Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amstrad PCW ile Kitap Yazımı  (Okunma Sayısı 4413 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Ağustos 31, 2021, 10:39:30 ÖÖ »

Amstrad EX 330 Amfi üstünden bluetooth üzerinden müzik dinlerken, Amstrad CPC+RSF3 ile IRC ve VOIP aramaları yapacak küçük smybos videoları oynayacak bir köşede o arada Amstrad PCW 8256 üstünde yazımı yazıyor olacağım. Amstrad Emailer Plus ekranında demo ekranı dönerken ara verdiğimde Amstrad Fidelity CK100 ile küçük ritmler yazacağım. küçük notlarımı Amstrad NC 100 ile alacağım amatör telsiz ve shortware radyo logbook'ları tutacağım... Amiga 500 piStrom cihazda yazımı editleyeceğim. Mac mini üzerinde photoshop ile resimleri hazırlayacağım. aynı zaman Depolama PC'mde mirroring 1TB+1TB ve 1TB+1TB ve 500GB+500GB aynalama yapan depolama cihazımdan da Datacenter'da bulunan fiziksel makinemin üstünde bulunan sayısız linux&windows server ve linux&windows clientlara ulaşacağım. Server'da GT1030 olduğu için küçük oyunları onun üstünden bir client'ta oynayacak aynı zamanda yapay zeka uygulamaları için kodlama yapacağım. Dizzy Radio ve CPC User Club gibi sitelerim Plesk üstünde bu fiziksel makinedeki bir sanal server üstünde. Playstation 3, Nintendo DS Lite, Atari 2600 ve Sega Game Gear ile PC oyunları harici oyunları oynayacağım. Commodore 64 zaten hep kurulu SID müzik dinlemek istediğim zaman açacağım. ama Sinclair ZX Spectrum, Laser 210 veya alabileceğim başka bir cihaz canım istediğim zaman açacağım cihazlar diğer sistemler "MAN CAVE" de hep kurulu kalkmayacak. işte Hayal sistemime kavuşmama az kaldı. bir kısmı kurulu ama bazılarında eksik parçalar tahmini 2 ay içinde tamamen bitecek. güncel işletim sistemleri ve programları DC'de 192GB Ram ve 48CPU cihazımda çalıştırdığım ve uzaktan açtığım için ileride sadece upgrade yaparsam server upgrade olacak. ve tahmini 10 sene sistemi hiç kurcalamayacağım ve bozmayacağım. küçük upgradeler dışında... şu hayal sistemimi yapmak ancak 37 yaşıma kısmet oldu. Amiga'da en sevdiğim model Amiga 500'dü hep. bazı donanımlar yeni çıktı eski yıllarda Amiga 500 için iyi hızlandırıcı yoktu Commodore 64'de pi1541 yoktu. şimdiye kısmetmiş. çok az kaldı ve çok heyecanlıyım. onun için sizlerle paylaşmak istedim...

Long Live Amstrad CPC/PCW/NC/GX
www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
Amstrad PCW 8256: 512K RAM, GOTEK, uIDE8, uRTC8
Amstrad NC 100: Wifi Modem
Amstrad NC 200: Gotek, PCMCIA
ercanersoy
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Eylül 04, 2021, 08:47:29 ÖÖ »

Hayırlı olsun, güle güle kullanınız.
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Eylül 10, 2021, 04:59:59 ÖÖ »

çok teşekkürler bugün kurdum ve kullanmaya başladım. 95 yaşında vefat eden ilk kullanıcısı sıfır almış ve vefat edene kadar kullanmış bir ingilizdi.

www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Amstrad CPC: RSF3, V9990, AMSDAP, M4Wifi, ZMEM, MXBoard, DES Mini,GOTEK, USIFACII, DMP Printer, PS2 Mouse
DoctorCPC
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Eylül 22, 2021, 06:17:22 ÖÖ »

arkadaşlar Amstrad PCW bilgisayarımda 2 önemli güncelleme yapmam gerekiyordu. Haydar abi sağolsun 2. disk olarak kullanacağım PCW Gotek'ini halletti. şimdi ondan alınca sadece benim ingiltereden getirttiğim özel adaptörle montajı kalıyor geriye. bu arada Amstrad PCW de PS2/USB Mouse ve Adaptör kullanmam için gereken kartın PCB'si de yolda Türkiye'ye doğru geliyor. malzemeleri alındı. bu noktada da Feadreu'ya teşekkür ederim. çünkü varolan klavyesi ile yazmak oldukça zor. tahminimce zaten günümüz klavyeleri kadar seri yazılmayan bu klavyede ekstra olarak yaylarda da paslanma olmuş. fakat bu eğer PCW için son ve en büyük güncelleme olan SymbifaceIII güncellemesini bir sene sonra yaparsam ki global çip sıkıntısından ötürü 1 seneden önce tekrar üretilmeyecek, bu sayede Symbos ile internet vb. özellikleri kullanırken güncel bir mouse arayüzümde olmuş olacak. 3 güncellemeden ikisini PCW'yi aktif olarak kullanmak için gerekli görüyorum. Gotek ve PCWIO ama Gotek kesinlikle 3. sürücüm çünkü birincil sürücü her zaman 3'' driver olacak. Amstrad'ın ruhu zaten 3'' driver'dır. ayrıca PCWIO ile klavye seri halde yazı yazmamı sağlayacak. heyecanla adım adım ilerliyorum.
Kitap yazmam için Gotek ve PCWIO gerekiyor ve varolan Locoscript ve CPM yazılımları fazlasıyla yeterli.

Amstrad PCW 8256 bilgisayarımı çalıştırdığımda çektiğim ilk video:
https://youtu.be/hBPh3ycPFd8
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2021, 06:19:10 ÖÖ Gönderen: DoctorCPC » Logged

www.cpcuserclub.com
www.dizzyradio.com
Let
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Eylül 22, 2021, 20:02:17 ÖS »

Harika
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: