Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: PSP Screen Lines Of Death Sorunu  (Okunma Sayısı 1309 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Devastator
Uzman

mov ax,si

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 03, 2014, 22:57:33 ÖS »

Arkadaşlar Antalyada tatildeyim PSP oynarken elimde kaldı . Sanırım sıcaklardan oldu.

Cross + Triangle + Start + Select + Power Button olayı cihaza reset attı ama sıkıntıyı gidermedi, Tatil dönüşü içini açıp flexi kabloları bir kontrol edeyim diyorum.  Çizgiler sabit değil ekrana gelen görüntüye göre dalgalanıp değişiyor. Sorun meşhur PSP white screen sorunumudur? Acaba Anakart mı? yoksa LCD' mi? Gerçi E1000 serisinin yedek parçasını bulmak sıkıntı. Anlayan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

* IMAG0249.jpg (262.68 KB, 1024x614 - Görüntüleme: 752 kez.)

* IMAG0250.jpg (230.69 KB, 1024x614 - Görüntüleme: 768 kez.)

* IMAG0251.jpg (326.39 KB, 1024x614 - Görüntüleme: 880 kez.)
crowded
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2014, 23:39:29 ÖS »

Dostum kotu haber tellali olmus olmayayim ama eger ki flexi degilse ki ondan oldugunu dusunmuyorum. Senin cihazin bence fazla sure acik kalmaktan ve ortam sicakligindan vga cipinin lehimleri su koymaya baslamisa benziyor
Devastator
Uzman

mov ax,si

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 04, 2014, 00:18:51 ÖÖ »

Dostum kotu haber tellali olmus olmayayim ama eger ki flexi degilse ki ondan oldugunu dusunmuyorum. Senin cihazin bence fazla sure acik kalmaktan ve ortam sicakligindan vga cipinin lehimleri su koymaya baslamisa benziyor

Banada öyle geliyor.. Evde havalı havya var, biraz ısıtıp kaynatayım bakalım belki düzelir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: