Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetXBox Series S ve X fiyat düşmüş diyorlar
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: XBox Series S ve X fiyat düşmüş diyorlar  (Okunma Sayısı 1258 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ocak 19, 2021, 11:27:37 ÖÖ »

Series S 4495'e, X serisi de 7499TL'ye gerilemiş. Daha da ucuzlaması bekleniyor...
Asıl sormak istediğim çok takip etmediğimden Series S nasıl bir konsol? İşe yarar mı? Alınır mı? Sanki Series X'den farkı 4K desteklememesi gibi bir bilgi kalmış aklımda. Deneyiminiz? görüşünüz nedir?

Cimihendriks
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2021, 11:33:00 ÖÖ »

Param olsaydı S alırdım, ana fikir 4k tabi ama texture'da da ufak bir fark var grafik yeteneğinden dolayı. Yeni nesil bir one s gibi geldi bana tam.

Alacağın bir kaç nefes, hiç düşündün mü?
Ne kalacak senden, hiç düşündün mü?
Bir cansız vücudun, o da çürür toprak olur gider.
ozgur106
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2021, 12:08:07 ÖS »

s ile x arasındaki fark nedir sadece bluray mı

Commodore ve Amiga Dergisi Oyun Yazarı.

C64 Mini, Playstation Classic
yunusemre
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2021, 14:55:11 ÖS »

Bu ikilimde kalıp X aldım 15 gün kadar önce. Oyunlar zaten 80-120GB o yüzden S’in 500GB hafızası zaten yeterli değil. Büyük oyunlarda ikinci el alma ve bitirip satma ihtimaline karşı CD girişi olması çok önemli. GamePass kullanmıyorsanız  ikinci el One oyunları çok düşüyor alıp oynayabilirsiniz.
X işlemci olarak 3 kat daha yüksek ve gerçek 4k mevcut. Series S ise 1440p olması lazım.
Büyük oyunları PS5 alıp oynarım derseniz yanına ucuza S almak ancak o zaman mantıklı olur (gamepass ile) diğer türlü yrni nesilde tek konsol alacaksanız. Direk X alın
Verminaard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2021, 15:05:17 ÖS »

S'le X arasında performans ve güç olarak dağlar kadar fark var. S, One S'in biraz makyajlanıp SSD takılmış hâli gibi. S'ten maalesef bir cacık olmaz. Microsoft muhtemelen yakında onun fişini çeker.

@LW3D

7499 gördüğüm kadarıyla sadece Vatan'daki fiyatı. MS'in resmi bir açıklaması yok. Vergilerin indirilmesiyle bir indirim beklentisi var ancak o indirimin 8299 üzerinden yüzde 30 olması gerekiyor çünkü ek vergi yüzde 50'den yüzde 20'ye indirildi. Bu durumda Series X'in 6000 liraya inmesi gerek. Bence 7499 MS'in elindeki yüksek vergiyle ithal edilmiş stokları bitirmek için Vatan'a uyguladığı özel bir ara fiyat. Bunlar bittikten sonra bir indirim daha olabilir. MS resmi açıklama yapmadan her şey spekülasyon.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ocak 19, 2021, 22:09:20 ÖS »

Series S, 1080p için harika bir cihaz, F/P ürünü. 3 ay falandır PS4 açmadım. 3 yıllık gamepass ultimate ile 10 numara.
Verminaard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2021, 00:52:36 ÖÖ »

One S de 1080p için ideal. Harddiskinin büyük olması bir avantaj sağlıyor amd SSD olmaması dezavantaj. Buna karşılık fiyatları daha uygun ve Gamepass onda da var. Şu an yeni nesil konsoldan tam randıman alan bir oyun olmadığı için çok kapsamlı bir değerlendirme yapmak kolay değil. S'in şöyle bir dezavantajı daha var. Series S donanım olarak X'le aynı değil hatta çok geride ama fiyatı 299 dolar (ya da 299 euro) Buna karşılık normal PS5'ten bluray sürücü dışında hiçbir farkı olmayan (Series S'te de optik sürücü yok ve depolaması 500GB) PS5 Digital 399 dolar (ya da euro). PS5 piyasada düzgün bulunduğu anda S'in şansı çok azalıyor. Bir önceki mesajımda da yazmıştım Series S One S'in modernleştirilmiş hâli. Muhtemelen daha eski teknolojiye sahip One S üretmek Series S üretmekten daha pahalıya geleceği için Microsoft böyle bir güncellemeye gitti.

Özetle şu anda elinizde hiçbir konsol ve 4K TV yoksa ve yakın bir gelecekte almayı düşünmüyorsanız bütçenize göre One S ya da Series S alabilirsiniz. One S fiyat ve depolama açısından avantajlı. İleride gerçek 4K oyunlar çıktığında Series S'in depolaması kesinlikle yeterli olmayacak ve gerçek performansı verecek SSD genişlemeler de 200 dolar gibi fiyat etiketiyle satılıyor. (PS5'te de durum aynı ama PS5 de kullanıcının erişebildiği bir NVMe yuvası var XBOX'larda yok bu sayede PS kullanıcıları için biraz daha farklı seçenekler sunulması sağlanabilir). Bu sebeplerden ötürü özellikle elinizde One S varsa ya da bütçeniz sıkışıksa Series S almak için şu an hiçbir sebep yok.

Bir de PS'ın PSNOW adlı Gamepass benzeri bir hizmeti olduğunu herkes unutuyor. Bu hizmet şu an Türkiye'de yok ama belki de PS5'in yayılmasıyla PSNOW da makul fiyatlarla Türkiye'ye girebilir. Şu an her şey soru işareti.

Ben Series S'in ömrünün kısa olacağını ve Microsoft'un PS5 Digital'ın karşısına muadil bir konsol çıkaracağını düşünüyorum. Bu düşüncem doğru çıkarsa MS'in ilk strateji hatası olmayacağı gibi tersi durumda benim de ilk yanılgım olmayacak.

Son olarak olmazsa olmaz: Yatırım tavsiyesi değildir. (YTD)
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2021, 00:57:49 ÖÖ »

2 yıldır One S vardı ve toplamda 7-8 saat kullanmışızdır. Hız ve açılış, pratiklik One S ile mukayese edilemeyecek kadar iyi. Fiyat da Series X ile kıyaslanmayacak kadar ucuz. Ben bir de harici Samsung EVO 860 SSD aldım 500 TL'ye. Elimdeki One S'i satıp bir de One X aldım 2.cihaz olarak.
Exu
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 20, 2021, 01:00:35 ÖÖ »

https://www.youtube.com/watch?v=iyVqCu9Hvsw
burda çok güzel bir anlatım var. sonuna kadar izlediğim en uzun yotube videosu oldu bu ara.

Amiga 1200 + 1230@40 Turbo/64mb Ram + 2/8/16 CF Card + Gotek + HDMI520
C64-C + IRQHACK64 + C64 cubcake + Pi Zero 1541
Xbox360 Fat/Slim - Fat PS2/orj +500gb Hdd - Slim PS2/chipli - Atari 2600 clone - Nintendo Wii/Softmodlu+500gbHdd
G4 Mac mini 1,42Ghz
Verminaard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 20, 2021, 01:15:53 ÖÖ »

Ben bir de harici Samsung EVO 860 SSD aldım 500 TL'ye.

Onunla maalesef gerçek Next Gen oyunları oynayamayacaksınız. Sadece One S/X oyunlarını oynayabileceksiniz. Gerçek Next Gen oyunlar için almanız gereken bu: https://www.xbox.com/en-US/accessories/hard-drives/seagate-1tb-expansion-card

Amerika fiyatı 219 dolar + KDV.

Series S'in 500GB üzrinde ilk açılışta bıraktığı boş alan ne kadar?
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is better than

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ocak 20, 2021, 09:19:43 ÖÖ »

Abi bende Xbox One s'var ama X öneririm imkanın var ise.

Xbox One S'ten gayet memnunum ama her zaman her şey yeniye doğru evriliyor.

Örnek olarak cyberpunk oyunu misal. Daha ileri gitmek istiyorlar ama atıyorum Xbox one s'e göre optimizasyon ederken zorlanıyorlar. Patlayabiliyor. Ama X serisi bir konsolun varsa daha rahat oynarsın abi. Muhtamelen ileri de olay sıkışacak ve iyi grafikli oyunlar sadece x serisin de kalacaktır veya x'e özel versiyonlar çıkacaktır diye tahmin ediyorum.

Şunu da söyliyeyim bir s kullanıcısı olarak. Hardisk yavaş kalıyor. Hele ara yüklemesi çok olan oyun varsa uykum geliyor Kahkaha

Kısaca şuan için uygun bütçeli oyun oyniyim bütün oyunları (şimdilik) 1080p 30 fps bana kafi diyorsan (biraz ara ekran yüklemesinede katlanarak) Xbox s.

İleri de çıkacak harika grafikli oyunları da oyniyim ve üstelik 1440p 60 fps ve ara yüklemeler az olsun. Xbox x serisi.

Xbox s var ama ben nedense oynayamıyorum. Ya zamanım olmuyor. Ya da online pc oyunlarına yöneliyorum. Allah'tan Duru Mindecraft'a başladı o benden daha çok oynuyor şuan. Çok oynasaydım ki oynayamıyorum. Xbox x'a yönelirdim cidden.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF  | 3.1 ROM | 8 MB RAM | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 20, 2021, 09:36:49 ÖÖ »

Series S'e vereceğiniz fiyatla bile çok daha uzun süre idare edecek bir ekran kartı alabilirsiniz bence..  Game Pass deseniz, oyunların önemli bir kısmı artık PC'de de var.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ocak 20, 2021, 16:53:37 ÖS »

Ben bir de harici Samsung EVO 860 SSD aldım 500 TL'ye.

Onunla maalesef gerçek Next Gen oyunları oynayamayacaksınız. Sadece One S/X oyunlarını oynayabileceksiniz. Gerçek Next Gen oyunlar için almanız gereken bu: https://www.xbox.com/en-US/accessories/hard-drives/seagate-1tb-expansion-card

Amerika fiyatı 219 dolar + KDV.

Series S'in 500GB üzrinde ilk açılışta bıraktığı boş alan ne kadar?

Tabi ki, bunun muhabbetini çok önceden yapmıştık zaten. Series X/S oyunlarını dahili SSD'ye, diğerlerini hariciye aktaracağım. Aktif oynamadıklarımı da iki cihaz arasında swap edebilirim. İlerde uygun fiyata bulursam 1TB SSD expansion da alırım ihtiyaç duyarsam. Sistem boşken 475 GB civarı alan vardı sanırım.
milanber
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ocak 20, 2021, 21:43:43 ÖS »

Series S mis gibi cihaz. Fiyat / performans ürünü. Ben aldığıma çok memnunum.
Game Pass ile gayet güzel bir şekilde kullanıyorum. Next Gen oyunlarda da sıkıntı olacağını sanmıyorum. Mutlu mesut takılıyorum

O alınmaz, buna bakılmaz gibi yorumları başka forumlarda görünce umursamıyorum ama burasının farklı bir kitlesi olduğunu düşündüğümden fikirlerimi yazmak istedim. Kimsenin tercihine karışmam, ama bu alet hakkını veriyor. Saygılar.

Deniz kumu eninde sonunda geri alacak...
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ocak 20, 2021, 22:28:28 ÖS »

Series S mis gibi cihaz. Fiyat / performans ürünü. Ben aldığıma çok memnunum.
Game Pass ile gayet güzel bir şekilde kullanıyorum. Next Gen oyunlarda da sıkıntı olacağını sanmıyorum. Mutlu mesut takılıyorum

O alınmaz, buna bakılmaz gibi yorumları başka forumlarda görünce umursamıyorum ama burasının farklı bir kitlesi olduğunu düşündüğümden fikirlerimi yazmak istedim. Kimsenin tercihine karışmam, ama bu alet hakkını veriyor. Saygılar.

Benim de bahsettiğim bu. Zaten PC oyunculuğu ve steam ile de ilgileniyorsanız  en uygun seçenek Xbox Series S. İkisi birbirinin alternatifi değil. Gamepass Ultimate ve Steam için çocukların bilgisayarlarına ek bir de kendime desktop alayım dedim; Lenovo marka, AMD 3400G, Nvidia 1650, 512 m.2 SSD, 16GB RAM'li asgari denilebilecek bir sistem 5500 TL'ye mal oldu, vasat bir sistem. Güzel bir PC için 10 bin TL'yi gözden çıkartmalısınız. PC'de aldığım keyif başka ama Xbox Series S'in birkaç saniyede açılması, oyun açış ve sistem hız çok başarılı. İnsan her zaman da masa başında oyun oynamak istemiyor. Bir de gamepass oyunlarının bir kısmı PC/Xbox dönüşümlü oynanabiliyor, kaldığınız yerden diğer sistemle devam edebiliyorsunuz.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: