Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetEkonomik Gündem ve Aldığımız Önlemler Hakkında Sohbet
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ekonomik Gündem ve Aldığımız Önlemler Hakkında Sohbet  (Okunma Sayısı 1679 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Haziran 23, 2020, 21:58:45 ÖS »

@EMREZ hocam felaket tellalı gibisin. İşin kötüsü her seferinde de haklı çıkıyorsun.
23 sene oldu sanırım finans sektöründe, kötü haber vermek istemem ama dostlar olacaklardan çok etkilenmesin diye bazen alert verince piyasalar dayanamayıp paylaşıyorum.
en kötüye ramak kalmıştı geri adım atıldı. valla inatlaşma devam etseydi o hareketleri karşılamaya hiç bir ülkenin gücü yetmezdi. bistte zaten cumadan haberi alanlar cuma ve dün parayı götürdü bir endexten. ama baskı hala devam ediyor. en basiti 4 tl ye satılan ürün 5 tl olmuş şu 3 ayda, kağıt üzerinde herşey normal gibi olsa da sıcağı sıcağına anlaşılmıyor. Bu arada bende bu hafta yeni şeyler alıyorum resim atmaktan mutluluk duyarım. bu arada neyde olursanız olun fark etmiyor hep fakirleşmeye devam ediyoruz. hani şunu aldım fiyatı arttı diye düşünmeyin, harcamalarınıza göre kendi enflasyonunuzu hesaplayın bakın ne kadar daha alım gücü azalmış kar mı zarar mı.
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2020, 10:58:05 ÖÖ Gönderen: AmigaEsref » Logged

this is amiga speaking.
Najaz
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 23, 2020, 22:37:09 ÖS »

Devalüasyon olabilir mi?

Döviz rezervlerimiz 130 milyar dolardan 90 milyar dolara fırlamışken devalüasyondan bahsetmek abesle iştigal olur sanırım Kahkaha
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Haziran 24, 2020, 00:05:37 ÖÖ »

@EMREZ bende korkudan ne var ne yok yangından mal kaçırır gibi almaya çalışıyorum. Gerçekten her geçen gün almadığıma pişman oluyorum fiyatlar yerinden durmuyor, alım gücümüz düşüyor. İçeri giriyorum biraz ama ya sonra alamazsam diyorum kendime. Böyle davranınca da labirentteki fare gibi hissediyorum kendimi Yeme giden zavallı farecik

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | Pizero1541 | 64K CUPCAKE-CART | 1084 S
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Haziran 24, 2020, 01:20:45 ÖÖ »

Devalüasyon olabilir mi?
O yolda maalesef. Endişem turizmin açılamaması inşallah orada sorun olmaz. Ben ülkemi seviyorum çünkü. Para kazanılır önemli olan sistem. Sistem işlerse her türlü düze çıkarız.

this is amiga speaking.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2020, 01:28:58 ÖÖ »

@EMREZ bende korkudan ne var ne yok yangından mal kaçırır gibi almaya çalışıyorum. Gerçekten her geçen gün almadığıma pişman oluyorum fiyatlar yerinden durmuyor, alım gücümüz düşüyor. İçeri giriyorum biraz ama ya sonra alamazsam diyorum kendime. Böyle davranınca da labirentteki fare gibi hissediyorum kendimi Yeme giden zavallı farecik
ödünç para almak hiç bu kadar ucuz olmamıştı. Tabi bununda sıkıntısını yaşayacağız ama bu kadar ucuzken para kiralamak lazım. Durum şöyle bugün 30 TL kredi alıp 3 elma alıyorum bunu kiralatan 1 sene sonra 30 TL ye karşı düz 35 TL alsın ama o zaman 2 elma bile zor alır ben geri  40 ödesem kim karlı. Şuan durum bu.  Bunu limon simit  köprü yol yada en basiti vergi ve harçlara gelen zam ile hesaplayın.

this is amiga speaking.
AtlasÇağ
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Haziran 24, 2020, 07:45:52 ÖÖ »

Tam olarak aynı hisler içerisindeyim, fakat alışlar anlamsızlaşmadıkça (iyice gereksiz şeyler almayınca) bu memlekette alınan her zaman avantaj sağlıyor, memlekette şu an en ucuz şey TL sanırım.

Ha bu arada bende alacam diye deli gibi içeri giriyorum Eşref
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Haziran 24, 2020, 08:49:48 ÖÖ »

Bu memlekette bir fransız, alman, ingiliz olsan kral gibi yaşarsın. İstanbul, dünyanın en ucuz metropolleri arasında gösteriliyor, ama kendi vatandaşına değil. A500, C64 fiyatları 100 doların altında. Boğazda 10-15 dolara kahvaltı yapılabiliyor. Birkaç yüz dolara kral gibi tatil yapabiliyorsun. Ama TL kazanan yurdum insanı isen herşey pahalı...
AtlasÇağ
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Haziran 24, 2020, 09:57:12 ÖÖ »

İşim dolayısıyla türki cumhuriyetlere çok fazla gittim, 3-5 yıl öncesinde çok üzülürdüm, gittiğimizde halkı bize göre kötü şartlarda, kendimiz ce 5-10 kuruş para ile orada gayet rahat ve keyifli yaşıyoruz, yazık bu adamlar bize hizmet ediyorlar diye, şimdi onlardan beter olduk ya vay halimize..
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Haziran 24, 2020, 10:00:53 ÖÖ »

Arada sırada yazdığımız konu başlığına dikkat etmek gerek... Eğer en son bir ürün almamışsak, paylaşacak bir şeyimiz yoksa, bu başlığa yazmamak isabet olur.

- Tüm forum üyelerine bir hatırlatma.

AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Haziran 24, 2020, 11:01:41 ÖÖ »

Konu dallanmıştı, bende böldüm LW3D abi çok haklı. Açtığımız konuların içerikleri bazen alakasız konularla dağılabiliyor. Buyurun buradan devam edebiliriz. Sevgiler.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Haziran 24, 2020, 11:43:03 ÖÖ »

Siyasete girmeden devam edebilecekseniz buradan devam ediniz. Eğer siyasete girecekseniz, hiç zahmet buyurmayın...

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Haziran 24, 2020, 13:35:13 ÖS »

Siyasete girmeden devam edebilecekseniz buradan devam ediniz. Eğer siyasete girecekseniz, hiç zahmet buyurmayın...

Bunlar siyasetse hiç buyurmayalım o zaman, başlık ve mesajları da silip temizlesin adminler...
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Haziran 24, 2020, 13:37:39 ÖS »

oo ısınmaya başlamış Kahkaha Kahkaha

astalavista
Deneyimli

Amiga Is My Girl

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Haziran 24, 2020, 13:49:02 ÖS »

2000lerin başında ailecek her hafta sonu dışarıda yiyebiliyorduk.Daha sık alışveriş yapabiliyorduk.Annem babam Türkiye de anketlerde en saygın meslek olarak görülen Tıp Doktorluğunu icra ediyorlar.Ben ise üniversiteyi bırakmak zorunda kaldım.Düşününce doktor çocuğuyum ve boğazımdan hep helal para geçti.Ama manevi zenginlik dışında biz 20 senede gerçekten fakirleştik.Dünya artık eskisi kadar güzel gözükmüyor gözüme.Artı değer her geçen sene okuyup adam olanda değil holding patronları veya bilimum sömürü düzeni kurucularının elinde daha fazla kalıyor.At izi it izine karışmış kimin eli kimin cebinde belli değil.Ne sol eskisi gibi sol ne de düzen eski düzen.80lerde ki ütopik gelecek filmlerinden daha beter bir gelecek kurulmak isteniyor.Ve karşısında durabilecek kimse de yok.Dünya karambole yuvarlanıyor.Direksiyon da ki kapitalizmin ise kabahatleri boyunu aşmış durumda.Sistem doymuyor ama insanlar aç ve ümitsiz.

-Popülizm karşıtı çaylak retrocu.
-Anti Nintendo.
-Sonuna kadar Commodore.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Haziran 24, 2020, 14:27:22 ÖS »

Bunlar siyasetse hiç buyurmayalım o zaman, başlık ve mesajları da silip temizlesin adminler...

witchdoktor: Yıllar içerisinde konuların nasıl yön değiştirdiğini, nasıl tartışmalar çıktığını en iyi bilen insanlardan birisin...Testiyi kırdıktan sonra akıl vermenin anlamı yok. Biz önceden uyaralım.

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: