Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trDiğer Nostaljik BilgisayarlarSinclairSinclair - GenelHatırlatma: 23 nisan, ZX spectrum 25 yaşına basıyor...
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Hatırlatma: 23 nisan, ZX spectrum 25 yaşına basıyor...  (Okunma Sayısı 15630 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Nisan 19, 2007, 08:32:23 ÖÖ »

Sağolun Dostlar
ozkano
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Nisan 19, 2007, 09:07:41 ÖÖ »

kusursa bakmayın yanlış yazdım sultançiftliği olacak

A500,A500+,A600,A1000,A1200,A2000,A3000,A4000,CDTV,CD32,A1,MacMini,R2HV,C64,48K,Ps,Ps2,Ps3
Xbox,Xbox360,Nes,Snes,N64,N64Ique,Gamecube,Wii,PcEngine,PcEngineGT,PcEngineDUO,TurboGrafx,NeoGeoAES
NeogeoCD,NeoGeoMVS,NeoGeoPocket,MegaDrive,SegaCD,MultiMega,Saturn,Dreamcast,Jaguar,Lynx,Cps1
Cps2,System11
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Nisan 19, 2007, 10:39:45 ÖÖ »

Alcofribas Sultanbeyliden bildiriyor... " Burada...bişey yok... Bir 1531 teyp buldum. Atari 2600 kopyası var..bir tanede ne olduğuı belirsiz kartuş... Şimdi YeniBosnaya Ozkano'ya bağlanıyoruz.."

Ozkano :"Burda hiç bişey yok.. N64'lerin üzerindeki toz tabakası 1.21 cm'e kadar yükselmiş... Söz merkezde.."  Kahkaha

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 19, 2007, 11:27:00 ÖÖ »

Bu vesile ile Sir Clive Sinclair'in şirketinin sitesine (http://www.sinclair-research.co.uk/) bir bakayım dedim de bu konuda hiçbir hareketlilik göremedim.
İnsan birkaç cümle birşeyler yazardı
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 19, 2007, 11:50:11 ÖÖ »

En sonunda bu bit pazarlarından isyan edip kendimiz pazar açıcaz zati.
Yok sultan bilmemnesi yok vezirparmağı yok yenibosna.
Açalım Kadıköyün göbeğinde kocaman bi pazar,paranın icadından önceki takas usulü misler kimin yaşarız   Kahkaha

Bir garip COMMODORE fanatiği...
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Nisan 19, 2007, 12:08:13 ÖS »

sultan beyli mi? Alcofribas bakıyor o taraflara artık
3 ay oldu kartala geçemedim...

Yaw, bu işi de mıntıkalara böldünüz ya helal olsun

Gerçi ozkano'dan kurtulamaz orası da, keşif yapmıştır muhtemelen
Nazmiye
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Nisan 19, 2007, 15:51:02 ÖS »

Nice yıllara spectrum
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Nisan 22, 2007, 09:44:47 ÖÖ »

son pazar... şimdiden planlar yapılıyor. Eğer 23 nisan günü yapacak bişey bulamazsanız, astrolink sunucularındaki #spin'e gelebilirsiniz, orada bir grup insan bulacaksınız.

Bu yıl komodor yakmak gibi etkinlikler yok, sadece oturup kanalın ne kadar kalabalık olacağına bakacağız...

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Nisan 23, 2007, 01:46:45 ÖÖ »

http://www.digg.com/gaming_news/The_Sinclair_ZX_Spectrum_is_25_years_old

bu da benden:

http://www.veanewmedia.com/ardae/fish/zx25th.jpg

Alcofribas
Uzman

Who Dares Wins!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Nisan 23, 2007, 02:51:53 ÖÖ »

Arda,

Senin namında Sir Clive Sinclair' i tebrik eder ve tüm Spectrum camiasının yeni yaşını kutlarız. Hep beraber nice nice senelere inşallah...

« Son Düzenleme: Nisan 23, 2007, 02:53:30 ÖÖ Gönderen: Alcofribas » Logged

nightlord
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Nisan 23, 2007, 06:17:23 ÖÖ »

mutlu yillar speccy

LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Nisan 24, 2007, 11:23:56 ÖÖ »

Ne makinaydı... Reklamlarına ilk sanırım gazetede rastlamıştım. Sonra beyazıt'ta hesap makinası vb. elektronik eşya satan bir dükkan vardı. Pertevniyal Lisesinde okuduğumdan öğle tatillerinde hemen o dükkana gider ZX81'lere, Spectrumlara bakardım. Arada fiyat sorar, iç geçirerek okula dönerdim. Bu sevimli ve o zamanlar çok esrarlı ve büyülü gelen cihazın 25.yılına ulaşmış olması, bizlerinde bayağ yaşlandığını gösteriyor Bir yandan 25. yaşın kutlu olsun derken, yaşını düşürmek mümkün mü? acaba diye insan kendine sormadan edemiyor. 25.yaşın kutlu olsun Spectrum. Tüm spectrum sevenlerin ve eski bilgisayarlara gönül verenlerin 23 nisanı kutlu olsun...

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Nisan 24, 2007, 12:58:01 ÖS »

Ne makinaydı... Reklamlarına ilk sanırım gazetede rastlamıştım. Sonra beyazıt'ta hesap makinası vb. elektronik eşya satan bir dükkan vardı. Pertevniyal Lisesinde okuduğumdan öğle tatillerinde hemen o dükkana gider ZX81'lere, Spectrumlara bakardım. Arada fiyat sorar, iç geçirerek okula dönerdim. Bu sevimli ve o zamanlar çok esrarlı ve büyülü gelen cihazın 25.yılına ulaşmış olması, bizlerinde bayağ yaşlandığını gösteriyor Bir yandan 25. yaşın kutlu olsun derken, yaşını düşürmek mümkün mü? acaba diye insan kendine sormadan edemiyor. 25.yaşın kutlu olsun Spectrum. Tüm spectrum sevenlerin ve eski bilgisayarlara gönül verenlerin 23 nisanı kutlu olsun...

Aa, gel de Pertevniyal'ciler (89 mezunuyum) topic'i açalım senle
Zaten aynı çöplükte Galaga oynamış/izlemişliğimiz olduğundan şüphelenmiştim biraz

Benim aklımda kalan en güzel Speccy ilanları o zamanın favori fasikül ansiklopedisi olan "Bilim Teknik"in arka sayfa ilanları idi (O zamanlar en az 3-4 ansiklopediyi fasikül fasikül biriktirir sonra da ciltletirdim, hey gidi günler!). Bu ansiklopediyi Tübitak'ın Bilim ve Teknik'i ile karıştırmayalım (o da güzeldir, yıllarca sayı sektirmeden alıp okumuşumdur, son 1-2 yıldır takip edemiyorum), "Bilim Teknik" oldukça profesyonel hazırlanmış, yabancı orijinli bir ansiklopediydi. Sadece 4 cildini toparlayabilmiştim, yazık
LW3D
Yönetici

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Nisan 24, 2007, 14:42:58 ÖS »

Kalbimizde Çarpıntııı..Gönlümüzdee emelsinnn...100 yıll önce kuruldunnn..yüzyıllara bedelsinnn

Ben mezun olduğumda sen sanırım liseye yeni başlamıştın. Reklam konusuna değinince, birazda Spectrum'un 25. yılıyla alakalı olarak eski reklamları (spectrum, c64 ve diğerleri) hatırlamak isteyenlere bir intro yapalım coming soon...

http://www.bilgisayarmuzesi.com/reklamlar/

Arda
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Haziran 02, 2007, 16:51:39 ÖS »

Alıntı
Hiç yenibosna'da "sosyete pazarı" denen yere giden var mı? Okuduğuma göre eski bitpazarcılar her hafta sonu orada toplanıyormuş, bizim hocalardan biri benim commodore.gen.tr'yi okuduğumu görüp, "haa şu yeni bosnada satılan eski bilgisayarlar" falan diyince "anaaa" dedim. Belki aradığınız dergilerden de bulunur?

Bu demektirki bu cumartesi Y.Bosnada toplanıyoruz Kahkaha

Eveet, bu gün baktım yeni bosnadaki eskidji bit pazarına... büyük bir mekan içinde 100'ün üzerinde tezgah var, fakat bize hitab eden 3 yer var gerisi tekstil ve müzik aletleri... Kurcaladım, bulabildiğim eski bir supervision ve gameboy mono oldu.  İkisi de kötü durumda ve çalışmıyor zaten.. Bir de arapça klavyeli tahminen bir msx klonu vardı, beyaz, üstünde iki kartuş soketi var. Adam bilgisayar geliyor ama biz almıyoruz, talep yok dedi..

Yani yeni bosnada parça bulmak zor..
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2007, 17:14:08 ÖS Gönderen: Arda » Logged

Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: