Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga 600 ve whdload  (Okunma Sayısı 4182 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Aralık 27, 2006, 13:41:29 ÖS »

Amiga 600'e HD takıp, Whdload'dan oyun yükleyen oldu mu ?

A600'ün ram'ı 1 MB. ama whdload ram'ın bir kısmını götüreceğinden, 1 MB gerektiren oyunları oyatmakta sıkıntı çıkabilir diye düşünüyorum. Zamanında A500Plus ve A590 ünitesiyle HD'den whdload oyun yüklemiştim. Ama A600 ile pek deneyimim olmadı... Bu konuda deneyim ve bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirlerse çok memnun oluruz.

coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2006, 14:21:59 ÖS »

Teorik olarak bir sorun yok, ama tabi 1mb isteyen oyunlari ancak workbench'i acmadan boot ederek oynayabilirsin (boot without startup sequence). Digerlerinde saniyorum 600-700K kadar kullanan oyunlarda sorun olmamasi lazim. Workbench acildiginda kullanilan ram'i minimumda tutmak icin bazi trickler var. bunlarla ilgili bir thread'i bir sure once eab'de bulmustum, oldukca ilginc :
http://eab.abime.net/showthread.php?t=16446
butun bu tricklerin yapilmisi classic workbench projesinde mevcut. bu sayfadaki lite surumu indirip acilista sag tusa basili tutarsan minimum ram konfigli bir workbench acilmasi lazim (ama sanirim ne yazikki 3.1 rom gerekiyor.)

Retro Hincal Uluc
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2006, 14:36:45 ÖS »

Teorik olarak bende whdload için 1 MB yeterli okumuştum. Bende seninle aynı düşünüyorum. Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler..

dipnot: zamanında 3D uğraşacağız diye Amiga'yı 2 renk açardık bir dünya trick, bir dünya minik programcık. 1-2 Kb için atmadığımız takla yoktu Sonra A500 Plus çıkınca, 1 MB ram kartı almış, 2 MB'a ulaşmıştım..ne rahatlıktı senin yazdıklarını okuyunca o günlere döndüm birden

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: