Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Arcade hakkında  (Okunma Sayısı 7788 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Mayıs 22, 2014, 17:06:27 ÖS »

@kirkoryan:

Mame kabin yapıyorsan tabiki kullanırsın. Jamma board takacaksan monitörün muhtelemen gerekli tarama hızına inemeyecektir. Bir şekilde tarama hızını arttırman lazım. Bkz: scartcade

yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 22, 2014, 17:22:31 ÖS »

Hayır kullanamazsın

Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 22, 2014, 17:30:27 ÖS »

Cevaplar icin teşekkür ediyorum bilmediğim için sora sora öğreniyorum peki o zaman zamanında orjinal arcade kabinler için kullanılan ekranlar farklı mı üretiliyordu yoksa crt tv ile aynıydıda sadece extra devre mi vardı bunuda cevaplarsanız sevinirim
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mayıs 22, 2014, 17:40:21 ÖS »

http://m.aliexpress.com/item/791124551.html?tracelog=storedetail2mobilesitedetail

birde bu şekilde bir jamma kart var 512 in 1 diye yorum yapar mısınız
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 23, 2014, 00:33:31 ÖÖ »

Cevaplar icin teşekkür ediyorum bilmediğim için sora sora öğreniyorum peki o zaman zamanında orjinal arcade kabinler için kullanılan ekranlar farklı mı üretiliyordu yoksa crt tv ile aynıydıda sadece extra devre mi vardı bunuda cevaplarsanız sevinirim

pc monitörü eski arcade kartlarının (konunun başında neo geo dediğin için) analog video çıkışlarını görüntüleyemezler. NeoGeo (ve eski oyun konsolları NES, PS1 v.s.) 15Khz (civarında) bir yatay tarama hızında görüntü verir. Normal PC monitörlerinin en düşük yatay senkronizasyon hızı 31Khz'dir (bkz gönderidğin liste).

Daha yeni arcade ekipmanları (Dreamcast, Playstation 2, PC tabanlı) VGA standardında görüntü verebilir. Bunlarda PC monitörlerini kullanabilirsin. Sega Naomi, Lindberg, ZN-2 v.s. board'u kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yapabilirler. Bu nispeten "yeni" arcade boardların spec'leri konusunda çok bir bilgim yok...

Benzer şekilde, o linkini paylaştığın emulasyon tabanlı xxx-in-1 türü arcade kartların da çoğunda hem CGA hem VGA çıkışları vardır. Bunları da PC monitörü ile kullanman mümkün (yanlız spec'lerine bakmak lazım, VGA diyorsa PC monitöründe kullanılabilir demektir).

O kartlar hakkında fikrimi soruyorsan; hayatta elimi sürmem. Bir çoğu "ucuz/yavaş" cortex işlemci üzerinde koşan android/linux tarzında bir "kırık" işletim sistemi ve MAME bozması bir emulasyon sistemidir. Yani fiyatı ucuz, evet, ama sonuçta emulasyon. Eğer kabin projesi için düşünüyorsan bence evdeki eski PC'nin üzerine MAME kur daha iyi...

Öte yandan, bazı orijinal "multi" kartlar var ki onlar emulasyon değil ve "kolleksiyoner" statüsündedir. Örneğin capcom ve namco'nun çıkarttığı multi kartlar.

19-in-1 ve 60-in-1 olan içinde klasik oyunları barındıran multi kartların ise performanslarının oldukça iyi olduğu söyleniyor. Ama yine de emulasyon (ama çok ucuz).

Sensation
Deneyimli

Killer Instinct

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Haziran 14, 2014, 15:47:56 ÖS »

@kirkoryan son durum nedir ? Rafa mı kaldırdın yoksa arcade düşünceni ?

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: