasetlerin disketlerin kopya olmasının önemi yok zaten neredeyse %100'ü kopyadır.

Proje Başlangıç Tarihi: 30.01.2019 (Ben bundan çok daha önce başladım bu amaçla)

Amstrad CPC 6128 - MotherX4 Board, ZMEM 1MB RAM, M4 Wifi, 3,5'' floppy,3'' floppy, Gotek CPC,1084S-P1 Monitor,Tape Player, PS2 Mouse Adaptor/
Schneider CPC 6128, Gt65 Monitor/
Amstrad CPC 464, Schneider Ctm 640 monitor/
Amiga 600, 3.1Rom, Gotek, 8GB CF HDD, PS2 Mouse,PCMCIA 16MB Card
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: