Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore Genelİzmir Gözde Bilgisayar Bülent Abi
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İzmir Gözde Bilgisayar Bülent Abi  (Okunma Sayısı 4571 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Atacan
Deneyimli

Msx

Üyelik Bilgileri WWW
« : Ekim 05, 2008, 15:12:02 ÖS »

İzmir Bahçelievler Semtinde Bi Gözde Bilgisayar vardı.

Bülent abi Elinde her türlü oyunu bulunan xcopy yöntemi ile kendini bile kasete kopyalayacak kadar yetenekli olan bi abimizdi fiyatları yüksekti ama ondan alınan oyunun çalışmama ihtimali yoktu kafaayarı hep standarttı sayfalar dolusuyu oyun listeleri vardı elinde neredeyse o listelerdeki tüm oyunları oynardı. hangisini sorsak sıkılmadan cevap verirdi. çok hasas bi adamdı cihazları hayatıydı onun için. asla yaklaştırmaz ellettirmez ve çok hassas kullanırdı. en son 98 yılında gördüm kendisini bi gün dükkanına gittim yerinde bi sıhhi tesisatçı vardı. çok kötü hissettigim bi gündü. bu abiyi bilen gören tanıyan duyan var mı?

Saygılar....

'80 Doğumlu İzmir'li
savagery
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2008, 19:56:37 ÖS »

Bülent abiyi tanırdım. Pc filan biraz denedi orada. Fakat sonra bıraktı. Ben de o civarlarda dükkan açmıştım o yıllarda. Muhabbetimiz vardı.
İyi bir adamdı.Ama nerede olduğunu ben de bilmiyorum

Atari FALCON 030 |  ATARI 1040 STE 4MB | ATARI 800 XL + 1050 DD + My IDE II | ATARI 130 XE | C64 + Ultimate 2 | AMIGA 500 + Vampire | Amiga 600 + Furia
newzort
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 12, 2010, 20:54:50 ÖS »

bülent abiyi 90 ların başından beridir tanırım, asıl mesleği bilgisayarcılık olmamasına rağmen oyun sevgisi onu commodoreci ve amigaci yapmıştır, uzun yıllar alışverişlerimiz oldu, dükkanının ismi gözde bilgisayardı benden birkaç yaş daha küçük bir kızı vardı gözde isimli kızının ismini vermiş dükkana birlikte dururlardı bazen, yıllar sonra biyerden ogrendim dükkanı pcye cevirip tutunamayınca kapamış bucada perdeci dükkanı açmış aradım bulamadım, şimdi kimbilir nerelerdedir, birde şimdik,i metro duragının orada yücel bilgisayar vardı yücel abi eşiyle beraber işletirlerdi adam gerçekten iyi tamirciydi amiga konusunda onunnlada çok alışverişim olmustur, tabikide sinan abiyi unutmamak lazım konakta yıllarca kaldıktan sonra amiganın son zamanları göztepeye evinin oraya bir dükkan açmıştı yıllarca orada kaldı emekliliğin tadını orada hoby olarak çıkardı sonra dükkanı kapadı, içindeki tüm malzemeleri hatta bazıları hala bende durur tabiri caizse gömüyü 2006 yılında 900 milyon vererek satın almıştım

A500,A500+,A1200,C64,C64C,C64G,NES,SNES,ATARİ2600,N64,XBOX360
longbow75
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2010, 22:07:53 ÖS »

Emin bilgisayar vardi Uckuyularda. Elemenda yok yoktu. Hatta birgun agzimiz acik oyunlara bakarken firca bile yemistik cok uzun baktik diye hehehe. Cok guzel kaset oyunlari vardi. Oyun yuklenirken saat kulesi resmi cikardi ekrana. Hepsini kaybettim onlari biryerden bulup kopyalamak lazim.

Commodore Forever!
CenkMiri
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Ağustos 13, 2010, 11:08:34 ÖÖ »

O zaman diğerlerini de hatırlamak lazım haksız rekabet olmasın . Karşıyaka Pinokom (bir ara kapanmıştı sanırım ama şu anda hala açık pc ci olarak tabi), Alsancak Datasoft, ve Konak'ta Barış Bilgiişlem (Amiga 2000 ve Amiga cdtv gördüğüm ilk ve tek yerdi.) bi de Alsancak'ta Alkan bilgisayar vardı orjinal kasetler vardı orda ...

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: