Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel Sohbetoylarımıza sahip çıkalım .
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: oylarımıza sahip çıkalım .  (Okunma Sayısı 8223 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Mart 05, 2009, 18:27:43 ÖS »

Ne hallere düştük, inanması güç
screen
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mart 05, 2009, 23:07:43 ÖS »

valla bizim bu hale gelmemiz cok eskilerden belli idi osmanlının son dönemi ve cumhuriyetin kuruluşu ve devamından ta bu günlere her şey planlıydı amerikanın emparyalist faiz sistemi sömürgesine adapte olmak..
her neyse bu böyle gelmiş böyle gider kim gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak.... amerika nasıl isterse bu ülkeyi öyle yönetecekler kendimize ait doğru dürüst bir düzen olmayacak...
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mart 05, 2009, 23:43:56 ÖS »

valla bizim bu hale gelmemiz cok eskilerden belli idi osmanlının son dönemi ve cumhuriyetin kuruluşu ve devamından ta bu günlere her şey planlıydı amerikanın emparyalist faiz sistemi sömürgesine adapte olmak..
her neyse bu böyle gelmiş böyle gider kim gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak.... amerika nasıl isterse bu ülkeyi öyle yönetecekler kendimize ait doğru dürüst bir düzen olmayacak...

Bence komplo teorilerine bu kadar da balıklama atlamamak, her türlü sorunun kaynağını başkalarında aramamak gerekli. Tabi ki dünyadaki gelinen bu kapitalist sistemde (kimilerine göre bir tür 'evrimsel yapı' olarak da kabul edilebilir) her ülke kendi çıkarlarını en iyi şekilde savunmak durumundadır, Türkiye ne yazık ki fırsatlarını değerlendirememiş, kaynaklarını da birçok konuda heba etmiştir.

Bu arada ABD'nin dış borcu 10 trilyon dolara dayanmış durumdadır (bizden pek de iyi durumda değil yani). Çin'in kasasında da nakit 2 trilyon doların yanında, 2 trilyon dolarlık da ABD hazine bonosu bulunmaktadır. Yani üretip satıp aldığı parayı tekrar borç olarak vermekte, sonra bu parayı tekrar alıp tekrar borç vermektedir. İngiltere, İtalya, İspanya, Fransa gibi ülkelerin de 100 milyarlarca dolar dış borçları bulunmaktadır. Borç yiğidin kamçısı mıdır acaba?

Edit: Son mesaja bir yanıt atmışım sazan gibi, topic'in ilk sayfasını okumamıştım. Ciddi birşeyler konuşuldu sandım
« Son Düzenleme: Mart 05, 2009, 23:49:32 ÖS Gönderen: witchdoktor » Logged
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Mart 05, 2009, 23:53:49 ÖS »

yani dünyanın en zenginleri şu bücürük çinliler mi? keseriz biz onları alırız paralarını yahu.. onlar set met yapadursunlar...

Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Mart 06, 2009, 00:35:37 ÖÖ »

Yazılanlara bakıyorum da, bizim sokakta, fırının karşısındaki mahalle kahvesinde konuşulan cümlelerden aynen burada da mevcut...
Örneğin :
Alıntı

Bi gün uğrayıp kahvehanenin televizyonuna Commodore 64 kurmayı düşünüyorum. Görüyorum ki oradaki amcaların Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi ile ilgili bilgi birikimleri, bu forumu takip eden bazı arkadaşlarla aşağı yukarı aynı. Eeee adamlar hergün harıl harıl okuyolar... Okey taşlarındaki sayıları... Aritmetik zeka kimbilir nasıl gelişmiştir... İçlerinden çok başarılı scenerlar çıkabilir.

« Son Düzenleme: Mart 06, 2009, 00:43:05 ÖÖ Gönderen: Alpyre » Logged

Alper
tabu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mart 06, 2009, 01:15:10 ÖÖ »

Benim favori sloganım (TV den öğrendim) -Başbakan olmuşsun ama adam olamamışsın

Halen commodore ve amiga servisi...4000 cyberstormppc 604e\233mhz\060\66mhz\cybervision3D+A2000 gvp 040 combo\egs spectrum24+A3000 030\IV24\Retina z3+A1000+CD32+A600 2mb ram\4 gb hdd+CDTV+\pegasos2\spectrum heatsink\much more.
Skate
Uzman

A Sinner Scener

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mart 06, 2009, 09:50:42 ÖÖ »

Gerçekten de bir Commodore forumu için yanlış bir başlık bu. Kapatalım demek bana düşmez ama gördüğünüz üzere faydalı bir tartışma da geçmiyor.
Nazmiye
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mart 06, 2009, 10:04:46 ÖÖ »

Amıga, commodore ve diğer retro olayları  seçim  ile alakalı değil.
Siteyle alakasız bir başlık olmuş
mybee
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mart 06, 2009, 10:49:43 ÖÖ »

yani dünyanın en zenginleri şu bücürük çinliler mi? keseriz biz onları alırız paralarını yahu.. onlar set met yapadursunlar...
(önce gırgırımı geçeyim)zaten o yaptıkları seti satıp zengin oldular ya yaa biz ok atıp mancınıkla seti aşmaya çalışacağımıza bir ucundan tutverseydik bizde payımızı isterdik şimdi

bu arada bu başlık siyasi partilerin seçim bürosuna döndü işin kötüsü yalan yalnış tarih bilgilerimizle geçmişi yargılamaya kalkıyoruz yönetim uyuma.!!

LW3D
Genel Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Mart 06, 2009, 11:13:14 ÖÖ »

Kapatalım demeye gerek yok...Yazmayın bırakın kendi haline... Bir önceki sayfada bunu ifade ettim... Bizim ilgi alanımıza giren bir konu değil... yazmayın kaybolup gitsin ! Ciddiye alıp, ciddi bişey yazmanın yeride yok...

coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mart 08, 2009, 15:39:02 ÖS »

Bak guzel kardesim, sana iki ulke soyleyeyim dunyada bu dedigin 'amerikan emparyalist faiz sistemi' somurgesine adapte olmus. Biri almanya oburu japonya. Sonra sen bi otur dusun bakalim almanya ile japonya nerede biz neredeyiz. Ustelik bu ulkeler daha 50 yil once savastan cikmis tamamen yikilmis yerlerdi.

neyse fazla uzatmayayim tum forumdan da bu dandik topigi canlandirdigim icin ozur diliyorum.

Retro Hincal Uluc
ghores
Üye

"Sonra diye birşey yok,bugün var belki yarın yok."

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mart 09, 2009, 20:04:25 ÖS »

one minutes...  one minutes...   dahada  bu foruma  gelmem.

"One minute" o bunu alaylayacaksan doğru kullan derim ben

{ ک ẽ ґ т α ç } a.k.a gнσѕтяι∂єя
Amiga 500 (512Kb + 512Kb Ram Hack) | A1200 | PS2 | PS3 | PS4 | Wii | Macbook Air | Samsung NP530 Ultrabook
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Mart 10, 2009, 00:59:13 ÖÖ »

dikkat, "one minute"(TM) artık tescilli bir marka. kullanırken dikkatli olunuz:

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=182219

tabu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mart 19, 2009, 00:59:02 ÖÖ »

Budur...
http://i.friendfeed.com/25bd65d88f38a4f85eeb7ec25263ffc807b02d28

Halen commodore ve amiga servisi...4000 cyberstormppc 604e\233mhz\060\66mhz\cybervision3D+A2000 gvp 040 combo\egs spectrum24+A3000 030\IV24\Retina z3+A1000+CD32+A600 2mb ram\4 gb hdd+CDTV+\pegasos2\spectrum heatsink\much more.
max.damage
Deneyimli

Hell is other people.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Mart 19, 2009, 02:34:04 ÖÖ »

http://img22.imageshack.us/img22/6213/gercek.jpg

Bu kadar mi ?
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: