Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeCommodore 64 Oyun Kartuş Serisi (Özel Kesim Plaket)
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 9   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Commodore 64 Oyun Kartuş Serisi (Özel Kesim Plaket)  (Okunma Sayısı 35630 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ksercan5
Deneyimli

80ler candır... Commodore fan since ‘86

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #15 : Mayıs 27, 2020, 12:45:39 ÖS »

Süper tasarımlar, elinize sağlık. Bu vesile ile kart tasarlayan ve bastıran üstatlardan bir ricam olacak

Ben de kendi çapımda ufak tefek devre tasarlayıp yapmaya çalışıyorum. Ancak bu konuda daha acemiyim. Genellikle delikli kartlardan kullanıyorum. Özellikle bu şekilde hazır bulduğumuz tasarımları pcbway'den nasıl sipariş vereceğimizi, nelere dikkat edeceğimizi anlatan ufak bir anlatım yapmanızı rica ediyorum.

Saygılar.

A500 - Rev6 - 1Mb RAM - GOTEK - Multi-rom
C64C - Multikernel cart - TapeCartSD - Pi1541
C64C - EPYX Fastload
Atari 800XL - Restored
Gameboy DMG-01 - RIPS v2 Upgrade
seco.gen.tr | Satış Sayfam
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Mayıs 27, 2020, 14:14:55 ÖS »

Teşekkür ederim @AmigaEsref, @ksercan5

Benim paylaştığım bütün tasarımlar için, Pcb sayısı, PCB rengi ve kargo şeklini seçtikten sonra doğrudan sepete atıp , sistem tarafından onaylandıktan sonra ödemesini yapabilirsiniz. Herhangi bir ayar değişikliğine ihtiyaç yok.

PCB kalınlığı standart olarak 1.6mm olarak üretilir. Commodore kartuşlar için bu kalınlık önemlidir, kartuşlarda bu ayarı değiştirmeyin. Diğer devrelerde daha ince (1.2mm) kullanmak mümkündür, ama size çok avantaj sağlayacağını düşünmüyorum.

Bazen paylaştığım çizimlerdeki detayları PCBleri kesen CNC makinaları kesemeyebilir, öyle bir durumda PCBWAY size bir e-mail gönderiyor, o e-maili bana gönderirseniz cizimi düzeltip tekrar sisteme yüklerim.

Not: Boulder Dash kartuşu telif hakkın yüzünden sisteme yükleyemedim, eğer ondan bastırmak isteyen olursa bana mesaj atsın, çizimleri e-mail ile göndereyim.
« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2020, 14:22:24 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #17 : Mayıs 27, 2020, 14:16:37 ÖS »

Kartuş serisi ayrı bir başlığı haketti artık.

Eski başlık örnek bir başlıktı, seviyordum. Teşekkürler.

ksercan5
Deneyimli

80ler candır... Commodore fan since ‘86

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Mayıs 27, 2020, 14:33:28 ÖS »

Teşekkür ederim @AmigaEsref, @ksercan5

Benim paylaştığım bütün tasarımlar için, Pcb sayısı, PCB rengi ve kargo şeklini seçtikten sonra doğrudan sepete atıp , sistem tarafından onaylandıktan sonra ödemesini yapabilirsiniz. Herhangi bir ayar değişikliğine ihtiyaç yok.

PCB kalınlığı standart olarak 1.6mm olarak üretilir. Commodore kartuşlar için bu kalınlık önemlidir, kartuşlarda bu ayarı değiştirmeyin. Diğer devrelerde daha ince (1.2mm) kullanmak mümkündür, ama size çok avantaj sağlayacağını düşünmüyorum.

Bazen paylaştığım çizimlerdeki detayları PCBleri kesen CNC makinaları kesemeyebilir, öyle bir durumda PCBWAY size bir e-mail gönderiyor, o e-maili bana gönderirseniz cizimi düzeltip tekrar sisteme yüklerim.

Not: Boulder Dash kartuşu telif hakkın yüzünden sisteme yükleyemedim, eğer ondan bastırmak isteyen olursa bana mesaj atsın, çizimleri e-mail ile göndereyim.

Teşekkürler Sinan,
Çok faydalı oldu. Hemen göz atayım pcbway sitesine

A500 - Rev6 - 1Mb RAM - GOTEK - Multi-rom
C64C - Multikernel cart - TapeCartSD - Pi1541
C64C - EPYX Fastload
Atari 800XL - Restored
Gameboy DMG-01 - RIPS v2 Upgrade
seco.gen.tr | Satış Sayfam
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Mayıs 27, 2020, 14:58:24 ÖS »

Ayrıca kendi yaptığı çizimleri PCBway sitesinden paylaşmak isteyen arkadaşlar için ek bilgi olarak;

Paylaştığınız devreler satılınca kargo parası hariç olarak PCBway size yüzde 10 miktarda alışveriş hakkı hesabınıza yüklüyor, komisyon hesaplanırken kargo ücreti hesaba katılmıyor, yani birisi 10 tane pcb siparişi verdiğinde 5 dolar + kargo ödedikten sonra sizin hesabınıza 50 cent olarak alışveriş hakkı ekleniyor. Bu işlem manuel olarak, bir çalışan tarafından, haftada bir yapılıyor. Henüz bu hesapta biriken miktardan kullanmadığım için nasıl harcandığını bilmiyorum. Harcama yaptıktan sonra eğer açıklanmaya muhtaç bir durum olursa yazarım. Yüzde 10 komisyon değecek bir meblağ oluşturmasa da çizimlerinizi payaşmanızı tavsiye ederim, ben paylaştıkça kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum.

« Son Düzenleme: Mayıs 27, 2020, 15:16:28 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

Remzi
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #20 : Mayıs 27, 2020, 16:42:47 ÖS »

Kartuslarin girip cikan tarafini sivrilestiriyorlar.

Beveling denilen bu ayrintiyi PCB dizayn programinda ekleyebiliyor musun yoksa PCB leri siparis verirken secmemiz gereken bir ozellik mi?
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Mayıs 27, 2020, 17:30:51 ÖS »

Beveling denilen bu özellikten haberim yoktu, Camcıların yaptığı balıksırtı rodaj gibi bir şey.

PCB design programında böyle bir özellik gözüme çarpmadı, sipariş veriken de bu güne kadar böyle bir seçenek kullanmadım, ihtiyaç olduğunu sanmıyorum, elimdeki hazır kartuşlarda Beveling özelliği yok. Yaptırılırsa sonucu nasıl olur bilemiyorum ama kartın her tarafından yapılırsa sorunlar çıkabilir. bazı yollar sınırlardan geçebiliyor, eğer yapılacaksa sadece konnektör tarafına yapılmalı.

ekenciz
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mayıs 27, 2020, 20:08:39 ÖS »

Sayın fort_apocolypse çok güzel tasarımlarınız var. Elinize sağlık, hepsi de çok güzel olmuş.
Remzi
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #23 : Mayıs 27, 2020, 21:32:01 ÖS »

Gold finger secince bevelling de ortaya cikiyor.
Bu ikisi de bir kartusun kalitesini yukseltir ama gerekir mi tartisilir.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #24 : Mayıs 29, 2020, 04:15:59 ÖÖ »

POLE POSITION oyunu kartuşu yapmak isteyenler için ekteki PCB'yi çizdim, alttaki linkten PCB bastırılabilir.

https://www.pcbway.com/project/shareproject/C64_POLE_POSITION_CARTRIDGE.html

* POLE_POSITION_w5.png (145.15 KB, 660x476 - Görüntüleme: 643 kez.)
« Son Düzenleme: Ekim 29, 2020, 18:18:24 ÖS Gönderen: fort_apocalypse » Logged

muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Mayıs 29, 2020, 13:04:17 ÖS »

Emegine sağlık

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Mayıs 29, 2020, 13:14:15 ÖS »

Sağ olun @muhendis, teşekkürler.

muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #27 : Mayıs 29, 2020, 13:29:01 ÖS »

şu senle özelden görüştüğüm kartuşu hayata geçirelim sinan millet faydalansın...Epromun pinine  kıldan ince tel çektim geçen çalışmadı lanet kartuş o epromdan başka diagnotsic kartuşlarda elime geçti bende varmış mesela seyfettin çankayanın Diagnoesra kartuşu artık senmi gerber çıkartısın benmi bilemiyorum (Hangimizin vakti olursa oturur kartuşun pcb sini çizeriz) ama bir şekilde eledeki kartuşlarımı paylaşmak istiyorm.....
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2020, 13:37:05 ÖS Gönderen: muhendis » Logged

fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Mayıs 29, 2020, 14:26:29 ÖS »

Yapalım Hocam.

Remzi
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Haziran 16, 2020, 23:16:47 ÖS »

Italyan abimiz (cok afedersiniz) dassakli cikti.Herkes cesaret edemez.

Ebay Link
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 9   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: