Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)Arcade emülatörü ile kullanmak için oyun kolu tavsiyesi
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade emülatörü ile kullanmak için oyun kolu tavsiyesi  (Okunma Sayısı 4990 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
imgqtr
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 22, 2008, 14:13:44 ÖS »

Selam arkadaşlar,
Geyik sürüsü halinde toplanıp eski jetonlu Street Fighter günlerini yaşamak için tavsiye edebileceğiniz oyun kolu var mıdır? Aşağıdaki linkte bulunana ürün fazla "atari salonu" ürünü gibi görünüyor

http://www.trfighters.net/konu.php?t=8056

Böyle ürün kullanmış, denemiş olanların fikirlerini bekliyorum. Teşekkürler...

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"
M.Kemal ATATÜRK
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2008, 14:31:52 ÖS »

USB'den bağlanıyormuş. Windows görürse, MAME de görür. Sorunsuz kullanırsın. Tek kişilik versiyonunu da imal etmişler. 6 butonlu olduğu için StreetFighter'a uygun. Fotoğraflardan çok kaliteli ve pahalı bir ürün olduğu izlenimi uyandı bende.

Daha ucuz ve ev kullanımı için bir QS-189 alıp tuş takımını yine klavyeye atayabilirsin.

NOT: Diğer PC joystick'leri analog olduklarından sadece uçuş simülasyon, araba yarışı gibi oyunlarda işlevsel. Analog bir joystick tercih etme, StreetFighter'dan iğrenirsin.

Alper
comozor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2008, 16:30:15 ÖS »

Kontorland'in hem ps2-3 hem usb'li kendi sitesinde henüz göremediğim ancak japon oyuncak ve teknosa'da bulunan bir kolu var. benzer şekilde arcade kolu. kol switchli. ben 35'e almıştım japon oyuncaktan teknosada aynısını 40 küsüra gördüm. cihaz aha da bu

MICRODOT-ZAMZARA
imgqtr
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 22, 2008, 18:44:04 ÖS »

Comozor üstadım memnun musun bu dalgametreden? Şusu eksik, busu eksik, veya şöyle olsa diyeceğin bir tarafı var mıdır? Sağlam malzeme midir? Eğer düzgün iş görür diyorsan 2 tane patlatayım hemen

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"
M.Kemal ATATÜRK
comozor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 22, 2008, 19:29:48 ÖS »

Klasik arcade joysticklerinden pek bir farkı yok ancak alışmak biraz zaman alıyor. Zira switchler QuickShotlardaki gibi. Ben 10 üzerinden 7 veririm. Gördüğüm tek eksik Guerrilla War, Ikari Warrior, midnight resistance, forgetten worlds benzeri oyunlarda var olan vertikal ekseni etrafında dönmemesi. sen bir tane al bence. beğenirsen ikincisini de alırsın.

MICRODOT-ZAMZARA
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: