Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetHızlı Torrent indirmeleri hk.
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Hızlı Torrent indirmeleri hk.  (Okunma Sayısı 8006 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Mayıs 11, 2010, 16:20:24 ÖS »

aynen oyle benımde ama ısrarla debian konsoldan r torrent kullanan arkadasım daha ıyı oldugunu soyluyor
Diabolic_Wizard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 11, 2010, 17:21:11 ÖS »

Valla hocam, denemesi bedava. Hattınız aynıysa başlayın aynı dosyayı çekmeye. Bakalım hangisi daha iyi. Arada herhangi bir fark olsa bile 2-3 kbayttan fazla olacağını sanmıyorum ki bu farkın da işletim sistemi haricinde birçok açıklaması olabilir.

"The user is an important input hardware of a computer system"
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 12, 2010, 00:30:25 ÖÖ »

Az önce bant genişliğini %100'e çıkarttım
Rapid'den IDM ile indirme hızında hiç bir değişiklik olmadı. Aynı hıza indirmeye devam etti.

Not: Değişiklikten sonra garanti olsun diye sistemi kapatıp açtım.

ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mayıs 12, 2010, 12:03:11 ÖS »

rapid nasıl üyelik önerirmisiniz ? güncel mi torrent kadar ?
cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 12, 2010, 14:10:08 ÖS »

rapid nasıl üyelik önerirmisiniz ? güncel mi torrent kadar ?
1-2 aya kadar rapidde ne ararsam bulabiliyordum desem yalan olmaz.

Ama son 1-2 aydır özellikle hotfile epey rakip oldu rapid'e.
Şimdi de aradıklarımı bulabiliyorum ama biraz uğraşmak gerekiyor.

Rapid'e üye olmayı düşünürseniz de kendi sitesinden paypal vb ile üye olun. 14-16 tl civarı tutuyor Türkiyedeki rapid siteleri 20 tl alıyor. (Son aldığım üyelik 14 Tl tutmuş.)

Birde 10 TL civarına, puanla kazandıkları yeni üyelikleri satanlar oluyor.

Diabolic_Wizard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mayıs 12, 2010, 15:39:57 ÖS »

Torrentin en sevdiğim özelliği indirdiğim paketin içerisinde ne dosyalar olduğuna bakabiliyor olmam. Ayrıca Torrent sitelerindeki yorumlar da yanlış bir tercih yapmamı önlüyor. Rapid bu konularda daha güvenilmez. Dosya gelene kadar gerçekten ne indirdiğinizi bilemiyorsunuz.

cdemir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Mayıs 12, 2010, 16:13:31 ÖS »

Bende Torrent'lere pek ısınamadım. Bilmiyorum benim bulduklarımda mı sorun oluyordu ama maksimum hızla download yapabildiğim dosya pek olmuyor. O yüzden torrentleri çok nadir tercih ediyorum..
Rapidde fake dosyalar bir kaç kere denk geldi ama bence önemsenmeyecek bir yüzde de kalır o oran.

Gerçi torrent sistemi hakkında da çok fazla bilgim yok.
Belki biraz araştırmayla daha verimli downloadlar yapılabilir ama hiç uğraşasım gelmedi o konularda da.

Diabolic_Wizard
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mayıs 12, 2010, 16:14:30 ÖS »

Dorğu tabi, torrentte bulunabilen seed kadar, o da seedler'in upload'u düzgünse çok yüksek hızlara çıkılabiliyor.

ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mayıs 12, 2010, 16:28:21 ÖS »

herkese çok teşekkürler bilgiler için
CaiSSoN
Uzman

C64 Fan

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Mayıs 12, 2010, 17:36:40 ÖS »

valla, stuff'lar %75 oranında şu sırayı izler.

- news groups (easynews, newzbin, direct http, etc...)
- rapidshare (warez-bb, etc...)
- torrent (torrentz, demonoid etc...)
- emule

eğer kendinizi advanced user olarak görüyorsanız tavsiyem haber gruplarıdır. gerçekten çok rahat ve release yapan grupları biliyorsanız hiçbir sıkıntı çekmiyorsunuz. arada bir release'lerde arıza çıkarıyorlar ama ekstra paketleri indirerek quickpar ile düzeltebiliyorsunuz.

Rapidshare kötü. Neden diyeceksiniz...
%2347623984 fake release'ler oluyor. adam gibi search yapamıyorsunuz, belli indexleyen siteler var ama nokta atışı yapmak zor oluyor. denyonun biri çıkıp ispikliyor, 2374324 partlık bişey indirirken ortada kalıveriyorsun. ondan sonra mirror  ara ki bulasın.

Hotfile, Megashare, Megaupload, Depositfiles hede hödöler rapide alternatif olabilecek düzeyde ama daha çok yol almaları gerekiyor. belki megaupload olur ama ohooooo yani.

Gelelim Torrent'e. Torrentz sitesi nefis bir alternatif. Leecher modundaysanız eğer (hangimiz değil ki?) gerçekten biçilmiş kaftan. Diğerlerinde de olduğu gibi searching SUXXX. alternatif olarak demonoid var ama new registration'lara kapalı ve çok sık update edilmiyor. ayrıca Ratio olayı var. (Türkiye'deki internet, ratio, seeder, ahhaha acınacak hal modu) torrenturkey ise bad administration ve seeder policy'den ötürü çok tercih edilen bir yer değil sanıyorum.

Ve Emule... Nerdeyse konuştuğum herkes gıcıktır emule'ye ama ben çok seviyorum (illa kıllık yapacam) Emule sitelerini göz önüne aldığımızda; sharevirus, fileheaven, sharethefiles ve e-sipa öne çıkanlar arasında. Araya 3-5 denyo tabii ki karışabiliyor ama %97 verified release'lerin döndüğü bir mecra emule. Siteler çok geniş search olanağı sunuyor sizlere. Programa bakalım bira:
Emule search'ü son zamanlarda biraz bozuldu. abuk subuk şeyler çıkartıyorlar. ama bu bağlandığınız server'la da alakalı bir durum. Bir kere server.met'i her zaman güncel tutmaya çalışın. böylece revaçta olan server'lardan daha doğru search results elde edebilirsiniz. Ayrıca kademlia protokolü de mevcut. henüz tam ayağa kaldıramamış olsalar da programın içerisinde sadece KAD kısmında arama yaparak nokta vuruşu yapabilirsiniz. Emule'den efektif sonuç alabilmek istiyorsanız paylaşacaksınız kardeşim

Şimdi diceksiniz, "lan yukarıda internet, altyapı vık vık diyodun ne paylaşması???" olay basit aslında: yeni release'lerden asıl 10 tanesine indir, sonra da share'den silmeyip kredi kazanmak için upload'a bırak makinanı, ki known clients'ın coşsun. ondan sora göm gelsin dosyalar.

Velhasıl. yok linux hızlı yok win hızlı, ya da abi MAC accaip indiriyor bandwith, ik bik... Bunlar bence boş şeyler (kişisel fikrimdir, katılmama, tartışma özgürlüğünüz vardır ama gerek yok) çünkü, kullanılan çoğu program anasını belliyor bandwith'in. kaçarınız pek yok açıkçası.

Emule hariç;

2mb bağlantıda ~220kb/s
4mb bağlantıda ~450kb/s
8mb bağlantıda ~740kb/s

görebiliyorsunuz. o yüzden 2dk ya da 20 dk geç inmiş, erken inmiş bence pek bir önemi yok

Saygılar...

haydar_abi
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Mayıs 12, 2010, 19:21:45 ÖS »

Ben de emule hastasıyım. Hatta bizim sitelerden divxforever yetiyor da artıyor bazen. Yenibir dosyayı tam hızla indirebildiğime sık sık şahit olurum. Eski dosyaları indireceksen 10-15 dosya ağır ağır iniyor. Toplamda pek de ağır değil tabii. Arasıra da aradığıma göre rapid ve benzerlerine dalıyorum. Arama yerine güvendiğim sitelerden link alıyorum.

Amiga fanatiği.... 
Amiga 1200 + ACA 1220/20mhz + Scart + 32GB Sandisk CF + PCMCIA CFDisk Adapter + SUM Keyboard Adapter + Gotek
Amiga 500 + 512 K
Amiga 600 + (PCMCIA CF 4 MB RAM + A604     1 MB Chip
Hepsinin kahrını çeken LG 24MA53 TVMonitör
Alpyre
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Mayıs 13, 2010, 09:57:00 ÖÖ »

... yoksa saçma arabirimli ne idüğü belirsiz programların arabirimlerini koyup laf sokmaya çalışarak bir yere varılamaz...

O gördüğün arabirim Windows'un kendi arabirimiydi... Kahkaha
Sanırım Windows "Saçma arabirimli, ne idüğü belirsiz bir program" oluyor bu durumda! Bak belki bu konuda hemfikir olabiliriz seninle. Kahkaha

Alper
ozgur106
Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Mayıs 13, 2010, 12:19:48 ÖS »

beyler udp trackıng ozellıgı utorrentte varmıs ama ben goremedım bunu nasıl ayarlarız bılen var mıdır?
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: