Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeC64 SD2iEC & EPYX FAST LOAD KARTUŞ (Talep Toplama)
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: C64 SD2iEC & EPYX FAST LOAD KARTUŞ (Talep Toplama)  (Okunma Sayısı 7279 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 02, 2020, 15:28:53 ÖS »

eprom yazıcım olsaydı ben üstlenirdim.

Programlayıcıyı maliyete ekleyecek şekilde talep toplasanız belki o şekilde ilerleyebiliriz. Veya programlayıcısı olan bir arkadaş da programlamayı üstlenebilse çok iyi olurdu.
« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2020, 16:58:25 ÖS Gönderen: AmigaEsref » Logged
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Temmuz 02, 2020, 15:36:28 ÖS »

Programlayıcıyı maliyete ekleyecek şekilde talep toplasanız belki o şekilde ilerleyebiliriz. Veya programlayıcısı olan bir arkadaş da programlamayı üstlenebilse çok iyi olurdu.

Programlama işi halledeceğiz.

bir iki gün içinde talep toplamaya başlarım.

Siparis ile 3boyutlu baskı yapıyorum.
Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2020, 16:01:48 ÖS »

Ben dayanamadım ve geçen ayın üçüncü çeyreğinde tl 866 programlayıcı siparişi verdim arada lazım oluyor ve elimiz kolumuz bağlı kalıyor kenarda dursun 10-15 gün içinde gelir diye düşünüyorum ayrıca Sinan abinin tasarlamış olduğu 2mb magic desk uyumlu çift taraf kullanımlı kartuş içinde mecburan lazımdı pcb ler kenarda duruyor öylece gerçi henüz eprom siparişinide vermedim ama acele etmiyorum şimdilik
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 02, 2020, 16:02:58 ÖS »

Sinan abi eline emeğine sağlık yine kullanışlı güzel bir proje olmuş
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2020, 16:07:31 ÖS »

Ben dayanamadım ve geçen ayın üçüncü çeyreğinde tl 866 programlayıcı siparişi verdim arada lazım oluyor ve elimiz kolumuz bağlı kalıyor kenarda dursun 10-15 gün içinde gelir diye düşünüyorum ayrıca Sinan abinin tasarlamış olduğu 2mb magic desk uyumlu çift taraf kullanımlı kartuş içinde mecburan lazımdı pcb ler kenarda duruyor öylece gerçi henüz eprom siparişinide vermedim ama acele etmiyorum şimdilik

Amiga için adaptör de alman lazım değil mi? 16bit adaptör?

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
freedom
Uzman

Retro allows me to be free.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2020, 16:15:03 ÖS »

@Kaan Akkurt,

Komple anahtar teslim ise ben sipariş şimdi vereyim o zaman +1   Talep toplama yaparsan listeye beni de ekler misin?

Atari 65XE|XC12
Atari 800XL|MyIDEII|SDriveMax
Atari 1040STe|4MB|Ulrasatan
Atari Falcon030|14MB|NetusBee
C64|IRQHack64|EasyFlash|SD2IEC
A500+|Gotek|Rom1.3_3.1
A1200|Bliz.1220/4|4 MB|Rom3.1
PCWin10|PCWin7|PCWinXP|DolchPCWin3.1|IBMPCWinXP
PS3|PS2x3|PSP
https://bulentozgur70.wixsite.com/retro
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Temmuz 02, 2020, 16:22:15 ÖS »

@Kaan Akkurt,

Komple anahtar teslim ise ben sipariş şimdi vereyim o zaman +1  Talep toplama yaparsan listeye beni de ekler misin?

Evet abi anahtar teslimi kutulu mümkün olursa içi dolu 4gb sd kart ile beraber yapmaya çalışacağım. Tamamen tak çalıştır olacak, kimse üzülmeyecek paslı joystickler çalışacak vb.

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

https://drive.google.com/file/d/1mx8ogKcQEcWur7UC5Yod4iqzLzluTJFy/view?usp=sharing
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 02, 2020, 16:24:53 ÖS »

Oğuzhan amiga için adaptör var elimde sevgili Özay zamanında yapmıştı
Oğuzhan
Uzman

There's no place like 127.0.0.1

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 02, 2020, 16:43:25 ÖS »

Oğuzhan amiga için adaptör var elimde sevgili Özay zamanında yapmıştı
Alırsan link ver diyecektim )) tl866 kaça mal oldu ?

AmigaBinİkiYüz
AmigaBeşYüz
SiDiTİVi
KomodorAltmışDörtCe
AtariBinKırkSeTeE
AtariFalkonSıfırOtuz
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2020, 16:54:27 ÖS »

@Oğuzhan tl866 290 lira ama gümrük ücreti ne çıkacak belli değil
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2020, 17:46:33 ÖS »

Aşağıdaki başlıkta tanıtılan SD2iEC & EPYX FAST LOAD KARTUŞ için taleplerinizi toplamaya başlıyorum.
https://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=18489.msg246418#new

Ön talepler için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

https://forms.gle/LyikqCLv6MhU3gaD7

« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2020, 18:51:47 ÖS Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Temmuz 03, 2020, 14:24:46 ÖS »

Kartuşun maliyeti 300 liraları buluyor. Üzerine kâr ve işçilik te eklenince fiyat fırlıyor. Daha kutunun fiyatı da belli değil.

Şimdilik fiyatı ucuzlatmaya çalışıyorum. Ama böyle olursa ekonomik olmadığı için üretimden vaz geçeceğim.

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

lunarstrain
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 03, 2020, 15:12:08 ÖS »

Kartuşun maliyeti 300 liraları buluyor. Üzerine kâr ve işçilik te eklenince fiyat fırlıyor. Daha kutunun fiyatı da belli değil.

Şimdilik fiyatı ucuzlatmaya çalışıyorum. Ama böyle olursa ekonomik olmadığı için üretimden vaz geçeceğim.

Kartuş gerçekten çok güzel. Mümkünse bir orta yol bulmaya çalışalım talep miktarına göre. Bazı bileşenleri biz temin edip size yollayalım mesela. Ya da kutu vs sd kart opsiyonel olsun gibi. Tabi sizi de zorlamayacak şekildeyse yapalım bu durum, yoksa sağlık olsun.
Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #13 : Temmuz 03, 2020, 15:20:11 ÖS »

Kartuş gerçekten çok güzel. Mümkünse bir orta yol bulmaya çalışalım talep miktarına göre. Bazı bileşenleri biz temin edip size yollayalım mesela. Ya da kutu vs sd kart opsiyonel olsun gibi. Tabi sizi de zorlamayacak şekildeyse yapalım bu durum, yoksa sağlık olsun.

şimdilik isteyenlerin sayısı 4

biraz daha bekleyelim. en az 10 sipariş olmadan bunu üretmeye değmez. Çünkü neredeyse tüm parçalar çin'den gelecek. 10 farklı göndericiden gelecek parçaları takip etmek gümrüğüydü, kargo geldi gelmedi uçtü yüzdü stresiydi, bütün bunlara değmesi için sayının da tatminkar olması gerekiyor.

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

Kaan Akkurt
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Temmuz 04, 2020, 14:29:20 ÖS »

Üretim işini Özgür Dereli 'ye devrettim. Ön sipariş formunu doldurmaya devam edebilirsiniz. Formu kendisi ile paylaştım. İlerlemeleri Özgür ilan edecektir..

Kutu da hazırladım. Fotoğrafları ekte.

* sd2iec&epyx_nosign v2_1.jpg (45.83 KB, 1440x652 - Görüntüleme: 515 kez.)

* sd2iec&epyx_nosign v2_2.jpg (47.46 KB, 1440x652 - Görüntüleme: 511 kez.)
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2020, 17:01:00 ÖS Gönderen: Kaan Akkurt » Logged

Commodore 64 Power Saver
Amiga 500 512kb ram
Joystick Test aleti
Satılıklarım

Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: