Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trCommodoreCommodore DonanımMULTI ICE III nedir ne işe yarar neler yapılabilir ???
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: MULTI ICE III nedir ne işe yarar neler yapılabilir ???  (Okunma Sayısı 5837 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
malcomic-xd
Üye

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 01, 2013, 01:34:34 ÖÖ »

Merhabalar elimde bir multi ice 3 kartuş var fakat ne yapılır bunla kayıt gibi şeyler var içinde nedir bunlar zamanında kullanmış ve tecrubesi olan veya hala kullanan ve tecrübesi olan birinin yardımcı olmasını istiyorum yardımcı olursanınz sevinirim bol retrolu günler dilerim

-C64,C64C,Atari2600jr,SinclairZxSpectrum48k,SinclairZxSpectrum+,AmstradCPC,Amiga500,NES,SegaMasterI,SegaMasterII,HPJornada,GameBoySerisi,DSFat,CasioFX-730p,CasioFX-790p,QuickShot Serileri
siber06
Uzman

My youth passed with Commodore, My Old Age will so

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2013, 10:30:15 ÖÖ »

Bu kartuşun en güzel tarafı disketten kasede kopya yapabilmesidir. Ancak ara yüklemeli oyunlar için bu geçerli değildir. Sadece tek part olan oyunları kopyalayabilirsiniz. Birde bu kartuşla bir oyunu freeze yapıp (dondurup) diskete yada kasete kayıt edip daha sonra disketteki yada kasetteki kaydedilmiş veriyi yükleyip kaldığınız yerden devam edebilmenizdir. Bunlar benim en çok işime yarayan özelliği olmuştur.
Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2013, 14:25:03 ÖS »

Multi Ice da varmı bilmiyorum ama bu tür kartuşlarla bazı oyunlarda sprite yok ederek oyunlarda bölüm geçmeyi vb kolaylaştırabilirsiniz.

emarti
Uzman

Only Amiga Makes It Possible █

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2014, 13:52:40 ÖS »

Multi Ice da varmı bilmiyorum ama bu tür kartuşlarla bazı oyunlarda sprite yok ederek oyunlarda bölüm geçmeyi vb kolaylaştırabilirsiniz.

Evet bu özellik var.

https://github.com/emartisoft My GitHUB | http://csdb.dk/scener/?id=26786 My CSDB

READY.
SYS(64767): EMARTI
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2014, 20:36:41 ÖS »

Arkadaşlar bir çok özelliğini yazmışlar. Ben en çok disk turbosundan faydalanirdim. Aynı zamanda sprite çalma/değiştirme, ekran görüntüsü dump özelliği var. Çalışan programı doldurduktan sonra dergilerde verilen hile kodlarını girmek, belli limitler dahilinde hafızadaki metinleri değiştirerek programı türkçeleştirmek mümkün.

commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2014, 21:41:36 ÖS »

Bir arkadaşınızı sevindirmek içinde kullanılabilir

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: