Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarMSX UyumlularMSX - YazılımStandart Msx Kartuşları Vestel Goldstar Msx Bilgisayarda Çalışır Mı? (Yardım)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Standart Msx Kartuşları Vestel Goldstar Msx Bilgisayarda Çalışır Mı? (Yardım)  (Okunma Sayısı 3888 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
peraspera95
Ziyaretçi
« : Nisan 09, 2020, 05:04:31 ÖÖ »

Merhaba.Bir süredir foruma bakamıyordum.Bayadır da kafamı kurcalayan bir soru aslında.Msx standartı denen bir olay her şeyi karıştırıyor.Soru aslında çok basit.Msx kartuşları çeşit çeşit midir yoksa hepsi yapı ve şekil itibariyle aynı ve tüm Msx jenerasyonları ile “standart” gereği uyumlu mudur?

Teşekkür Ederim
izmirmaster
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Nisan 09, 2020, 09:56:51 ÖÖ »

MSX ana standart iskelet üzerine kurulmuş bir sistemdir. Birkaç msx2 için üretilen kartuşlar hariç olmak üzere üzerinde msx ibaresi gördüğün tüm kartuşlar vestel yani namı diğer goldstar fc-200 de çalışır

Merhaba.Bir süredir foruma bakamıyordum.Bayadır da kafamı kurcalayan bir soru aslında.Msx standartı denen bir olay her şeyi karıştırıyor.Soru aslında çok basit.Msx kartuşları çeşit çeşit midir yoksa hepsi yapı ve şekil itibariyle aynı ve tüm Msx jenerasyonları ile “standart” gereği uyumlu mudur?

Teşekkür Ederim

peraspera95
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 09, 2020, 10:34:54 ÖÖ »

MSX ana standart iskelet üzerine kurulmuş bir sistemdir. Birkaç msx2 için üretilen kartuşlar hariç olmak üzere üzerinde msx ibaresi gördüğün tüm kartuşlar vestel yani namı diğer goldstar fc-200 de çalışır

Teşekkür Ederim
Öğrenmek istediğim de buydu.Açık ve net oldu.Teşekkürler
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: