Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarAtariAtari - YazılımAtari STe serisi icin super bir Turrican remake - Turrican Resurrection
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Atari STe serisi icin super bir Turrican remake - Turrican Resurrection  (Okunma Sayısı 4071 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« : Mayıs 12, 2009, 16:31:57 ÖS »

Atari sevdalisi bir arkadasimiz, Atari STe'nin ozelliklerini kullanarak gelismis bir Turrican versiyonu yapmaya koyulmus. Henuz bitmis degil, ama gercekten cok basarili bir proje, adamin bu projeye koydugu emek goz yasartiyor. Hatta anladigim kadariyla bu proje yuzunden karisi bunu kapinin onune bile koymus  Kahkaha
Proje henuz bitmis degil, ama sitesinden kullanici etkilesimi olmayan basit bir demo-teaser indirebiliyorsunuz. Neyse fazla uzatmiyoruz, linkleri veriyoruz.

http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?f=3&t=6096
http://unseenmenace.110mb.com/turrican/

Bu arada bu proje'nin forum sayfasinda Atari disinda oyun gelistirme ile ilgilenenler icin guzel bilgilerde var, sprite'lari gameworld'u renk paletini filan nasil olusturdugunu basitce acikliyor.

Retro Hincal Uluc
screen
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2009, 16:49:26 ÖS »

Coze hocam takdir ediyorum seni hiç bir olayı kaçırmıyon , benim için takdir edilecek bir proje inşallah proje yarım kalan projeler arasında yer almaz.
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2009, 00:11:07 ÖÖ »

Oyunların (özellikle Turrican) Amiga'nın gerisinde (32 renk, sprite'lar, DMA destekli örneklemeli ses, blitter, copper, hardware scrolling, playfield'lar vb nedeniyle) olması ST'cilerin içinde kalmış yahu

Şaka maka, Amiga ve Atari ST, Amstrad ve Spectrum ikilisine benzer (CPU'lar ortak ama donanım olarak biri diğerinden daha iyi), hem kardeştir hem de aralarında tatlı sert bir rekabet vardır
screen
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2009, 03:57:08 ÖÖ »

atari istiyorum bu oyunu denemem lazım hemen diskete yazacağım..derken grafiklerini merak ediyorum birde performansı zaten demo olduğunu biliyorum..

( düzeltme )
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2009, 08:28:25 ÖÖ Gönderen: screen » Logged
coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2009, 07:44:10 ÖÖ »

screen, oyunu denemen mumkun degil. demoda sadece turrican kosuyor, herhangi bir atraksiyon yok.

illa deniycem diyorsan emulatorden bakabilirsin.

http://steem.atari.st/

bu arada bu oyun STe serisine ozel tasarlaniyor, normal ST'lerde calismayacaktir aklinizda olsun.

Retro Hincal Uluc
screen
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2009, 08:12:51 ÖÖ »

Sadece amiga ile grafikler ve müzik açısından yarışır konumdamı ona bakcaktım.
Ayrıca oynadığım tek oyun pc de Kingsage.net klansavaşları oyunu Kahkaha
« Son Düzenleme: Mayıs 13, 2009, 08:27:17 ÖÖ Gönderen: screen » Logged
screen
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2009, 14:17:36 ÖS »

bu arada atari emülatörünü hiç sevmedim pcye reset attırıyor tam ekran modunda .64 mb onboard ekran kartı var. nfs2 yi bile denedim şimdi sorunsuz acıyor neden acaba reset atıyor bu aptal emülatör.
amiga winuae emülatöründe bu sorun yok.

oyunun demosundaki grafikler ve performansa 10 üzerinden 9,99 not veriyorum.
1. sınıf işçilik olmuş.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: