Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ps2 yardım  (Okunma Sayısı 6868 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 25, 2014, 13:37:35 ÖS »

iyi günler elimde 50004 model fat kasa matrix çipli v1.99  ps2 var optık surucu bozuk ve mc siz hdd direk açılan sistemdi düne kadar bir sıkıntısı yoktu en son gece oyun oynadım sabah baktım  açılmıyor matrix çip yazısından sonra siyah ekran geliyor orada kalıyor hdd sağlam network ataptor sağlam cihaz baslangıcta yızdız ve yuvarlak ile çip monüsüne giriyor hepsi normal ayarında bi değişiklik yok
bir fikri olan var mı yardımcı olabilecek biri
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2014, 19:37:53 ÖS »

macrovisyon fix'i disabled yap, belki faydası olur.

yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2014, 19:47:47 ÖS »

yaptım bir faydası olmadı malesef
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2014, 20:07:01 ÖS »

http://bootleg.sksapps.com/tutorials/matrix/

hocam açılışta L1' e basılı tut bide öyle dene.

yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2014, 20:18:15 ÖS »

onuda denedim l1 e basılı tutuyorum hdd çalışıyor ses geliyor ama matrix yazısından sonra siyah ekranda kalıyor makıne hala işlem yapıyor ışıkları yanıp sonuyor hddyı okurken
yolcunet
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2014, 21:10:35 ÖS »

öncelikle arızanın nerde oldugunu anlayalım benim yazdıklarımı harfiyen yerine getir 1 hdd yi çıkar makinayı aç matrixden sonra oyun satırı ekranı geliyor ise sorunun söleyim  makinanın hdd si şişmiş durumda yani kafası karışmış çözüm hdd yi formatla tekrar win hiip le ps 2  yükle bu olmazsa başka çözüm bakarız
yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2014, 23:08:45 ÖS »

hdd yi çıkardığımda değişen bir durum yok ekrana matrix yazısı geliyor 15 sn sonra siyah ekrana geciyor görüntü yok canımı sıkan konuda playstation kendı ekranı gelmemesi
yolcunet
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 25, 2014, 23:37:07 ÖS »

Cd kapagi takili kalmis olabilir
yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2014, 00:45:39 ÖÖ »

içinde optik okuyucu yok sökmüştüm zamanında bozulunca
yolcunet
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 26, 2014, 08:50:57 ÖÖ »

çip arızaya geçmiş olabilir çipi söküp öle denemek lazım
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Kasım 26, 2014, 11:49:59 ÖÖ »

çipi devre dışı bırakabilirsin yukarıda verdiğim linkte nasıl yapıldığı yazıyor Bide yolcunetin dediği durum olabilir o yüzden çipin kablolarını kontrol et yerinden kopmuş olan olabilir

yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 26, 2014, 13:54:38 ÖS »

ps2 söktüm baktım çip madbo750 yazıyor ama açılış matrix infinty v.1.99 söyle bi baktım emanet duruyor sökmeye sökerimde tekrar takılmaz bu takana helal olsun diyim iyi becermis kablolar varla yok arasında bişi Kahkaha
yolcunet
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 26, 2014, 15:40:21 ÖS »

çok çip taktım ben zamanında çözüme ulaşamıyorsan gönder yapim
yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Kasım 26, 2014, 16:05:57 ÖS »

yok çipteki lehilenen teller saçtelimden daha ince çıplak kablo kopmaması saşırttı benı neredeyse büyütecle bakacaktım kabloları görmek için  Kahkaha o derece makinayı toparladım suan hiçbir mudahele etmeden ps2 açıldı ps menusu geldi hızlı bir şekilde matrix yazısı geliyor beklemeden ps2nın kendi açılışı geliyor bunda sıkıntı yok bu seferde çip menusune girmiyor acaba sökerken yada montaj ederken çipi tamamen devre dışımı bıraktım hdd yi görmüyor çip ayarlarında dev2 deydi ama tekrardan menuye bakıp kontrol edemiyorum.
çipin iptal oldugunu düşünürsek forumdaki soft mod ile hdd den çipsiz oyun oynayabilirmiyim yada illaki yeniden çip taktırmam mı gerekli
yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Aralık 02, 2014, 13:41:12 ÖS »

iyi günler arkadastan FreeMCBoot yüklü mc alıp öyle deniyeyim dedim otomatık freemcboott actı orada hdd yide gördü mc içinde hdloader var dı çalıştırdım açtı oyunları gördü ama orada donuyor işlem yaptırmıyor
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: