Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetAnkara Buluşması (Geleneksel) ! 2019 (7 Nisan Pazar)
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ankara Buluşması (Geleneksel) ! 2019 (7 Nisan Pazar)  (Okunma Sayısı 14300 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #105 : Nisan 09, 2019, 21:47:49 ÖS »

Aranıza henüz yeni katıldım ama çok samimi ve değerli bir ortamdı. Sayenizde çok güzel bir pazar günü geçirdim. Yavuz Abi'nin Elvira'sı da harikaydı, oynarken çok eğlendim, daha önce hiç Commodore'da deneyimlememiştim. Nebulus oynarken kanser olacaktım neredeyse Emeği geçen, bizimle cihazlarını paylaşmaktan çekinmeyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Evde 5. Denemede nebulusun ikinci kulesine geçtim. Buradan ne cikariyoruz... kol bozukmus

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
2-)Lensi Bozuk Dreamcast.VA1 Anakart.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
raptorcengiz
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #106 : Nisan 10, 2019, 19:35:36 ÖS »

Aranıza henüz yeni katıldım ama çok samimi ve değerli bir ortamdı. Sayenizde çok güzel bir pazar günü geçirdim. Yavuz Abi'nin Elvira'sı da harikaydı, oynarken çok eğlendim, daha önce hiç Commodore'da deneyimlememiştim. Nebulus oynarken kanser olacaktım neredeyse Emeği geçen, bizimle cihazlarını paylaşmaktan çekinmeyen herkese çok teşekkür ediyorum.

Evde 5. Denemede nebulusun ikinci kulesine geçtim. Buradan ne cikariyoruz... kol bozukmus
ben 10 kere denedim 1. kuleyi hiç geçemedim Kahkaha demek ki kol bende hiç çalışmamış :p
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #107 : Nisan 10, 2019, 22:39:13 ÖS »

Joystick'e laf yok... Bakımlarını yapıp getirmiş, ilk denemede kuleyi geçmiştim...

Yalnız, Nebulus'un C64 sürümü Amiga'nınkinden daha iyi ve daha dengeli bir oynanabilirliğe sahip.

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #108 : Nisan 11, 2019, 12:22:35 ÖS »

Evet. Bir çok oyunun C64 versiyonunun oynanabilirliği çok daha iyi Amigaya göre.
Bakınız Buggy Boy.

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #109 : Nisan 11, 2019, 12:31:46 ÖS »

Evet. Bir çok oyunun C64 versiyonunun oynanabilirliği çok daha iyi Amigaya göre.
Bakınız Buggy Boy.

Atari 1040ste’yi babam eve getirdiğinde ilk taktığım disket buggy boy’du

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #110 : Nisan 11, 2019, 22:45:45 ÖS »

KissCart'lar kime çıktı merak ettim. Yoksa bazı dış mihraklar iç mi ettiler? Kahkaha

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #111 : Nisan 12, 2019, 00:31:20 ÖÖ »

KissCart'lar kime çıktı merak ettim. Yoksa bazı dış mihraklar iç mi ettiler? Kahkaha

Kim vurdu’ya
Gittiler alamadim ne yazik ki ilker animsiyorsa soyler simdi

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
ilkerficicilar
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #112 : Nisan 12, 2019, 00:56:26 ÖÖ »

Kaç gündür arayıp teşekkür edecektim, aramaya uygun saatleri kaçırıyorum... KissCard'lardan biri ibeser'e çıkmıştı, bana çıkan ağırlığı ayarlanabilen özel bir gaming mouse'u ile takasladık.

O günden beri de geceleri yeni bir KissPack ile uğraşıyorum; SpeedCalc 2019 (C128'de 2MHz desteği ekledim) ve JiffyDolphinSD2IEC-DOS'un EPROM versiyonları hazır ve test edildi bile Teşekkürler Özay ve İlkerB.

http://cbm.ficicilar.name.tr/ - Commodore Hacking
Oğuzhan
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #113 : Nisan 12, 2019, 07:47:14 ÖÖ »

Kaç gündür arayıp teşekkür edecektim, aramaya uygun saatleri kaçırıyorum... KissCard'lardan biri ibeser'e çıkmıştı, bana çıkan ağırlığı ayarlanabilen özel bir gaming mouse'u ile takasladık.

O günden beri de geceleri yeni bir KissPack ile uğraşıyorum; SpeedCalc 2019 (C128'de 2MHz desteği ekledim) ve JiffyDolphinSD2IEC-DOS'un EPROM versiyonları hazır ve test edildi bile Teşekkürler Özay ve İlkerB.

İsimleri kim çekti hiç mi katkımız yok

Alınık
1-)Metal müzik CDleri.
3-)STFormat Dergileri
4-)Laser Disc Filmler
5-)AmigaCD32
daily.hero
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #114 : Nisan 12, 2019, 08:58:11 ÖÖ »

Benim gibi ilk kez katılan biri için sizler ile tanışmak çok keyifliydi. Yavuz abinin Elvira'sı, Alper abinin Amiga sohbetleri, ilker'in enerjisi/emekleri, Oğuzhan'ın çekilişte misafirlere tanıdığı torpil Kahkaha... Hepsi için teşekkürler, çocuk gibiydim.

Can Gox ve arkadaşları mekanda kalabalık bir nikah yemeği organize ettiği için sanırım toplu foto çekilemedik. Bir dahaki sefere o da olur umarım

Bir aksilik olmaz ise İstanbul buluşmasına da geleceğim.

Selamlar, sevgiler.

Fero
Üye

-=Amstrad=-

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #115 : Nisan 12, 2019, 10:48:14 ÖÖ »

Tek tek saymayayım artık ama yine herşey çok güzeldi. Müthiş eğlendim. Sırf laflayabilme fırsatı bulduğum güzel insanların muhabbeti bile yetti bana. Emeği geçen ve katılan herkese teşekkürler.

Yavuz abi şöyle bir foto çekmişiz akşam. Buraya attım. 

Cpc464/Cpc6128/C64/A500+
Çalışmalarım: https://www.artstation.com/ferotan
İhtiyaç listem:
http://listmoz.com/view/M2GkHC3Vqx83WM6TvDV
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #116 : Nisan 12, 2019, 12:13:48 ÖS »

Merhaba değerli arkadaşlarım.
Biraz hastalık, biraz da iş yoğunluğu nedeniyle ancak cevap veriyorum
Öncelikle çok yoğun katılımlı bir organizasyon oldu. Hem şehir dışından gelen özel konuklarımız, hem de mekanda karşımıza çıkan süpriz konuklarımız oldu. Şehir dışından gelen arkadaşlar sağolsun, Adana'dan cezerye (evreno), Adana'dan Adana ve kocaman 5litrelik bir şalgam (daily.hero) geldi. Utanmaz Oğuzhan, gece adanaları gömmüş afiyet olsun Şalgam'ı da şekilişte hediye olarak koyduk ama, o kadar büyük bir şeyi kimse götürmedi. Biz de mekan çalışanlarına hediye ettik. Onlar da bize süper bir şişe alkollü kokteyl hediye etmişlerdi çekilişten önce sağolsunlar onu da gecenin ilerleyen saatlerinde Can Gox eşliğinde mideye indirdik

Anlatacak çok şey var ama ben değil katılımcılar anlatırsa daha hoş olur. Yepyeni patates arkadaşlarımız oldu. Onların da arkadaşları da gelince ortam karıştı... Elvira ve Yavuzg performansı yine 10 numaraydı. Gelen diğer cihazlar herkesin ilgisini çekti. İzmir'den Efe Aydal misafir konuk olarak geldi ve bol bol oyun oynadı. O geldi diye, memuriyetim yanmasın diyen bazı arkadaşlar organizasyona katılmadılar. Canları sağolsun. Hediye çekilişleri güzeldi. Özay'ın hediye olarak gönderdiği 2 kartından biri bana çıktı. İlkerficicilar takas yapmak istedi takasladık ve güzel bir yere hediye gitti. Diğer kartta pcdata76 ya çıktı. Onun da yüzü gülüyordu.  

Öncelikle emek verip, şehir dışından gelen daily.hero (Anıl-Adana Merkez), evreno (Evren-Adana), Fero (Ferhat-İzmir), savery (Alper-İzmir), Efe (İzmir), amiga.os (Tarık-İstanbul) çok teşekkür ediyorum.  Bir ara ortam o kadar yoğunlaştı ki, çocuklar Elvira'da ve Amiga'da oyunlar oynuyordu. Videoyu tamamlarsam zaten detayları görecekiniz, biraz daha sabredin güzel şeyler hazırlanıyor.

Şehir dışından gelmek isteyip de son dakika babası rahatsızlanan Gökçe Bozkurt'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ayrıca her organizasyonumuza katılan ama son dakika iş yoğunluğundan aramızda olamayan AmigaEsref'e, Çanakkale'den gelmek isteyip de yine yoğunluktan gelemeyen ve hediyelerini yollayan Simon (Özay)a selamlarımızı iletiyoruz. Burada yazmayı unuttuğum arkadaşlarımız mutlaka olacaktır. Oğuzhan eklemeleri yap lütfen.

Bu sefer yoğun kalabalıktan toplu fotoğraf da çekilemedik ama gerçekten güzel bir gün oldu. Ben de gün sonunda 40.yaş doğum günümü kutlamış oldum. Benim için de unutulmaz bir gün olmuş oldu. Tekrar görüşmek üzere gözlerinizden öperim

Ayak Takımı Organizasyon Ekibi
www.ayaktakimi.org
Sayfa: 1 ... 6 7 [8]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: