Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Atari PC kullanan, gören var mı?  (Okunma Sayısı 4645 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« : Kasım 15, 2013, 14:20:10 ÖS »

Atari PC bir defa Gittigidiyor'da gördüm. Onuda Ankaradan bir arkadaşımız almıştı. Sonrasında bu cihazdan görmedim. Bir arkadaşımız o dönemde reklamlarını çokça gördüğünü söyledi, ama bu cihaz neden bu kadar az diye merak etmekteyim... Cihaza sahip olan var mı ?

venturis
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 15, 2013, 23:04:58 ÖS »

Ben gördüm LW3D, 1998 yılında Balıkesir Akçay'da otururken. Bizim lisenin karşısında eski belediye binasını halk kütüphanesi yaptılar. Belediyenin ödenekleri kısıtlı olduğu için kütüphanenin adını hayırseverin adını koydular. Hatta o hayırsever Amerika'dan gönderdiği Atari Pc'yi kütüphaneye hediye etmişti,  atari pc Monochrome ekranda. Faresi yoktu görevli sadece kitap envanteri yapııyorsu. Atari pc olduğunu şuradan hatırlıyorum monitörünün üzerinde atari logosu vardı. Hatta bende merakımdan Birgün görevliye atari oyun makinesi değil mi neden oyun oynamıyorsunuz diye safça sorular sormuştum, görevli bana "bu atari değil bu bir bilgisayar diye" karşılık vermişti. Gördüğüm pc modeli az önce internette baktım atari pc-1 Msdos olma ihtimali yüksek. Gördüğüm Pc'yi benziyor.

Amiga500,snes,xbox,ps2hdd
g 600
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2013, 09:12:52 ÖÖ »

atari 5 çeşit pc çıkarmış
http://www.atari-computermuseum.de/pc1.htm
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2020, 18:23:49 ÖS »

Yeni açılan, IBM uyumlular kategorisine dahil edebileceğimiz konuları araştırırken, Atari PC araştırdığım bu başlığa denk geldim... Cihaza sahip olan var Kahkaha Hatta öyle ki, ilk mesajda bahsettiğim, Gittigidiyor da 1 defa gördüğüm Atari PC1'i, Selahattin bey 1-2 yıl önce bana verdi... Daha da ilginç olansa bu bilgisayarın bana gelme macerası. (Daha önce yazdım/paylaştım mı bilmiyorum...Tekrar olursa kusura bakmayın...) Anafikri önceden vereyim... Bir şey kısmetinizdeyse, bir şekilde sizi bulur. Kısmet olmadan dayak bile yiyemezsiniz....

Bu başlığı 2013'de açmışım... Ama Atari PC'yi GG'de ilk ne zaman gördüm hatırlamıyorum. O zamanlar Gittigidiyor oldukça popülerdi. Genelde retro bilgisayar ve oyun konsollarını GG'den alırdık... O dönem depoları, bit pazarlarını gezip, bulduğu cihazları GG'de satan biri vardı (şimdilerde o kişi ortalarda yok sanırım) Bir gün Atari PC ilanı açtı... Daha önce hiç görmediğim bu bilgisayarı almak için takibe başladım. Açık arttırma sistemi uygulandığından, sonlara doğru alıp alamayacağımı kestirmek çok zor olmayacaktı. O zamanlar, çok ciddi koleksiyon yapanda yoktu o... Birden, 2.el sitelerinde çokça yaşadığımız bir olay gerçekleşti ve ürün satıştan kalktı
Satan arkadaşla önceden alışverişim de olduğundan, neden satıştan kaldırdığını, takip ettiğimizi yazdım. Cevap olarak, ürünü Selahattin Bey'e sattığını, ama istersem, "ürünü düşürdüm kırdım" derim, satışı iptal eder, sana yollarım dedi. Bu tabii ki, kabul edebileceğim bir şey değildi. Kısmet değilmiş, hayırlı olsun  dedim...

Sonrasında Atari PC1'i ne Türkiyede ne yurtdışı sitelerde görmedim...Hatta bu başlığı açıp sormuşum Kahkaha

2-3 sene önce Selahattin Bey'le yazıştık. Bir iki konuda fikir alışverişinden sonra, konu bir şekilde, koleksiyonuna ve Atari PC'e geldi. Eskisi gibi zaman ayıramadığını, istersem bana verebileceğin söyledi ve sonuç aşağıda...

https://www.instagram.com/p/B13XrVhlF7f/

Yıllardır benzeri bir çok deneyimim oldu...Genelde acele etmem. Bir ürünü kaçırdığımda bazen ilk anda üzülsem de, sonrasında kısmetimdeyse aynı cihazın bir şekilde elime ulaştığını çok gördüm... Bazen daha da iyisinin... Atari PC'nin gelmesi biraz zaman alsa da (en az 7-8 yıl), bizim kısmetimizmiş... şimdilik... belki de başka birinin kısmeti, şimdilik ben göz kulak oluyorum... Kim bilir?

witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2020, 18:37:48 ÖS »

Hayırlı olsun LW3D...

Atari PC'nin Commodore PC'lerinden daha güzel ve özgün bir tasarımda olduğunu itiraf edeyim.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: