Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni Oric Oyunu - Youtube demoları  (Okunma Sayısı 29820 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Pe@ceR
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 14, 2008, 18:09:35 ÖS »

Oyunun adı "Space 1999"

Ülkemizde pek bilinmese de avrupada bir zamanlar çok tutulan bir TV dizisi idi Space 1999.

Başarılı bir ekip çalışması ile Oric için yapılan oyun bu dizi teması üzerinde gelişiyor.

Oric bilgisayarlarının limitlerini gösterme açısından gerçekten başarılı bir oyun olmuş. Kendi oric'imde çalıştırmak ve tam ekran oynamak isterdim. Sesler PC emualsyonu olduğundan gerçek Oric'de çok daha güzel olmalı.

Oyunun intro videosu şöyle

Oyun içi oynanış videosu

Not : Videoları görüntüleyemiyorsanız, ttnet youtube engelibi aşmak için

http://rapidshare.com/files/135361549/hosts

buradan indireceğiniz hosts dosyasını c:\windows\system32\drivers\etc klasöründeki aynı isimli dosyanın üzerine kaydedin.

LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2008, 18:21:11 ÖS »

Alıntı
Ülkemizde pek bilinmese de avrupada bir zamanlar çok tutulan bir TV dizisi idi Space 1999.

Ülkemizde nasıl bilinmez canım Uzay 1999'u kim bilmez Maya gibi olmayı kim hayal etmemiştir

Oyun çok hoş görünüyor. Bayağ güzel bir yapım olmuş.

Pe@ceR
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2008, 18:22:03 ÖS »

O zaman tanımı "sadece belli yaş grubunun bildiği" diye değiştireyim
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2008, 21:40:27 ÖS »

hah küçükken bende Yuma aile oyunlarının ürettiği kutu oyunu vardı.

yanlız oric'in en iyi oyunlarından biri olmuş. Zaten atmos sevdiğim bir alettir, bir gün olur da tesadüfen edinirsem, ilk deneyeceğim oyun olacak. üstelik çok eğlenceli birşeye benziyor.

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2008, 23:06:39 ÖS »

Space 1999 (kült dizilerdendir)'un jenerik müziğini dinleyen hemen herkesin 'bu diziye ait olduğunu bilmese bile' hemen hafızalarında birşeyler uyanacaktır.

Space 1999 Theme Song: http://www.space1999.net/moonbase99/mp3/1999-cult1.mp3
(özellikle 25.sn'den sonra)

Hey gidi 'Ay Üssü Alfa' hey...
coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2008, 06:28:40 ÖÖ »

oyun gerçekten çok güzel görünüyor, peacer, ellerine sağlık.

o değilde şaka maka 2008'e geldik nerede 1999, nerede ay üssü alfa demek ister bu deli gönül.

Retro Hincal Uluc
Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 15, 2008, 22:23:24 ÖS »

Takdir etmemek elde değil. Çok güzel bir oyun olmuş. Detaylara önem verilmiş. Bugün satışa çıksa 7.99 dan talep göreceğine eminim

Uzay 1999 için mavilink'in sitesinde detaylı bilgiler var. Herkes LW3D kadar yaşlı olmadığı için hatırlamakta zorlu çekebilir

tabu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2008, 03:10:33 ÖÖ »

Siz şimdi saylonluların akrabası Buck Rogers ıda hatırlamazsınız eminim

Halen commodore ve amiga servisi...4000 cyberstormppc 604e\233mhz\060\66mhz\cybervision3D+A2000 gvp 040 combo\egs spectrum24+A3000 030\IV24\Retina z3+A1000+CD32+A600 2mb ram\4 gb hdd+CDTV+\pegasos2\spectrum heatsink\much more.
nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2008, 07:57:51 ÖÖ »

ya bu uzay 1999'un bir bolumu vardi. Bir gemi geliyor icinde tanidiklari insanlar var. iste uste birlikte takilmaya basliyorlar ama sadece Barbara onlari garip bir yaratik olarak goruyor. diger herkese insan olarak gorunuyorlar. En sonunda Barbara'nin gectigi tibbi bir operasyondan Maya'yi da geciriyorlar ve akabinde Maya da o yaratiklari gorup onlarin sekline girmek suretiyle kaptana gosteriyordu vaziyeti. Boyle puskullu puskullu yaratiklardi. Zamaninda cok korkmustum.

Oyun super gorunuyor bu arada
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #9 : Ekim 16, 2008, 09:59:26 ÖÖ »

@Pe@ceR:

Youtube çözümün için teşekkürler. Çok makbule geçti.

Space 1999'a ben yetişemedim ama (81 doğumluyum) ama ilginçtir dizideki mekikleri, ay üssünün dış görünüşünü vs. çok net hatırlıyorum. O kadar çeşit kanalımız var. Keşke bu dizileri tekrar yayınlayan bir tematik kanal olsa.

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Ekim 16, 2008, 10:58:53 ÖÖ »

Alıntı
ya bu uzay 1999'un bir bolumu vardi. Bir gemi geliyor icinde tanidiklari insanlar var. iste uste birlikte takilmaya basliyorlar ama sadece Barbara onlari garip bir yaratik olarak goruyor. diger herkese insan olarak gorunuyorlar. En sonunda Barbara'nin gectigi tibbi bir operasyondan Maya'yi da geciriyorlar ve akabinde Maya da o yaratiklari gorup onlarin sekline girmek suretiyle kaptana gosteriyordu vaziyeti. Boyle puskullu puskullu yaratiklardi. Zamaninda cok korkmustum.

Hay yaşa Nightlord...Dün bu dizi hakkında arkadaşlarla konuşuyoruz. Arkadaşlara aynı bölümü anlattım. Aynı şekilde bende çok korkmuştum. Yıllardır aklımdan da çıkmaz Sen yazınca içimden "çok yaşa Nightlord" demek geldi

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #11 : Ekim 16, 2008, 11:55:40 ÖÖ »

@nightlord
Aaaa şimdi hatırladım o diziyi yaaaa. Ve de o bölümü. Hiç aklımdan çıkmamış, çünkü ben de accccaaayip korkmuştum küçükken. O püsküllü yaratıkların bi de çıkardığı ses vardı hışır hışır, aylarca kulağımdan çıkmamıştı. Ne zaman yalnız kalsam o sesi duymuş kendi kendime tırsmıştım küçükken.

Harbiden çok yaşa Nightlord'muş Kahkaha

Alper
coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #12 : Ekim 16, 2008, 12:04:53 ÖS »

çok yaşa nightlord. bende hatırladım ama o zamanlar çok küçük olduğumdan hiç bir şey anlamamıştım galiba. sadece püsküllü canavarlar kısmını hatırlıyorum bu arada bölümün adı 'bringers of wonder' ikinci sezonda iki bölüm yayınlanmış.

http://www.space1999.net/catacombs/main/epguide/t42bow2.html

Retro Hincal Uluc
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 16, 2008, 12:11:20 ÖS »

@nightlord

Zaten dizinin en can alıcı ve akılda kalıcı bölümü odur. Onun dışında aklımızda kalanlar sadece enstantanelerden ibaret (Maya'nın şekil değiştirmesi, açılıp kapanan kapılar, görüntülü iletişim sistemleri, üniformalar vb). Gerçekten zamanına göre etkileyici bir bölümdü. Bir tür Solaris tarzı durumdu yani.
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Ekim 16, 2008, 14:23:03 ÖS »

Bu başlıktan sonra Oric Atmos içinde aklımızda kalacak tek oyun Space 1999 olacak eminim...

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: