Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetUzun süreli kapanma için planlarınız neler?
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Uzun süreli kapanma için planlarınız neler?  (Okunma Sayısı 6587 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
siber06
Uzman

My youth passed with Commodore, My Old Age will so

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Nisan 27, 2021, 10:38:32 ÖÖ »

Ben de çalışanlardanım. Ankara'da ikamet ediyorum ama Konya'da kapanma ve bayram süresince çalışmaya devam edeceğim. Maalesef ailemle geçirmediğim ilk bayram olacak. Arbeiten, arbeiten, arbeiten!
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #16 : Nisan 27, 2021, 11:16:59 ÖÖ »

İş Güç (uzaktan eğitim) Video da çekebilirsek ne ala. Belki 1-2 canlı yayın da yaparız.

Fırsat bulursam oyun abi discord kanalımız var. Baya da muhabbet dönmeye başladı. Geceleri de oyun atıyoruz. Bu aralar yoğunum ben çok giremesem de orada organize olup oyun çevirebilirsiniz.
Çok katılasım var muhabbetti oyundu ama fırsat olabilse keşke. Bir de ikinci PC olmadan tunel/sanal lan programlarına giresim gelmiyor doğrusu. Bir keresinde bazı anormalliklere neden olmuştu 4-5 yıl önceki bir deneyimimde. Bir kıllattım bi daha ısınamadım.
Bu ara browser üzerinden tetris oynuyoruz abi onda bir program kurmaya gerek yok temiz Kahkaha Bekleriz.

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
phoenix
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 27, 2021, 12:18:54 ÖS »

Hayat kimi zaman zor, kimi zaman kolay olur -ki şu aralar ikinci seçenek pek olmuyor gibi- ama bir şekilde devam eder. Bu zorlu süreçte hepimiz çektiğimiz sıkıntılardan bir nebze olsun uzaklaşmak, tabir yerindeyse biraz kafa dağıtmak için gerek forum ortamı, gerekse bireysel uğraşılarımızla zamanı değerlerdireceğiz gibi gözüküyor.

Eşref'in de belirttiği gibi, bu aralar Tetris'e sardık. Discord aracılığı ile sohbet edip, eğlenceli zaman geçiriyoruz. Bekleriz
witchdoktor
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 27, 2021, 12:43:22 ÖS »

Ulan, şu dönemde çocuk olmak vardı ya. Biz de kar tatillerini (1985, 1987) bir halt zannediyormuşuz, şimdiki neslin yemini, suyunu, internetini ver 1 yıl çıkmasınlar evden; discord, steam, epic, gamepass, youtube, netflix...
cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #19 : Nisan 27, 2021, 12:54:37 ÖS »

şimdiki neslin yemini, suyunu, internetini ver 1 yıl çıkmasınlar evden; discord, steam, epic, gamepass, youtube, netflix...
Keşke öyle yetiştirseydik :/ Parka gidemiyorum diye duvaratırmanıyor artık bizdeki model.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
Voltron
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Nisan 27, 2021, 13:00:51 ÖS »

Bir müddet eve gelen giden olmayacağı için,ofiste muhafaza ettiğim enstrüman ve cihazlarımı bu gün eve taşıyorum. Biraz oyun, biraz müzik, biraz retro bana fazlasıyla hızlı zaman geçirtir. Hatta Vampire, Turbo Chameleon, Ultimate64 ile ilgili bir kaç video çekmek istiyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2021, 20:15:28 ÖS Gönderen: Voltron » Logged

Metal grupları çok bağırıyor. haklıyken haksız duruma düşüyorlar...
muhendis
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #21 : Nisan 27, 2021, 13:07:47 ÖS »

Sanırım 19 günde toparlayabilirsem odamı toparlıycam 3000 adet amiga 5.25 disketlerimi adf yapmaya çalışıcam (inşallah) amiga ve commodore harddisklerimi düzenliycem ama üşeniyorum açıkçası 3 5 tane harddisk full amiga staff dolu

wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #22 : Nisan 27, 2021, 15:12:05 ÖS »

Keşke öyle yetiştirseydik :/ Parka gidemiyorum diye duvara tırmanıyor artık bizdeki model.

Bu modelden bir tane de bizde var. Üstüne bir de ben bütün gün işte olacağım. Evde anneyle baş başa kalacaklar. Zor günler bizi bekliyor.

Ranthor
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Nisan 27, 2021, 15:18:38 ÖS »

1 senedir evdeyiz ailecek, günde 10 tele toplantı.
Yakında mouse u yiyeceğim
barkersburg56
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Nisan 27, 2021, 17:11:32 ÖS »

Oyun oynamak, kilit altında vakit geçirmek çok ilginç olabilir. Bir model oluşturmak sizin için maceralı da olabilir. Onlara ilgi duyuyorsanız, her şey sizin için gerçekten faydalı olabilir. Ayrıca yeni oyunlara ilgi duyduğum için kilit altında oyun oynamayı da seviyorum. Ayrıca birçok yeni oyunlardan oluşan bir koleksiyonum var. Ama ilginize göre planlarınız olsun. Ancak o zaman sahip olduklarınızdan mutlu olacaksınız. Laminat parkenin avantajlarını kontrol etmek istiyorsanız bu web sitesini Laminate flooring ziyaret etmelisiniz. Zemininizi hiçbir ücret ödemeden nasıl kaldırabileceğinizle ilgili tüm ayrıntıları bulacaksınız.
fort_apocalypse
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #25 : Nisan 27, 2021, 17:17:00 ÖS »

Amiga 500 için bir devrenin elime ulaşmasını bekliyorum, kapanmadan önce elime ulaşırsa onu çizmeyi planlıyorum.

cengizermis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #26 : Nisan 27, 2021, 19:17:46 ÖS »

Keşke öyle yetiştirseydik :/ Parka gidemiyorum diye duvara tırmanıyor artık bizdeki model.

Bu modelden bir tane de bizde var. Üstüne bir de ben bütün gün işte olacağım. Evde anneyle baş başa kalacaklar. Zor günler bizi bekliyor.
biz de hepimiz evden çalışacağız. O internet bu yuku nasil kaldiracak onu dusunuyorum.

-Cengiz's- Retro Game Room @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
agathon
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Nisan 27, 2021, 19:19:25 ÖS »

Ben de evden çalışıyorum, hem şansım hem lanetim oldu. Sağlığımı korumak için büyük avantaj, bir yandan şükür diyorum, diğer yandan bir sene hapis yatsam herhalde aşağı yukarı böyle birşey olurdu diyorum.

Sonuç olarak kapanmada çalışmaya devam. İş yeri sahibi ve -eğer varsa- işsiz ya da günlük yevmiye ile çalışan forumdaşlara sabırlar dilerim.

NESDelisi
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #28 : Nisan 28, 2021, 09:08:24 ÖÖ »

Oyun geliştirmeye geri döndüm. Ona abanırım muhtemelen.
AmigaEsref
Genel Yönetici

love is where you find it.

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #29 : Nisan 28, 2021, 15:29:16 ÖS »

Bende mesleğim gereği hapis hayatı yaşamaya alışkın old. İçin karşımda bilgisayar old. Sürece sıkılmıyorum. Ama sürekli oturmakta bir yaştan sonra hastalıkları da beraberinde getiriyor tabi. Hareketsiz bir yaşam için evrilmemişiz. Kinectle idare edeceğiz artık Kahkaha

AMIGA 500 | GOTEK | 1 MB RAM | 1.3 ROM | Pi Zero HDMI
AMIGA 1200 | 8GB CF | 3.2 ROM | TF1230 Turbo Kart | HDMI-520
COMMODORE 64 | IRQHack64 | KissCart64 | 64K CUPCAKE-CART | Pi 1541 | 1084 S
'Cause I'm CRT., I'm retro | CRT, and I'll win the fight | CRT, I'm a power load | CRT, watch me shine
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: