Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetBazı sitelerdeki Windows 10 fiyatları
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Bazı sitelerdeki Windows 10 fiyatları  (Okunma Sayısı 18385 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 29, 2020, 01:31:23 ÖÖ »

Bazı sitelerde Windows 10 lisanslarının 60-70 Tl arası satıldığını görüyorum.
Yorumlarda da kullanıcılar memnun olduklarını sorun çıkmadığını yazmışlar.

Bu lisanslar neyin nesi? Satın alıp evimde kullansam ne gibi sorunlarla karşılaşırım?

Alıp kullanan var mı?

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Mayıs 29, 2020, 01:35:13 ÖÖ »

Ben aldım kurmak nasip olmadı daha abi İkinci makinem gelince bu makineye format atıp Windows 10 kuracağım ama daha hemen olmaz. Çalışırsa key söylerim Aldığım kişinin puan ve yorumlarına dikkat ettim.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2020, 12:29:45 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Mayıs 29, 2020, 01:38:51 ÖÖ »

Kurumsal çok kullanıcılı lisans alıp teker teker satiyorlar. Ben bu soruyu geçen sene Microsoft'u arayıp sormuştum. Bu şekilde satılan lisansların legal olup olmadığını bilemeyiz ancak bir sorun çıkarsa yardımcı olamıyoruz dediler. Bu cevap üzerine aldım. Bir senedir sorunsuz kullanıyorum.

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2020, 01:39:45 ÖÖ »

20 liraya satan bile var. eğer kötü yoldan elde edildiyse(farklı elde edilme yolları var) bir süre sonra lisans iptal edilebiliyor.

Kendi kişisel kullanımım için KMSpico kullanıyorum, windows 10'un başından beri. Korsan önermesem de, Microsoft gibi bir firmaya karşı caiz görüyorum kendi bakış açımda ve bence KMSpico normal lisanslardan daha iyi çalışıyor(lisans süreciyle ve sonrasıyla baş ağrıtması açısından)

ekleme: @wizofwor'un da dediği gibi ben de bazı büyük şirketlerin it'cilerinin de şirketler çok büyük kalemlerde lisans satın aldığı için aralraından tırtıklayıp sattıklarını da okumuştum

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
CloseOver
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2020, 05:31:31 ÖÖ »

https://www.youtube.com/watch?v=GkKLC07ew6E

belki biliyorsunuzdur ama paylaşayım dedim, yukarıda yapılan yöntemle windows 10 direkt orjinal oluyor zaten. 20 25 liralık keyler yerine bu yöntemi kullanın daha iyi bence.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 29, 2020, 08:07:45 ÖÖ »

Bende birkaç orijinal Windows anahtarı var, bunları kullanıyorum. Ama eşe dosta sorun çıkaran Windows'larda veya lisanssız satın alınmış sistemlerde bu lisans anahtarlarını kullandım ve bir sorunla karşılaşmadım. Olay satıcının güvenirliğinde bitiyor ki bazı satıcılar beşer onar kişiye aynı lisansı satıyorlar ve bir süre sonra MS tarafından bu anahtarlar iptal edilebiliyor. Çok satıda satışı olan ve puanı yüksek satıcılardan almak lazım. Her hafta yeni satıcı türeyebiliyor.
16bit_lover
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mayıs 29, 2020, 12:27:22 ÖS »

2018'de eptt avm sitesinden 8 TL karşılığında aldığım key hala sorunsuz çalışmakta.

Cydonian
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mayıs 29, 2020, 12:59:40 ÖS »

Orijinal windows 7 (starter, home, pro, ultimate gibi versiyonları var) lisans key'ini bir yere not edin, sonra pc'yi formatlayıp sizin versiyona denk düşen win10 versiyonunu yükleyin ve win10 key yerine win7 key'ini girin ve etkinleştir deyin, microsoft hala ücretsiz olarak eski win key'lerinizi kabul ediyor ve win10 ile devam edebiliyorsunuz, geçen benim pc'lerden birisini o şekilde win10 yapmıştım. Ama hâlâ favori işletim sistemim win7'dir, win10'u sevmedim.
Tahminim aynı yöntemle diğer XP, win8, win8.1 key'leri de işe yarıyordur, denemedim.
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2020, 13:02:37 ÖS Gönderen: Cydonian » Logged

It is difficult to say what is impossible, for the dream of yesterday is the hope of today and the reality of tomorrow.
muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Mayıs 29, 2020, 13:03:47 ÖS »

Ben boşuna windows onlu makine aldım bence hemde Home edition hiç bir işe yaramıyor habire sıkıntı var

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2020, 13:21:44 ÖS »

Orijinal windows 7 (starter, home, pro, ultimate gibi versiyonları var) lisans key'ini bir yere not edin, sonra pc'yi formatlayıp sizin versiyona denk düşen win10 versiyonunu yükleyin ve win10 key yerine win7 key'ini girin ve etkinleştir deyin, microsoft hala ücretsiz olarak eski win key'lerinizi kabul ediyor ve win10 ile devam edebiliyorsunuz, geçen benim pc'lerden birisini o şekilde win10 yapmıştım. Ama hâlâ favori işletim sistemim win7'dir, win10'u sevmedim.
Tahminim aynı yöntemle diğer XP, win8, win8.1 key'leri de işe yarıyordur, denemedim.

Bunu bilmiyordum, teşekkür ederim @Cydonian.
Laptop'un altında yazan win7 şifresini kabul eder umarım.

Verminaard
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 29, 2020, 14:30:22 ÖS »

Bunu bilmiyordum, teşekkür ederim @Cydonian.
Laptop'un altında yazan win7 şifresini kabul eder umarım.

Eder ama aynı Windows Edition olarak aktifleştirir. Laptop'ların çoğu Win 7 Home ve Home Basic'le satıldı. Bu da Windows 10 Home olarak aktifleşir. Pro gerekmiyorsa sorun olmaz.
ksercan5
Deneyimli

80ler candır... Commodore fan since ‘86

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Mayıs 29, 2020, 15:36:37 ÖS »

Ben de iki defa yaklaşık 10 lira civarı fiyatlara satın aldım ve kullanıyorum. Güncelleme vs gibi konularda hiç problem olmadı. Başka da beklentim yok zaten. En son gittigidiyordan almıştım.

A500 - Rev6 - 1Mb RAM - GOTEK - Multi-rom
C64C - Multikernel cart - TapeCartSD - Pi1541
C64C - EPYX Fastload
Atari 800XL - Restored
Gameboy DMG-01 - RIPS v2 Upgrade
seco.gen.tr | Satış Sayfam
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mayıs 29, 2020, 19:24:15 ÖS »

Ben de bir kac sene once 9tl gibi bir rakama bir miktar key almistim. Hepsi de sorunsuz yasal lisanslar. Zaten yabanci sitelerde de hala denk geliyor cok ucuza. Microsoft artik surumden kazaniyor sanki. Bir kisiden bilmem kacyuz dolar almak yerine binlerce kisiden 1 dolar kazaniyorlar. Office de oyle mesela. Onedrive premium uyesiyim ve office prof. 5 bilgisayar/cihaz lisansli olarak yaninda hediye.

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 29, 2020, 23:52:13 ÖS »

çok teşekkür ederim bu bilgi aşırı işime yaradı ve yaramaya devam edicek elimdeki lisansları değerlendiricem çok teşekkür ederim.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mayıs 30, 2020, 00:20:37 ÖÖ »

Uzun süre, daz loader ile aktive edilmiş Win7'ler bile windows upgrade yardımcısı ile Windows 10'a terfi edebiliyordu. Bir defa bu işlem yapıldıktan sonra sıfır kurulum da mümkün oluyordu. Sanal bir makinede denenebilir.
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: