Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeEkonomik USB Evrensel Programlayıcı TL866CS
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ekonomik USB Evrensel Programlayıcı TL866CS  (Okunma Sayısı 25343 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
wolfiem
Deneyimli

May the source be with you!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #60 : Mart 02, 2015, 18:31:01 ÖS »

Peki bunu willem yazılımına yaptırabilir miyiz yoksa manuel olarak mı yapmak gerekiyor?

Commodore & Amiga & Amstrad & Retro Macintosh Fan
k2.bbs.tr - Çok yakında!
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #61 : Mart 02, 2015, 18:54:23 ÖS »

Manuel yapmak gerekir. Adres pin sayı fazlası 3'ü geçti mi uğraşılmaz ama 3 ve altı için yapılabilir.

40 pin için adaptör yapılırsa soketi büyük tutulup bu özellik de eklenebilir. (Bahsettiğim olay için dip switch koyulabilir.)

42 pin'lik epromun en üst adres bitlerinin dip switch'ler ile set edildiği ama eprom programcıya 40 pin olarak bağlanacak bir adaptör yani.

Yapsak ebay'de satarız herhalde

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Mart 02, 2015, 19:36:09 ÖS »

Bu programmer ile 27C800 yazmak istersek böyle birşey şart zaten.

Ama dip switchlerle falan uğraşmaya gerek kalmadan sadece 27C400 yazabilsek ona da razıyım

k2.bbs.tr - Çok yakında!
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #63 : Mart 20, 2015, 15:39:20 ÖS »

Sonunda eprom silicim de geldi. Yanlız cihazın çekmecesinde bir delik olduğunu şimdi farkettim

Gözümüzü dayayıp epromlar hazır mı diye bu delikten bakıyoruz sanırım

@yavuzg @Simon
Şaka bir yana siyah elektrikçi bantı gibi birşey ile kapamalı mıyım? Böyle açık kalmasında bir sakınca yok mu? Siz nasıl kullanıyorsunuz?

k2.bbs.tr - Çok yakında!
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #64 : Mart 20, 2015, 16:34:53 ÖS »

o delik benimkinde de var. çalışmada herhangi bir sorun teşkil etmiyor zira zaten epromları siliyoruz, dışarıdan ışık sızması'nın zararı değil yararı var diyebiliriz (ki oradan sızacak ışğın herhangi bir katkısı da olmaz zaten).

neyse, aslında benim o delik hakkında başka bir teorim var. muhtemel o delik bir çekmece kulbu takılabilmesi için bu kasanın kalıbında olan bir şey. hatta bu kasanın kalıbı bence eprom silici değil dandik bir incik boncuk kasası olarak imal edilmiştir sonra bu amaçla da kasa üretmiş olabilir çinli amca Kahkaha

bu aletle eprom silme operasyonuna dair de bir tüyo vereyim;

penceresi küçük olan (yuvarlak olanlar mesela) epromların daha iyi silinebilmesi için (programlayıcıya yerleştirdiğinde mutaka önce "blank check" yapın) 15 dakika bir türlü sonra epromları çevirip (ters yüz değil elbette ) 15 dakika da diğer türlü tutunca "Device not empty" hatası görmezsiniz

wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #65 : Mart 20, 2015, 16:59:46 ÖS »

İçeri ışık sızmasından ziyade, zararlı UV ışınlarının dışarı sızmasını kastetmiştim üstadım

neyse, aslında benim o delik hakkında başka bir teorim var. muhtemel o delik bir çekmece kulbu takılabilmesi için bu kasanın kalıbında olan bir şey. hatta bu kasanın kalıbı bence eprom silici değil dandik bir incik boncuk kasası olarak imal edilmiştir sonra bu amaçla da kasa üretmiş olabilir çinli amca Kahkaha

Kesin öyle bir bit yeniği vardır. İşin içinde çinliler olunca herşey beklenir.

bu aletle eprom silme operasyonuna dair de bir tüyo vereyim;

penceresi küçük olan (yuvarlak olanlar mesela) epromların daha iyi silinebilmesi için (programlayıcıya yerleştirdiğinde mutaka önce "blank check" yapın) 15 dakika bir türlü sonra epromları çevirip (ters yüz değil elbette ) 15 dakika da diğer türlü tutunca "Device not empty" hatası görmezsiniz

Tüyo için çok teşekkürler. Bu akşam yaz/sil denemelerimde "Niye silmiyor bu!" diye saçımı başımı yolmamı engelleyecek bu bilgi Kahkaha

Bir sorum daha olacak Bu cihazın fişi (altta fotosu) Amerikan tipi ve üzerinde voltaja dair hiç bir yazı yok. Muhtemelen 110/220 her iki voltajı da destekliyordur ama emin olamadım. Sizdeki de aynı fişten mi?

k2.bbs.tr - Çok yakında!
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #66 : Mart 20, 2015, 17:18:46 ÖS »

Benim fişte aynı, dönüştürücüyle kullanıyorum. Yanımda getiriyorum yarın görürsün zaten. Kahkaha

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #67 : Mart 20, 2015, 17:40:09 ÖS »

Kurcalamaya gerek kalmadan fişe takabilirim süper İnşallah, partiye gelmeye çalışacağım

k2.bbs.tr - Çok yakında!
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #68 : Mart 20, 2015, 18:31:50 ÖS »

aynı fiş

mutfak kap kacağı satan bi dükkandan almıştım (aliexpress de böyle enteresan satıcılar var) en ucuz mal genelde onlarda oluyor niyeyse

Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #69 : Mart 20, 2015, 21:39:07 ÖS »

özay bu sefer eprom da mı yazacaksın ?
hani şu tek epromda çift kickstart ?

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A603
A500+|ATO
wolfiem
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #70 : Mart 20, 2015, 22:44:39 ÖS »

mutfak kap kacağı satan bi dükkandan almıştım (aliexpress de böyle enteresan satıcılar var) en ucuz mal genelde onlarda oluyor niyeyse
Aynı zamanda mutfak saati olarak mı kullanılıyor acaba Kahkaha

Bu arada benimki 2.5'dan geri gitmiyor. Süreyi kendim tutmam gerekecek sanırım...

k2.bbs.tr - Çok yakında!
i_r_on
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #71 : Ağustos 08, 2019, 15:50:21 ÖS »

Cihazı CS'den A'ya hack'lediyseniz sakın ola 6.82'den yüksek firmware yüklemeyin. Autoelectric giderayak bu değişikliği ve klon üretenlerin ürünlerini sınırlamak için geliştirme yapmış. Bir direnç lehimlenip hallediliyor ancak can sıkıcı.

Güncellemenin nasıl yapılacağı ile ilgili şurada bilgi mevcut : https://www.eevblog.com/forum/blog/eevblog-411-minipro-tl866-universal-programmer-review/1250/

51. sayfa

« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2019, 16:16:20 ÖS Gönderen: i_r_on » Logged

Every imagination is one's self reflection but not every self reflection is imagination. <I.R.on - 2001>

twitter | blog
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #72 : Ağustos 08, 2019, 17:03:52 ÖS »

Cihazı CS'den A'ya hack'lediyseniz sakın ola 6.82'den yüksek firmware yüklemeyin. Autoelectric giderayak bu değişikliği ve klon üretenlerin ürünlerini sınırlamak için geliştirme yapmış. Bir direnç lehimlenip hallediliyor ancak can sıkıcı.

Güncellemenin nasıl yapılacağı ile ilgili şurada bilgi mevcut : https://www.eevblog.com/forum/blog/eevblog-411-minipro-tl866-universal-programmer-review/1250/

51. sayfa

iron hocam sağol bende Cs yi A ya çevirenlerdenim

TA3OUH
Simon (Özay Turay)
Genel Yönetici

Commodore Forever

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #73 : Ağustos 09, 2019, 11:27:43 ÖÖ »

Ben TL866 için son sürüm olan 6.85'i sorunsuzca kullanıyorum. Tek yapmanız gereken radioman'ın firmware updater'ının (TL866.exe) en yeni sürümü ile tekrar güncelleme yapmak.

https://www.dropbox.com/s/330bs8t4uucnyi9/TL866.zip

http://www.autoelectric.cn/MiniPro/minipro_setup685.rar

http://www.retrodergi.com - http://www.e-turay.com

Retro: Commodore 64, Amiga 500, Amiga 1200
Retromsu: Wii, XBox360, XBox, PS3 Slim, PS2 FAT, PS1, PSP Slim, Nintendo DS Lite
Aykiri1
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #74 : Ağustos 09, 2019, 11:33:41 ÖÖ »

bootloaderi devre dışı bırakıyor yazmış doğruysa

TA3OUH
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: