Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 ... 21 22 [23] 24   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: CRTSIM - Scanline Generator  (Okunma Sayısı 182556 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #330 : Ekim 29, 2015, 00:14:39 ÖÖ »

Amıgaman arkadasımızın dedıgı gıbı, bana da herturlu uyar.bu işe yardım edecek olan olmayan,herkese teşekkurler... Saol ibo1973
LW3D
Yönetici

Günü Kurtaran Avam Hiooargggh :)

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #331 : Ekim 29, 2015, 00:20:22 ÖÖ »

i_r_on'un yazdıklarını bir daha okuyun bence. Proje, ürün YavuzG'ye ait. Bunun her türlü izni, üretimiyle ilgili tasarruf kendisindedir. Diğer projeler içinde aynısı geçerli..Atıyorum i_r_on geliştirdiği herhangi bir ürünü bizlerle paylaşmak zorunda değil...İsteriz, çok memnun oluruz, ama geiştiricilerin izni olmadan, oluru olmadan bu tür bir işe geçmek, sipaiş toplamak doğru değil...

scorpion
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #332 : Ekim 29, 2015, 01:08:11 ÖÖ »

arkadaşlar kim izin veriyor,kim pcb basıyor kim dagıtıcaksa bir an önce yapalım şu işi benim gibi bu işin teknik kısmını bılmeyen acizler için    yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim.. eger bu iş yapılacaksa bende 1 adet crtsım den alabılırım
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #333 : Ekim 29, 2015, 01:46:10 ÖÖ »

Arkadaşlar benim adına CRTSIM diyerek ürettiğim scanline generator'ın tasarımı bu yazımın ilk sayfasında da belirttiğim üzere eski bir MAME programcısı olan bir şahsiyetin "open hardware" mantığında yaptığı ve retro camiasıyla paylaştığı bir proje (RetroRGB).

Yine ilk sayfada belirttiğim link üzerinden ulaşacağınız sitede adamın Eagle dosyası da mevcut.

Hepinizin de bildiği üzere tek bir prototip proje yapmakla bunu bir seri üretime dönüştürmek arasında fark var. O iş insanın parasından çok zamanını alıyor. Maalesef benim bu aralar bu işlere ayıracak vaktim yok.

Dolayısıyla RetroRGB'yi alıp istediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz...

AmigaMan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #334 : Ekim 29, 2015, 02:22:18 ÖÖ »

Üstad bu alemde büyüksün

Amiga ölmedi, efsane uyuyor
ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #335 : Ekim 29, 2015, 11:21:47 ÖÖ »

bu arada şu konuya açıklık getiriyim montajını yapmayı düşünmüyorum yada ayrıca belli bir ücret karşılığı olabilir ben kartının üretimi ve dağıtımı konusunda yardımcı olabilirim şimdilik ancak gelen istekler talebler doğrulusunda montajınıda vaktim ölçüsünde yapabilirim

yaparsak crtsim olarak yaparız

credit kısmı kartı büyütmedikçe gereksiz yere isteyen istediğini yazssın karta gereksiz yere credit yazıcam diye kart büyüyücekse credit gereksiz bi şey

diğer yandan kartı ürettiricek kadar talepte görünmüyor etrafta

özetle yeterince isteyen varsa ( özay çizerse tabi ) özay çizer bende kart olarak dağırım ama talebede çok bağlı bi şey
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #336 : Şubat 08, 2016, 19:02:13 ÖS »

İstanbul'da devre kartı nerede bastırabilirim? Bulduğum firmalar çok adetli siparişleri kabul ediyor. retrovga'yı yapmak istiyorum ben de... http://www.brunofreitas.com/?q=node/36
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #337 : Şubat 08, 2016, 19:10:09 ÖS »

Seni PCB Basma Servisleri başlığına alalım.
Yurt içinde adetli sipariş haricinde bastıramazsın.
Ancak küçük partiler halinde onu da yurt dışından sipariş edebilirsin.

мemrah
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #338 : Şubat 08, 2016, 19:20:44 ÖS »

Bu scanline generation olayini her TV ve monitore'e standart ozellik olarak eklemeliler bence. Istege gore acilip kapatilabilmeli. Hatta SD sinyal kaynaklarindan 4:3 video girisi yapildiginda ekran default olarak bir CRT emulasyonu moduna gecip, goruntuye scanline eklese, goruntu boyutunu CRT'lerdeki "safe action area" boyutlandirmasina yakin, normal bir CRT TVde gorunmeyecek olan overscan alanlarini (timecode, headswitch noise vs) ekran disinda birakacak sekilde ayarlasa ve CRT gamma egrisini emule etse ne sahane olur.
Sadece retro konsollar icin degil VHS, Hi8 gibi her turlu eski SD kaynak icin bence bu sekilde cok daha kaliteli goruntu sunabilir LCD ekranlar.
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2016, 21:14:03 ÖS Gönderen: мemrah » Logged
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #339 : Şubat 08, 2016, 21:10:59 ÖS »

Seni PCB Basma Servisleri başlığına alalım.
Yurt içinde adetli sipariş haricinde bastıramazsın.
Ancak küçük partiler halinde onu da yurt dışından sipariş edebilirsin.

Teşekkürler...
ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #340 : Mart 26, 2016, 07:42:38 ÖÖ »

Selamlar,
@yavuzg ben de benzer bir devre yaptım. Scanlineları alıyorum ancak renleri açık gri pek farkedilmiyor. Nedeni ne olabilir sizce?
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #341 : Ekim 26, 2017, 10:55:18 ÖÖ »

Bir hort daha...

Bu yazıyı da düzelttim.

Tasarım geçenlerde ibo'nun yeniden üretime geçirdiği scan line generator ile aynı. Canlı kullanımına dair yakın çekim fotoğraf görüp fikir sahibi olmak isteyenler inceleyebilir...

ibo1973
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #342 : Ekim 26, 2017, 12:40:37 ÖS »

buda benim ürettiğim scanline generator ün konu başlığı isteyenler bu başlığıda inceleyebilirler.
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=14962.0
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2017, 08:54:17 ÖÖ Gönderen: ibo1973 » Logged
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #343 : Aralık 28, 2017, 12:12:25 ÖS »

Arkadaşlar cihaz monitörde gayet güzel çalışıyor fakat ben bunu vga girişi olmayan tv'ye nasıl bağlarım?

Eski notebook ayırdım emülasyon işleri için, bilgisayardan çıkan vga'yı crtsim üzerindeki "vga in" portuna bağlıyorum ve aşağıdaki kabloyu "vga out" portuna bağlıyorum. Tv'de komponent'ten giriş yapıyorum ama hiçbir şekilde tv sinyal almıyor. Hatta üzerinde devre olmayan bir vga-svideo kablo buldum onunla da s-video sinyalini algılamadı. Ne yapmam lazım?

https://urun.n11.com/kablolar/altin-kaplama-rgb-vga-kablo-15-metre-P200300116?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIi_udi7us2AIVRuAZCh3-CQh-EAQYASABEgJDL_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Bir garip COMMODORE fanatiği...
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #344 : Aralık 28, 2017, 12:39:21 ÖS »

Arkadaşlar cihaz monitörde gayet güzel çalışıyor fakat ben bunu vga girişi olmayan tv'ye nasıl bağlarım?

bağlayamazsın

Sayfa: 1 ... 21 22 [23] 24   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: