Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Windows 98 / DOS / 3dfx Oyun Günlükleri  (Okunma Sayısı 115709 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #255 : Nisan 04, 2021, 18:07:00 ÖS »

Valla uyar biliyor musun abi.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #256 : Nisan 19, 2021, 11:14:02 ÖÖ »

Fatal1ty ile ilgili güzel bir video:
https://youtu.be/4DUC9V3auCU

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #257 : Nisan 19, 2021, 12:30:50 ÖS »

Yıl kaç acaba abi oyunlarıda çıkaramadım. Unreal mi?

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #258 : Nisan 19, 2021, 12:36:50 ÖS »

Yıl kaç acaba abi oyunlarıda çıkaramadım. Unreal mi?

2003 yılı civarı olması lazım abi.
Ekrandan gördüğüm kadarıyla oynadıkları oyun Unreal Tournament 2003

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #259 : Nisan 19, 2021, 18:25:49 ÖS »

Arkadaşlar selam bende 3dfx msdos oyunlarına hızlı bir dalış yapayım dedim,eski 370 soket pentium 3 işlemci voodoo banshee ile ama ne floopy disket nede cd rom çalışıyor usb ile kurma imkanı varmı cd rom çok zor okuyor cd den nasıl boot edicem zorla okutmayı denicem Kahkaha artık güncelliğini yitirdi iso dosyası olan varmı özelden atabilir
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #260 : Nisan 19, 2021, 18:29:48 ÖS »

Arkadaşlar selam bende 3dfx msdos oyunlarına hızlı bir dalış yapayım dedim,eski 370 soket pentium 3 işlemci voodoo banshee ile ama ne floopy disket nede cd rom çalışıyor usb ile kurma imkanı varmı cd rom çok zor okuyor cd den nasıl boot edicem zorla okutmayı denicem Kahkaha artık güncelliğini yitirdi iso dosyası olan varmı özelden atabilir

Ben CD-ROM olmadan hiç Win98 kurmayı denemedim ama bir araştırmak lazım, internette vardır deneyen

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #261 : Nisan 19, 2021, 18:36:28 ÖS »

Tam cd den başlatiyorum cd failure diyor cd mi bozuk yoksa eksik boot cdsimi
ekenciz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #262 : Nisan 19, 2021, 20:34:04 ÖS »

Ben CD-ROM olmadan hiç Win98 kurmayı denemedim ama bir araştırmak lazım, internette vardır deneyen
Dos ekranına düştükten sonra dostan çalışan bir setup uygulaması var diye hatırlıyorum. Önce tüm dosyaları HDD'ye kopyalamak gerek, eğer aynı klasörde olurlarsa zaten hiç sormadan devam edecektir. Dos 6.22 açılış disketi ile açıp sistemi hddye kopyalama sonra da HDD içindeki setup'ı başlatmak yeterli olur.
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #263 : Nisan 19, 2021, 20:43:55 ÖS »

Ucuza ikinci el bir floppy drive ve cd-rom bakmak çok daha zahmetsiz bir çözüm bence

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #264 : Nisan 19, 2021, 21:01:13 ÖS »

Evet birini sipariş geçtim bile teşekkür ederim arkadaşlar rufus ile win98 boot usb yazdim bakalım adım adım netten yaptım sonucu yazarım ....

https://youtu.be/7_GEsE2_j4Y

« Son Düzenleme: Nisan 19, 2021, 21:03:01 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #265 : Nisan 20, 2021, 11:11:22 ÖÖ »

29. Creatures 2 - Windows 98 (Cyberlife Technology 1998)

90'ların sonlarından sıradışı bir PC oyunu daha. Zamanında çok severek oynadığım, kendine has bir oyun.

Kısaca Creatures 2, Norn olarak bilinen bir grup canlıyı yetiştirdiğimiz bir sanal canlı simülatörü.
Oyunun en kuvvetli noktası bu canlıların sıradışı bir yapay zekaya sahip olmaları.
Oyundaki sanal yaratıklar hayatı tecrübe ettikçe gördükleri şeyleri hafızalarına atıp yeni şeyler öğrenebiliyorlar.
Buna konuşma ve nesneleri isimlendirme de dahil. Konuşmalar sesli olarak değil de kafalarında oluşan baloncukların içinde beliren yazılar aracılığı ile oluyor.
Ceza, ödül ve tekrarlama ile yaratıklar her konuda eğitilebiliyor.

Ayrıca Norn'ların her biri kendine has bir genetik kod (digital DNA) taşıyor ve ürediklerinde çocukları, anne babalarından gelen genler ile şekillendiği için ebeveynlerinin özelliklerini sahip olabiliyorlar.

Norn'ların dışında etraftaki doğal hayat da simüle ediliyor. Bitkiler susuz kalırsa kuruyup ölüyor, sulanan bitkiler yenilebilir meyveler üretiyor ve çevredeki türlü canlılar etrafta geziniyor.

İç organlar, vücut sıcaklığı, besin değerleri, enfeksiyonlar, hastalık ve yorgunluk durumu gibi bir çok faktör de simüle ediliyor.
Neuroscience Kit ile Norn'ların beyin aktivitelerini görsel olarak izlemek de mümkün.
Oyuncu, hastalanan Norn'lara bazı kimyasal karışımlar enjekte edilebiliyor ancak oyunu tam öğrenmeden yapılan yanlış enjeksiyonlar zararlı olabiliyor.
Kendi yetiştirdiğiniz Norn'ları dışa aktarıp internet üzerinden diğer oyuncularla paylaşma özelliği de bulunuyor.

Tavsiye edilir.

Creatures 1'deki canlıların yapay zekasının nasıl çalıştığı ile ilgili çok ilginç bir video:
https://youtu.be/Y-6DzI-krUQ

« Son Düzenleme: Nisan 21, 2021, 14:06:03 ÖS Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #266 : Nisan 20, 2021, 12:34:56 ÖS »

29. Creatures 2 - Windows 98 (Cyberlife Technology 1998)

Zamanında almış olduğum CD si halen duruyor diye hatırlıyorum. Keyif alarak oynadığım oyunlardandı. Paylaşım için teşekkürler

90'ların sonlarından sıradışı bir PC oyunu daha. Zamanında çok severek oynadığım, kendine has bir oyun.

Kısaca Creatures 2, Norn olarak bilinen bir grup canlıyı yetiştirdiğimiz bir sanal hayat simülatörü.
Oyunun en kuvvetli noktası bu canlıların sıradışı bir yapay zekaya sahip olmaları.
Oyundaki sanal yaratıklar hayatı tecrübe ettikçe gördükleri şeyleri hafızalarına atıp yeni şeyler öğrenebiliyorlar.
Buna konuşma ve nesneleri isimlendirme de dahil. Konuşmalar sesli olarak değil de kafalarında oluşan baloncukların içinde beliren yazılar aracılığı ile oluyor.
Ceza, ödül ve tekrarlama ile yaratıklar her konuda eğitilebiliyor.

Ayrıca Norn'ların her biri kendine has bir genetik kod (digital DNA) taşıyor ve ürediklerinde çocukları, anne babalarından gelen genler ile şekillendiği için ebeveynlerinin özelliklerini sahip olabiliyorlar.

Norn'ların dışında etraftaki doğal hayat da simüle ediliyor. Bitkiler susuz kalırsa kuruyup ölüyor, sulanan bitkiler yenilebilir meyveler üretiyor ve çevredeki türlü canlılar etrafta geziniyor.

İç organlar, vücut sıcaklığı, besin değerleri, enfeksiyonlar, hastalık ve yorgunluk durumu gibi bir çok faktör de simüle ediliyor.
Neuroscience Kit ile Norn'ların beyin aktivitelerini görsel olarak izlemek de mümkün.
Oyuncu, hastalanan Norn'lara bazı kimyasal karışımlar enjekte edilebiliyor ancak oyunu tam öğrenmeden yapılan yanlış enjeksiyonlar zararlı olabiliyor.
Kendi yetiştirdiğiniz Norn'ları dışa aktarıp internet üzerinden diğer oyuncularla paylaşma özelliği de bulunuyor.

Tavsiye edilir.

Creatures 1'deki canlıların yapay zekasının nasıl çalıştığı ile ilgili çok ilginç bir video:
https://youtu.be/Y-6DzI-krUQ

Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #267 : Nisan 20, 2021, 13:12:22 ÖS »

Zamanında almış olduğum CD si halen duruyor diye hatırlıyorum. Keyif alarak oynadığım oyunlardandı. Paylaşım için teşekkürler

Rica ederim, yorumunu aradan zor buldum abi
Ben de akşam 1998'de aldığım CD'nin fotosunu çekip koyayım buraya

phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #268 : Nisan 20, 2021, 13:18:11 ÖS »

Şimdi bakınca bende zor buldum. Alıntı yap diyerek normal bir şekilde yazdım halbuki. Yaşıma ver :d
Theoden (CYON4D)
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #269 : Nisan 20, 2021, 22:24:09 ÖS »

Şimdi bakınca bende zor buldum. Alıntı yap diyerek normal bir şekilde yazdım halbuki. Yaşıma ver :d

Olsun abi senin konuya uğraman bile beni mutlu eder
Bu arada, bendeki Creatures 2 CD'sinin fotosunu çektim. Bu CD'yi görmek beni eskilere götürdü

« Son Düzenleme: Nisan 20, 2021, 22:32:58 ÖS Gönderen: Theoden (Arethrid) » Logged

Sayfa: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: