Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Dandanator ve DES Sistem  (Okunma Sayısı 295 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« : Temmuz 15, 2021, 15:00:35 ÖS »

Dandanator projesi tüm CPC'lerde fiziksel yazılım dağıtım aracı olarak klasik disket ve kaset çözümü yerine kartuş çözümü getiren bir yapıdır. Dandanator pcb'sini open source olarakta bulabilirsiniz. şu anda benim favori bulduğum ispanyolların yaptığı DES mini çözümü aynı zaman da Dandanator Elite çözümü farklı formatta bir kartuş GBA kartuşu forumnda bir fiziksel dağıtım aracı kullanıyor. ikiside aslında özünde ROMBOX gibi fakat ROMBOX'larda 16KB sorunu olduğu için her bank'ta bu adamlar onu çözmüş durumda. bundan dolayı Dandanator Elite Plus versiyonu aynı zamanda DES mini kartuşlarını da desteklemekte ve aynı zamanda Elit kartuşlarınıda desteklemekte fakat Elit sistemi bana çok profesyonelce gelmedi. ondan dolayı DES yani Dandanator Entertainment System geliştiricileri İspayol dostlarla bir temasa da geçtim. açıkcası Dandanator yapıları gerekli mi diye sorarsanız çok da gerekli gözükmüyor! fakat 2021'de Amstrad CPC kullanmak gerekli mi diye sorarsanız o da çok gerekli gözükmüyor! Kısaca Amstrad CPC ile ilgili FAN ve bir bağımlılık yaşıyor ve Amstrad CPC ile yatıp kalkıyorsanız DES Mini sizi çok mutlu edecektir.

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: M4Wifi, ZMEM, MXBoard, PS2 Mouse Adp., RSFIII, DES Mini,GOTEK, USIFACII
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE16, uRTC8
Amstrad NC 100
Amiga 500: piStorm, Rgb2Hdmi,GOTEK,5'25'' driver
C64: pi1541, 1541,1571,
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: