Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriProjeElektronik Malzeme Alınabilecek Siteler
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Elektronik Malzeme Alınabilecek Siteler  (Okunma Sayısı 65630 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Şubat 28, 2016, 11:44:27 ÖÖ »

Yavuz ustad bunları siz daha iyi bilirsiniz ama klasik masaüstü bilgısayarlardaki  fare veya klavyeyi ps/2 konnektöründen bağladıgımız soketmi konnektörmü  Artık neyse o ürünü soruyordum...6 pinli  teşekkurler yavuzg

Bir tahminde bulunayım, J-PAC için mi arıyorsun?

ustadım sende tam usta gözü var,taam üstüne bastın...j-pac çalışması için gücünü usb üzerindende alabiliyor  ps\2 portundan da  alabiliyor...yavuz ustam henüz işlerim dolasıyla gerçekleştiremedim ama j-pac sipariş ettiğimde aşağıdaki gibi geldi

bende bu arada o iki portuda ekleyeyim dedim,sipariş geçerken belirtseydim belki onuda ekleyip gönderirlerdi,neyse bende aşağıdaki gibi hale getirmek istiyordum minik usb girişi çok hassas sanki ne olur neolmaz diye onlarıda ben ekleyim diye bunlardan arıyordum...

Okbaby kabine mame pc kuracaktım,ama birtürlü işlerim yüzünden yapamıyordum yavaş yavaş parçaları tamamlıyorum,sadece pc toplamam kaldı onuda halletikten sonra sona yaklaşıcam yavuz ustam,sizinde yardımlarınızla toparlıcağim inşallah..
O aşamaya geçtiğimde hepsini fotoğraflıyım tek tek anlatacağım,,
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Ocak 30, 2017, 12:11:53 ÖS »

Arkadaslar selam 56 pin jamma konnektöru arıyorum, ve bu pinlere girecek olan kablo ucu soketli birseymi yoksa direk lehimmi yapcagiz ustune...
Bunlari Ankara konya sokakta bulabilirmiyim...teşekkür ederim. .
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2017, 14:22:14 ÖS Gönderen: Heroman » Logged
Özgür Dereli
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Ocak 30, 2017, 13:00:11 ÖS »

Heromen kabloları lehimliyorsun bir ara Yavuz abi konya sokakta var olduğundan bahsetmişti muhtemelen vardır bakmanda fayda var
Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Ocak 30, 2017, 13:23:12 ÖS »

Saol özgür , mecburen  bakacam artık lehimimde cok ugrastirir inaallah geçmeli bisey bulurum ucuna kablolarin
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Ocak 30, 2017, 13:42:46 ÖS »

Elimde lehim/montajı yapılması gereken prototip amiga expansion kart PCB'leri ve üstüne eklenmesi gerekecek SMD/DIP karışık komponentler var.  Parçaları götürüp emanet edip sadece lehim montajını yaptırabileceğim bir elektronikçi tanıyan bilen var mı Anadolu yakasında?  PCB üreticileri ve prototipçiler yüksek fiyat çekiyor.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Ocak 30, 2017, 14:22:23 ÖS »

Saol özgür , mecburen  bakacam artık lehimimde cok ugrastirir inaallah geçmeli bisey bulurum ucuna kablolarin

Konya sokakta yok JAMMA konnektörü. Artık bizim yazılardanmıdır ne hikmetse son gittiğimde sordum kalmamıştı.

Ayrıca JAMMA soketine kabloları geçirmiyorsun, lehimleyip bir de yandaki alttaki terminale de değmesin diye makaronlaman lazım. Bunu yapmayıp kabloları sokete sadece "iliştirisen" örneğin  GND'ın hemen yanında 5V, 12V vs gibi pinler var, konnektöre arcade kartı takıp çıkartırken mutlaka kısa devre yaptırırsın aman diyim...

Aliexpress'de kablolu satılanları var eğer lehim yapmak istemiyorsan.

Not: Arcade hobisinde bir elin havyada diğer elin mutlimetrede olacak Kahkaha

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Ocak 30, 2017, 14:29:14 ÖS »

Konya sokakta yok JAMMA konnektörü. Artık bizim yazılardanmıdır ne hikmetse son gittiğimde sordum kalmamıştı.

Ayrıca JAMMA soketine kabloları geçirmiyorsun, lehimleyip bir de yandaki alttaki terminale de değmesin diye makaronlaman lazım. Bunu yapmayıp kabloları sokete sadece "iliştirisen" örneğin  GND'ın hemen yanında 5V, 12V vs gibi pinler var, konnektöre arcade kartı takıp çıkartırken mutlaka kısa devre yaptırırsın aman diyim...

Aliexpress'de kablolu satılanları var eğer lehim yapmak istemiyorsan.

Not: Arcade hobisinde bir elin havyada diğer elin mutlimetrede olacak Kahkaha
Saol yavuz üstad, benim bi elim joystick de digeride  dugmede oluyor , bu gidişle dedigin gibi olacak yavas yavas bulasiyorum saol ustad Kahkaha
yavuzg
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Ocak 30, 2017, 14:40:24 ÖS »

Evet, ben bu işi biraz amerikan arabası hobisine benzetiyorum. Abim eskiden amerikan arabası alıp satardı. Bagajda mutlaka bir takım çantası olurdu zira arabaların ne zaman arıza yapacağı belli olmazdı

Arcade işi de böyle. Evinde arcade kabinin varsa havya, multimetre, kablo, makaron, koli bandı kabine en fazla 3-5 metre mesafede olacak mutlaka Kahkaha

Heroman
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Ocak 30, 2017, 15:01:43 ÖS »

Çok doğru söylüyorsun yavuz üstad, zaten evin bi köşesi bana ayrildi kabin, pc , oyunlar derken bunları da öğrenmek lazım. .onlarada bir yer ayarlamak lazım 3-5 metre mesafede Kahkaha
toddler
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Nisan 22, 2017, 11:25:30 ÖÖ »

Bluemavi'den malzeme alacaklara uyarı olması açısından aşağıdaki linki okumalarında fayda var.

https://forum.donanimhaber.com/m_67452255/mpage_2/printable.htm

C64|C|G|C128|1541U2
A500|A500+|Slim SDHxC|Gotek
A600|FuriaEC020 33MHz+FPU 40Mhz
A1200|BPPC|BVision|64MB Ram|3Com Eth.
A1200|ACA1230/56Mhz 64MB|IndivisionAGA MK2cr|RapidRoad USB|FastATA 1200 MK-V|Netgear MA401
Dingoo A320(OpenDingux)
Pandora(First Batch)
RaspberryPi 1-2-3
BananaPi/Pro
atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #55 : Nisan 24, 2017, 11:12:46 ÖÖ »

Bluemavi'den malzeme alacaklara uyarı olması açısından aşağıdaki linki okumalarında fayda var.

https://forum.donanimhaber.com/m_67452255/mpage_2/printable.htm

Senin elemanlar pörtlemiş baksana

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.bananapi.gen.tr
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Ekim 31, 2017, 10:48:58 ÖÖ »

Dün Bluemavi'den sipariş geçecektim iyiki geçmemişim daha doğrusu geçemedim. KK kabul etmiyor artık siteside çok kötü. Şimdi yorumları gördüm, batmak üzereler gibi bir izlenim bıraktı.

Şimdilik GG'den işimi hallettim, güncel olarak elektronik komponent vs. site tavsiyeniz nedir? Sorunsuz işini düzgün yapan bir yer iyi olur. Konunun başında site adresleri var ama üzerinden zaman geçmiş o yüzden tekrar sormak istedim.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
Gökçe Bozkurt
Genel Yönetici

Nigripinis

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #57 : Ekim 31, 2017, 11:04:06 ÖÖ »

Direnc.net iyi
sadece kapasitörlerine pek güvenmiyorum..

Keza ordan aldığım tantalumların bazıları amigaya uymadı.
Bayat olabileceğini düşündüm.

Kapasitörleri tuttukları oda çok dağanık. Ne nerde belli değil.

Tek kafama takılan budur.

A4000|FastlaneZ3|RetinaZ3|Tandem Ide|CF
A2000|G-Force 040/33|Cybervision64-3D|
A2000|Mobo|GVP HX-2000-II|Supra 8Mb
A2000|Mobo|8Up!6Mb
A1200|PPC 040/25/200|Mediator Sx|Vodoo4500|256Mb
A1200|Hawk 8Mb|CF
A1200|Mobo|Elbox 4Mb
A600|ACA030|Indivision ECS|A604|CF
A600|Mobo|A
appiah4
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Ekim 31, 2017, 11:09:54 ÖÖ »

Genelde ihtiyacım olan tüm parçaları Kozyatağı Atatürk Cd. civarındaki Ateş Elektronik'ten alıyorum.  Kapasitörler vs. en kalitelileri değil, ancak yerine kullandığım tüm anakart/ekran kartı/ses kartlarında sorunsuz çalışıyorlar.  20 yıl ömür alamayacağım tahminen ama işimi görüyorlar.

Retronautics: Retro bilgisayar, donanım ve proje galerim.
osilator
Yeni Üye
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Mart 30, 2022, 12:36:56 ÖS »

Arkadaşlar ben ankaradayım,https://www.robolinkmarket.com/'dan alıveriş yapıyordum. Şimdi gidip oradan da alabiliyoruz. Ankarada yerleri. Fiyatlar da fena degil bir bakın derim
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: