Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İlk NESMaker Oyunum - Revolutionary Spirit  (Okunma Sayısı 559 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Tengrist
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Mart 31, 2020, 02:38:17 ÖÖ »

Kapak Resmi: https://i.hizliresim.com/3kJcNN.png

Herkese selamlar. Bu evde kalma sürecinde NESMaker isimli oyun yapma aracını deneyeyim dedim ve basit bir scrolling shooter yaptım. Aracın kullanımı gayet basit. Bu oyunu 2 günde hazırladım. Bu yüzden bayağı bir bug var. Aracın tek sorunu Mapper 30 kullanması. O yüzden yapılan oyunlar çok az emülatörde çalışıyor. Ben FCEUX kullanıyorum.

Oyunu basitçe anlatmam gerekirse. Oyun, Hearts of Iron oyun serisinin Kaiserreich isimli bir alternatif tarih modunu temel alıyor. Kısaca bu mod Almanların 1. Dünya Savaşından galip geldiği bir dünyayı anlatmakta. Oyun da bu evrende, Çin'de geçiyor. Yakın dönem Çin tarihine olan ilgimden dolayı böyle bir oyun yapmak istedim.

Oyunda Kuomintang (Çin Ulusal Partisi) lideri olan Wang Jingwei'nin (Kapak resmindeki adam) süper halini yönetiyorsunuz. Amacınız savaş ağalarını, Japonları ve Almanları yenmek.

Oyun, karakterlerin görselleri dışında bir siyasi gönderme içermiyor. Bu oyunu yukarıda geçen modun komünitesine katkıda bulunmak için yaptım. Karakterler hayali bir evrende geçmektedir. Eğer bu durum forum kurallarına konunun silinmesi daha iyi olur.
Oyun linki:
https://drive.google.com/open?id=1Hy1QrK4rldv6_aNesOlIvc5xotJIlLH8
« Son Düzenleme: Mart 31, 2020, 02:44:07 ÖÖ Gönderen: Tengrist » Logged
sad_face05
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2020, 13:45:07 ÖS »

Beta tester olayım ben de abi Bi deneyim orijinal donanımda sorun yaratiyor mu?

Original Famicom (AV Modlu), AV Famicom, NES (NTSC), Sega MegaDrive 2 (60Hz Modlu), N64 Crystal Blue (NTSC, RGB Modlu), Wii (GC Uyumlu), PS3 (CECHA), SONY PVM 20L2

P3 1ghz / Asus P3V4X / 256MB RAM / Voodoo3 3000 / 40GB HDD

XP 2500+ 1.83ghz / Asus A7V8X-X / 3x512MB RAM / Radeon 9800 PRO / 400GB
SouLPoWer87
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 28, 2020, 01:51:28 ÖÖ »

elinize emeğinize sağlık üstadım an itibari ile oyunu bitirmiş bulunmaktayım =) yeni çalışmalarınızı heyecan ile bekliyoruz Kahkaha

İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir. İnsan imkansızın da ötesine gidebilir..

+90'lar da çocuk olmak..
+Commodore Amiga Aşkı
+Jay Miner
+Paula
+Agnus
+Denise
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: