Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıArcade Sistemler (Moderatör: yavuzg)SCARTCADE (VGA-SCART Dönüştürücü)
Sayfa: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SCARTCADE (VGA-SCART Dönüştürücü)  (Okunma Sayısı 311596 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
metink
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #390 : Mayıs 26, 2015, 19:05:13 ÖS »

Yalnız, scart tarafının lehimlenmesi gerçekten zor olacak yavuzg abinin dediği gibi.

Kabus

PCB'nin dişi SCART soketli olanını da tasarlamıştım, hem de aynı boyutta, ama prototip yapacak vaktim olmadı. "Bu şimdi mi söylenir!" diyenleri duyar gibiyim kulaklarım çınladı Kahkaha

V2 için rezerve
Aya-Fix-Center
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #391 : Temmuz 12, 2015, 07:51:28 ÖÖ »

Crtsim Çıktıgında Benide Mutlaka Yazın Hocam projeye

Amiga 500+
Sega Mega Drive 2
Nintendo Wii Mini [Softmode]
8bit Snes Klon Atari
X-Box Classic
Playstation 1 SCHP 7002
kemalkutlu
Üye

RETRO-ROCKER

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #392 : Eylül 13, 2015, 15:50:35 ÖS »

yavuz bey ben almak ıstıyorum yardımcı olurmusunuz bu devreden emulatörle mame32 oyunlarını tuplu tv de scartla baglayıp oynamak ısıtıyorum pc yı baglamak lazım yoksa olmuyor herzamanda lcd  tv musaıt olmuyor sadece oyun ıcınde degıl pcden film sinemeda seyredemıyoruz scartlı tv lerde ..tesekkurler emegınıze saglık..devre seması olursa yapabılırımde elınızde hazır yoksa
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #393 : Eylül 14, 2015, 15:02:02 ÖS »

yavuz bey ben almak ıstıyorum yardımcı olurmusunuz bu devreden emulatörle mame32 oyunlarını tuplu tv de scartla baglayıp oynamak ısıtıyorum pc yı baglamak lazım yoksa olmuyor herzamanda lcd  tv musaıt olmuyor sadece oyun ıcınde degıl pcden film sinemeda seyredemıyoruz scartlı tv lerde ..tesekkurler emegınıze saglık..devre seması olursa yapabılırımde elınızde hazır yoksa

selam elimde hazır hiç kalmadı (kendim için bile ) devrenin şeması v.s. bu konu başlığı altında bir yerlerde olacak. hatta forumda bir başka arkadaş (OzgrGvnc) onu kullanıp bir tur devre kartı da bastırdı ve dağıtımını yaptı diye hatırlıyorum...

gokhan
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #394 : Eylül 14, 2015, 18:14:44 ÖS »

Yavuz hocam merhaba,
20 senedir aklımda olan projeyi yapmam için bana inanılmaz bir heves verdin.
Yaptığın çalışmaları bir blog altına toplama düşüncen varmıdır.
mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #395 : Eylül 14, 2015, 18:32:11 ÖS »

selam elimde hazır hiç kalmadı (kendim için bile ) devrenin şeması v.s. bu konu başlığı altında bir yerlerde olacak. hatta forumda bir başka arkadaş (OzgrGvnc) onu kullanıp bir tur devre kartı da bastırdı ve dağıtımını yaptı diye hatırlıyorum...
kemal umsa scart var yavuz unki gibi sitenin ismi www.arcadeforge.de diye hatirlitorum 30 34 euro ben ordan aldim super is goruyor scartcade bulamssan siddetle tavsiye ederim

Ps1 ps2 wii xbox 360 arcade kabin
ylk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #396 : Ekim 21, 2015, 21:17:03 ÖS »

Scartcade yada UMSA ile PCSX2 kullanan var mı ?
mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #397 : Ekim 21, 2015, 21:23:36 ÖS »

Ben umsa kullanicisiyim PCSX2 ve birçok emulatorle kullandım tatmin edici goruntusu var

ylk
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #398 : Ekim 21, 2015, 22:24:02 ÖS »

PCSX2 de progressive scan yapabildin mi??
mesa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #399 : Ekim 22, 2015, 02:14:53 ÖÖ »

progressive scan  olayi yapmadım ps2deki görüntü neyse PC den çıkan görüntü birebir hatta da ha iyi kapmali

new_sound
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #400 : Kasım 16, 2015, 12:43:27 ÖS »

yavuz bey selamlar , ben eski bir receiverdan yani arkasında (scart, s-video ve sarı jack çıkışlı ) bilgisayar monitorüne görüntü almak istiyorum. monitörün arkasında sadece vga girişi var. bu devreyi kendim yapmak istiyorum. devre şemesı varmıdır?
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #401 : Kasım 16, 2015, 13:33:21 ÖS »

selamlar.

bir süredir PC'deki görüntüyü CRT TV'ye kaliteli RGB şeklinde (kalitesiz compozit çıkış şeklinde değil) aktarmanın yollarını arıyordum. uzun araştırmalar sonunda bunu başardım.

bunu yapmaktaki amacım emulasyon oyunlarını CRT TV ekranında gerçek çözünürlüğünde (tasarlandıkları zamanki görüntüsü ile orijinal scanline etkisi ve LCD ekranlardaki pixellenme olmadan) görebilmekti.

@new_sound: Sanıyorum bu başlığa yazılanları hiç okumadınız. Eğer ilk mesajı okusaydınız bu devrenin sizin sorunuzla alakası olmadığını görecektiniz. Scartcade ekran kartınından gelen görüntüyü CRT TV'ye aktarmaya yarıyor.

new_sound
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #402 : Kasım 16, 2015, 17:57:36 ÖS »

doğru farkındayım , benim sorunum scart to vga ile ilgili dir. bununla ilgili bir başlık bulamadım. sitede yeniyim. Yardımcı olursanız sevinirim.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #403 : Kasım 16, 2015, 21:17:34 ÖS »

Aradığınız tarzda çevirici burada var
http://m.aliexpress.com/item/32271736126.html

hakanzade
Ziyaretçi
« Yanıtla #404 : Kasım 16, 2015, 21:24:54 ÖS »

Bu karta Playstation 2 yi RGB olarak bağlasak VGA monitöre bağlayabilirmiyiz, ayrıca bu kartı kullanan varmı bilmiyorum ama kronik converter hastalığı olan görüntüde gecikme bu kartta varmıdır.
Sayfa: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: