Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Windows 95 ilk sürüm 16cab türkçe » Nostalji  (Okunma Sayısı 8844 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ağustos 17, 2019, 00:06:53 ÖÖ »

MEŞHUR LAKABI TÜRKÇE 16 CABLIK windows 95 ilk sürüm

ne win 3.11 den vazgeçerim ne win 95 ten derseniz
tam aradığınız sürüm

https://mega.nz/#!Xah2WIBa!5teKzq6VqHwAxpHTSz-tzc4Onv-SqGSJIB1N_e6w5Vw

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 02:16:38 ÖÖ Gönderen: izmirmaster » Logged

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2019, 00:12:14 ÖÖ »

Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2019, 10:19:18 ÖÖ »

Eline sağlık Fatih hocam. Aslında Türkçe Floppy sürümü olsa güzel olurdu. Kendi içerisinde, donatılar arasında Floppy set'i yaratma programı da olacaktı. O sürüm yok mu ?

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2019, 20:38:43 ÖS »

hocam rica ederim var
disket sürümünü yükleyim dedim
DMF formatı unuttum

windows 7 de usb fdd ile disketleri yüklemedim
win 98 li makinede imaj almaya çalışıyım

https://forum.winworldpc.com/discussion/7406/formatting-floppies-in-1-68-mb

Eline sağlık Fatih hocam. Aslında Türkçe Floppy sürümü olsa güzel olurdu. Kendi içerisinde, donatılar arasında Floppy set'i yaratma programı da olacaktı. O sürüm yok mu ?

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2019, 20:39:30 ÖS »

windows 95 TÜRKÇE 3.5" disket sürüm Coming soon...

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2019, 20:50:59 ÖS Gönderen: izmirmaster » Logged

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2019, 22:26:47 ÖS »

95'i 3.1'in üzerine yükleyince 3.1 kullanılmaz hale mi geliyordu nasıldı? pek hatırlamıyorum. Bir de ben 98'e kadar ısrarla windows'u kapatıp dos ile takılıyordum. Meselenin biraz yabancısıyım. Anlatsanıza biraz

Use the brute force, Luke
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2019, 22:46:22 ÖS »

Win95 RTM ile Dos+3.1 dual boot olabiliyordu.

Osr 2 den itibaren Fat32 geldi ve eger fat32 sistem kurulursa Dos sisteme ve win 3.1 e ulasmak mumkun olmuyordu. Fakat, simdi tam hatirlayamadigim muhtemelen io.sys ye yapilan bir kac byte lik patch ile, win 3.1, fat 16/32 Windows modunda (msdos 7) altinda calisiyordu.

Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2019, 22:47:49 ÖS »

Fatih Hocam harikasin Hala elimde floppy versiyonumun kitapcigi ve icerisinde disket seti olusturmak icin orijinal label ler mevcut.

Levent (Lvnt)
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2019, 11:04:42 ÖÖ »

Win95 RTM ile Dos+3.1 dual boot olabiliyordu.

Osr 2 den itibaren Fat32 geldi ve eger fat32 sistem kurulursa Dos sisteme ve win 3.1 e ulasmak mumkun olmuyordu. Fakat, simdi tam hatirlayamadigim muhtemelen io.sys ye yapilan bir kac byte lik patch ile, win 3.1, fat 16/32 Windows modunda (msdos 7) altinda calisiyordu.

Teşekkürler. Osr2 deyince aklıma bazı enteresanlıklar geldi, paylaşayım

Osr2 ile fat32 çıkınca koştura koştura hd'leri fat32 yapmıştıkta ilk taramada norton utilities uzun dosya isimlerini haşat etmişti, şok olmuştuk

Bir arkadaşın 486'sında ses kartının 95 sürücüleri olmuyordu, windows'tan önce autoexec'ten dos ses kartı sürücülerini yüklüyorduk, 95'te ses çalışır hale geliyordu denetim masası mı ne biryerlerde ses kartı sürücülerinin 16-bit olduğu yazıyordu. O makineden başka hiçbir yerde 16-bit sürücü gördüğümü hatırlamıyorum

Hd'yi osr2'ye dönüştürdükten bir süre sonra nedense nt4 kurmaya kalkışmıştım. Disketle boot ediyordu ama hd'deki kurulum dosyalarını görmüyordu. Meğer fat32'yi bilmiyormuş, sadece fat16 ve ntfs görürmüş. Tek bilgisayar olduğu için kilitlenip kalmıştım, fat16'ya da dönemedim. Çok büyük hayal kırıklığına uğradığımı hatırlıyorum. O zaman benim için çok önemli birşeydi herhalde

Use the brute force, Luke
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ağustos 18, 2019, 18:38:26 ÖS »

Dayımların ofisindeki PC lerde NT kullanılıyordu. O dönem yeni bir makine yollamışlardı İstanbul merkezden. Yanında da cillop gibi NT 3.51 Workstation CD ve Lisansı. Hemen zimmetime almıştım görür görmez Kahkaha

İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir ya, bir kaç gün sonra bir arkadaşımın stajyer olarak çalıştığı sigorta acentesinde, işlerin en yoğun olduğu saatlerin arasında boş bulduğum 10 dakikada, şunun kurulum ekranına bir bakayım, CD yi boot eder kurmadan çıkarım zaten dedim , PC nin başına geçtim. Kurulum GUI ekranına geçene kadar klasik text mode kısmı bitti. Hızlı hızlı geçtim tabi o kısımları. Evet Win95 setup arkaplanı hariç Win 3.1 benzeri. Neyse dedim çıkayım kurulumdan ve çıktım, önümüzde trafik sigorta poliçesi yaptırmak isteyen 4-5 kişi sıra olmuştu bile. derken o güzel hata ile karşılaştım.

Ntldr is missing

O an korkudan,heyecandan boşalan teri anlatamam. Eve nasıl gittim, win95 boot disketi hazırladım, nasıl oraya döndüm bilmiyorum. Arkadaş patrondan ciddi fırça yemiş çünkü tek iş yapılan PC ve Oracle db bile onun üzerinde çalışıyor. Neyse ki ilk kurulum ekranında FAT'i default seçmiş ve format atmamışım makineye. fdisk /mbr ve sys C: diyerek 30 saniyede normale döndermiştim herşeyi. Ne gündü ama
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2019, 18:46:41 ÖS Gönderen: Voltron » Logged

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ağustos 19, 2019, 10:16:01 ÖÖ »

onu bende nt4.00 yaptım hocam fat sistemden ntfs geçince 1 günümü yemişti bilgileri tekrar yüklemek merak çok kötü

Dayımların ofisindeki PC lerde NT kullanılıyordu. O dönem yeni bir makine yollamışlardı İstanbul merkezden. Yanında da cillop gibi NT 3.51 Workstation CD ve Lisansı. Hemen zimmetime almıştım görür görmez Kahkaha

İnsanın başına ne gelirse meraktan gelir ya, bir kaç gün sonra bir arkadaşımın stajyer olarak çalıştığı sigorta acentesinde, işlerin en yoğun olduğu saatlerin arasında boş bulduğum 10 dakikada, şunun kurulum ekranına bir bakayım, CD yi boot eder kurmadan çıkarım zaten dedim , PC nin başına geçtim. Kurulum GUI ekranına geçene kadar klasik text mode kısmı bitti. Hızlı hızlı geçtim tabi o kısımları. Evet Win95 setup arkaplanı hariç Win 3.1 benzeri. Neyse dedim çıkayım kurulumdan ve çıktım, önümüzde trafik sigorta poliçesi yaptırmak isteyen 4-5 kişi sıra olmuştu bile. derken o güzel hata ile karşılaştım.

Ntldr is missing

O an korkudan,heyecandan boşalan teri anlatamam. Eve nasıl gittim, win95 boot disketi hazırladım, nasıl oraya döndüm bilmiyorum. Arkadaş patrondan ciddi fırça yemiş çünkü tek iş yapılan PC ve Oracle db bile onun üzerinde çalışıyor. Neyse ki ilk kurulum ekranında FAT'i default seçmiş ve format atmamışım makineye. fdisk /mbr ve sys C: diyerek 30 saniyede normale döndermiştim herşeyi. Ne gündü ama

AmigaMan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ağustos 19, 2019, 18:21:00 ÖS »

Emeğine sağlık

Amiga ölmedi, efsane uyuyor
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ağustos 19, 2019, 22:07:00 ÖS »

Benim sürüm önyükleme yapılmış OEM imiş.

31 1.44MB Disket Bu disketleri kendim oluşturmalıydım zamanında. Sabırsızlanıp C:\WINDOWS\OPTIONS\CABS altındaki kurulum dosyalarından HDD den tekrar kurulum yapınca, Disket oluşturma programı uygun Windows sürümü olmadığını söyleyerek bir daha çalışmadı. Şimdi bunun tek yolu OEM Ön kurulum CD si bulmak ve onunla kurulum yapıp disketleri oluşturmak. Ya da 16 disket DMF leri kullanıp ilk 16 etiketi kullanmak Gerçi üzerlerinde HD 1.44 yazıyor etiketlerin.

OEM Ön Kurulum diski de şu.

Bende 2000 ve Server 2003 OPK Cd leri var ama 95 yok. Belki 95 OPK Türkçe CD si bir arkadaşta mevcuttur.
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2019, 22:12:58 ÖS Gönderen: Voltron » Logged

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Ağustos 19, 2019, 23:02:08 ÖS »

çok teşekkür ederim hocam

Emeğine sağlık

izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Ağustos 19, 2019, 23:03:18 ÖS »

hocam 1.44 lük sürümüde var onu depodan çıkartıcam

1.6mb sürümü 16 disket toplamda
1.44 lük sürüm daha çok diskete sahip

Benim sürüm önyükleme yapılmış OEM imiş.

31 1.44MB Disket Bu disketleri kendim oluşturmalıydım zamanında. Sabırsızlanıp C:\WINDOWS\OPTIONS\CABS altındaki kurulum dosyalarından HDD den tekrar kurulum yapınca, Disket oluşturma programı uygun Windows sürümü olmadığını söyleyerek bir daha çalışmadı. Şimdi bunun tek yolu OEM Ön kurulum CD si bulmak ve onunla kurulum yapıp disketleri oluşturmak. Ya da 16 disket DMF leri kullanıp ilk 16 etiketi kullanmak Gerçi üzerlerinde HD 1.44 yazıyor etiketlerin.

OEM Ön Kurulum diski de şu.

Bende 2000 ve Server 2003 OPK Cd leri var ama 95 yok. Belki 95 OPK Türkçe CD si bir arkadaşta mevcuttur.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: