Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Amiga floppy hack  (Okunma Sayısı 15450 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 25, 2007, 17:46:38 ÖS »

Yakında size pc floppyleri amigaya bağlamanın sırrını açacağım. malzemeler 1 ytl bile tutmuyor birazda beceri gerekiyor.  Kahkaha  Forum canlansın yeterki.

kablonun oynama yapılmayan kısmı amiganın boardına ve oynama yapılan kısmıda amiganın floppye takılacak kısmıdır lütfen dikkat ediniz yanlış takıldığında cihazınıza zarar verebilir belki hiç yanlış takmayı denemedim. Okuma olarak 10 yıllık amiga floppy ile karşılaştırılınca yeni floppy süper okuyor dememe gerek yok sanırım.
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=937.new;topicseen#new
Linki ekledim : 

* amigafloppy.JPG (58.12 KB, 799x460 - Görüntüleme: 695 kez.)
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2007, 11:30:16 ÖÖ Gönderen: Yönetici » Logged

this is amiga speaking.
Silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mayıs 25, 2007, 19:43:49 ÖS »

güzel bir gelişme olur camia için bence.
CommodoreFan ®
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2007, 02:16:38 ÖÖ »

Seni şimdiden sevdim EMREZ kardeşim.Tabi canlansın forum da bu "yakında" ne kadar yakın acaba ?

Bir garip COMMODORE fanatiği...
Silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2007, 02:21:07 ÖÖ »

hmm böylece ADF2Disk olayı için bir çözüm olacak.

DoubleDensity'lerin piyasası kızışacak Kahkaha
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Mayıs 27, 2007, 01:53:57 ÖÖ »

adf2disk olayına çözüm olmayacak. PC floppy'sini amiga floppy sürücüsü olarak kullandırma yöntemi bu. MS-DOS disklerini yine crossdos ile okutmak gerek.

benim bildiğim olay, floppydeki Ready ve Diskchange pinlerinin yerlerini değiştirmekten ibaret, lakin bu yöntemde her floppy olmuyor. denemelerim sırasında 3 floppy'i haşat ettikten sonra, eski ve arızalı bir sony floppy çalışmıştı. Sonra farkettim ki disk değiştirme olayını algılamıyor sürücü. Diskchange komutu ile tazeleyebiliyorsunuz WB altında ama, custom loader oyunlarda olmuyordu. Daha sonra elime yeni bir amiga geçince eskisiyle boğuşmayı bıraktım..

Emrez bize işin doğrusunu anlatırsa sevinirim, hala bodrumda floppysi olmayan bir amiga yatıyor çünkü.

Silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2007, 02:02:52 ÖÖ »

En azından Amiga Floppy'lerini tozlu raflara kaldırıp Amiga üzerinde ADF2Disk kasılabilir bu modifiye PC floppy'leriyle sonuç itibariyle.
En azından Amiga500 kullanıcıları gönül rahatlığı ile adf2disk yapabilirler çünkü oyun oynayanların hemen hiçbirinin sanırım A590'ı olmuyor.Bende fil zamanında onlardan biriydim

En azından
Arda
Uzman

I'm *the* guy from Argleton

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Mayıs 27, 2007, 10:33:05 ÖÖ »

hmm tamam ozaman. öyle olur..

lakin fil zamanı dediğin zaman günümüz, filler hala yaşıyorlar. Demekki hala a590 sahibisin. Ama hatırlanmayan bir geçmişi belirtmek için kullanılan "fi tarihinde" demek istiyorsan başka.

coze
Uzman

Hieh hieh hieh heh ...

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #7 : Mayıs 27, 2007, 10:47:30 ÖÖ »

yok silencer gecmis hayatinda filmis ondan bahsediyordu bence. File kim a590 verdi orasi tabi ayri bir konu.

Retro Hincal Uluc
Silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 27, 2007, 10:48:28 ÖÖ »

Yok bende nerde A590...1200 var diskli onda WHDload ile oyun çalıştırma platformunu kurdum.Bu devirden sonra diskette oyun çıkmasını 1200 üzerinde açıkçası ben beklemem.Bekleyene de saygı duyarım.
Türkçe öğretmeni olduğunuzu bir an unutmuşum daha dikkatli olmam gerekiyordu sanırım vocabulary olarak üzgünüm
Silencer
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 27, 2007, 10:53:05 ÖÖ »

@Coze

Ben şimdi de Filim
Gokhan Ozkan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 28, 2007, 10:17:53 ÖÖ »

İşallah, Escom 1200 lerede bu floppyler sorunsuz olur
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 28, 2007, 15:24:07 ÖS »

Escomada oluyor yanlız boardın altında bir tel çekilmiş onu sökmeniz gerekiyor. Floppy soketinin altında tam, boardın arkasında. Ben kendi escomumda öyle çalıştırıyorum şimdi. İki gündür geç saatlere kadar mesaideyim işler yoğun yoksa şemaları şimdiye hazırlayıp getirirdim. Bu arada bu cihazı ben sony alps ve panasonic floppyde denedim sorunsuz çalışıyor.

this is amiga speaking.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mayıs 28, 2007, 15:27:11 ÖS »

Bu arada bu aparatı amiga 600 amiga 1200 orjinal escom olmayanlardada denedim ve sonuç olarak süper okuyor. Hatta benim escomum orjinal floppy okumadığı disketleri bu çok iyi okuyor tabi floppy yeni olduğu için.

this is amiga speaking.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 31, 2007, 11:46:58 ÖÖ »

Nete giremiyordum iki gündür sorun düzeldi bu akşam hazırlayıp yarın getireceğim gerekli bilgileri. Herkez faydalansın. bu arada ben sony ve panasonic ile tüm testleri yaptım xcopy workbench ve ndos vs demolardada sorunsuz çalışıyor. Biraz sabredin arkadaşlar işlerim çok yoğundu yoksa sizlere faydam bir an evvel hazırlardım. birazcık faydam olursa ne mutlu bana. Burada iki teknik kullanıldı bir amiganın ready sinyali alınıp kendi orjinal ready sinyali ile floppy çalışmasının devamlılığı sağlandı. 2. si amiganın drive 0 olması ve motor on olması için kablolarda oynama yapıldı. birde hd olayını dd siwicinin üzerinde oynama yapıp tüm diskleri taktığımda dd olması sağlandı. birde zener diyot lazım olacak ready sinyalini alırken sorun olmasını önlemek için. Çok basit karışık göründüğüne bakmayın resim getirince göreceksiniz.

this is amiga speaking.
EMREZ
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Haziran 01, 2007, 10:39:13 ÖÖ »

Evet arkadaşlar amiga 600 ve normal 1200 lerde denendi. escom modellerinde boardın altındaki floppy yerine bir bakır tel çekilmiş onu sökmeniz gerekiyor. daha önce yapılıp eksikleri olan iki projenin uyarlamasından yapıldı.
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=937.new;topicseen#new

** kablonun oynama yapılmayan kısmı amiganın boardına

**oynama yapılan kısmı amiganın floppye takılacak kısmıdır yanlıs anlaşılma olmasın.
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2007, 11:27:09 ÖÖ Gönderen: EMREZ » Logged

this is amiga speaking.
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: