Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetVirüs dikkat !!! arkadaşlar yardım...
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Virüs dikkat !!! arkadaşlar yardım...  (Okunma Sayısı 2662 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 29, 2019, 00:55:32 ÖÖ »

İyi akşamlar arkadaşlar sormayın çok fena bir yere girdim ( öyle değil Kahkaha ) çok tehlikeli bir virüse kapıldım tüm sistemimdeki foto ve videolara  uygulamalara oyunlara heryere sadece zıp hariç, MS uygulaması com şeklinde bir uzantı bırakıp dosyaları açılamaz hale şifreli hale getiriyor ne yaptıysam,hangi programı

formatı attıysamda olmadı,hatta profesyonel bir arkadaşında bir yararı dokunamadı..
20181127_112618.jpg...normal dosyalar bu şekilde uzantılı ama virüslü haline bu aşağidaki kuyruk eklenıyo  20181127_112618.jpg-04C82E30.[3442516480@qq.com yüzlerce foto ve video açılmıyo şuan   arkadaşlar varmı bunun hakkında bilgisi olan...

sadece recovery programlarıyla %20 sini ancak kurtardım onlarda programın lisansı kısıtlı olması sebebiyle belki full programla dahada kurtarılabilir kimbilir..Dosya türlerini değiştirmek istediğimde de uzantıyı sildiğimde izin veriyor sonrada dosya açılmıyor..Sanki bir sürahi soğuk su gözüküyor 
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2019, 01:00:57 ÖÖ »

büyük ihtimalle crypto malware benzeri bir virüs
o dosyaları geri getirmek için decrypt olması gerekiyor ve bunun için para isteyecekleri bir siteye yönlendirecekler.

hiç uğrasşmadan yapabiliyorsanız sistem geri yükleme... (eğer admin erişimiyle açıksa geri yükleme noktalarınıda siliyor diye hatırlıyorum)

olmuyorsa format
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2019, 01:02:31 ÖÖ Gönderen: Aykiri1 » Logged

TA3OUH
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2019, 01:02:58 ÖÖ »

Evet bir nevi fidye istiyorlarmiş çok baktım nete...format çektim fakat dosyalar bozuk şekilde kaldı..oldugu gibi temiz blgye aktardım ama gene olmadı
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Nisan 29, 2019, 01:07:38 ÖÖ »

o dosyalar artık resim dosyası değil her biri cryptolanmış binary dosya haline geldi. key olmadan geri gelmeleri imkansız..
o dosyaları silmeni öneririm.

TA3OUH
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2019, 01:09:59 ÖÖ »

Evet üstad artık oyle olacak gibi sadece mp3 dosyalarını kurtardım oda dosya uzantısının kuyrugunu silip başka bir açıcı programla açılıyo
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Nisan 29, 2019, 01:13:16 ÖÖ »

SYSTEM erişimi user tarafında tanımlı değilse geri yükleme noktasını silemez.
dolayısıyla mirror alınabilir. sizde administrator yetkisi varsa geri yükleme noktalarını silmiştir.
yeni formatladığınız bilgisayarda kendinize administrator vermeyin.
gerektiği durumlarda administator olarak çalıştır diyerek işlem yaparsanız böyle durumlarda kolayca geri dönersiniz

TA3OUH
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 29, 2019, 01:20:34 ÖÖ »

Şuanda  system erişimi adminastor olarak gözükuyo geri yukleme  noktası gözükmuyor
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Nisan 29, 2019, 01:22:17 ÖÖ »

bahsettiğim durum buydu işte
yani virüs bulaştığındaki kullanıcı her kimse administrator yetkisinde olan bir kullanıcıydı ve virüs bu nedenle pointlerin tamamını sildi.
geri dönmeni engelleyerek fidyeye razı etmeye çalıştı

TA3OUH
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Nisan 29, 2019, 01:23:46 ÖÖ »

Kardeşim teşekkur ederım ugraşacağiz artık yarısını yedeklemiştim ama çoğu gitti...
Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz bir full sürüm prg varsa çok makbule geçeer artık ne kurtulursa şansa...
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2019, 01:33:38 ÖÖ Gönderen: Heroman » Logged
HkRecai
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Nisan 29, 2019, 08:16:25 ÖÖ »

Heroman tam olarak bu virüs nasıl bulaşıyor, biz de bulaştırmayalım diye soruyorum, crack dosyasımı çalıştırdınız, maildeki linke mi tıkladınız.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Nisan 29, 2019, 10:02:03 ÖÖ »

Hkrecai  ne geldiyse başıma bu hep oyunlardan dolayi geldi. ..ısrarla mameye rom indiriyordum esasinda google crohomo beni uyardı indirme ,dedi bak kardeşim indirme , ben de dedim bu işleri yıllardır yapıyorum sanami sorcam dedim, winrarli dosyayi açtıktan sonra şuna da bas( exe) derken olan oldu
OZGH
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Nisan 29, 2019, 10:14:11 ÖÖ »

Öncelikle geçmiş olsun. Şu siteden dosyalarınızı şifreleyen ransomware'ın türünü öğrenin. Şayet eski bir sürümse daha önce yayınlanmış şifre çözücüsü varsa dosyalarınızı tekrar açabilirsiniz. Şayet olumsuzsa fidye vermeye kadar gider iş ama onun da bir garantisi yok tabii ki.

https://id-ransomware.malwarehunterteam.com/
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Nisan 29, 2019, 10:30:58 ÖÖ »

OZGH teşekkür ederim evet bunlarla ilgili çok makale var bakicam hatta viruslu bir dosyayi uzmana whatsaptan gonderdim ama gene olmadi yadaaa ugrasmadi..Çok yüksek algoritmayla sifrelenmis sanki..inşallah yarisi gelir onada raziyim
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Nisan 29, 2019, 11:35:38 ÖÖ »

Öncelikle geçmiş olsun.. İnşallah bir şekilde kurtulur dosyalarınız.

Active File Recovery dosya kurtarma konusunda fena değil. Ücretli standart versiyon 30$ mış.

http://www.lsoft.net/file_recovery.aspx

Kardeşim teşekkur ederım ugraşacağiz artık yarısını yedeklemiştim ama çoğu gitti...
Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz bir full sürüm prg varsa çok makbule geçeer artık ne kurtulursa şansa...

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Nisan 29, 2019, 13:33:44 ÖS »

Sağol cdemir 30$ dolara kurtulcagini bilsem hiç durmam ama deneme sürümüne yada ilaçlisina bakiyim nasıl teşekkür ederim dostum
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: