Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: ps2 yardım  (Okunma Sayısı 7009 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zangief_34
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Aralık 02, 2014, 14:40:48 ÖS »

bır ara arkasımın slım ps2 sı vardı calısmıyordu.kırmızı ısıkta kalıyordu bazen aclıyordu.menu donuyordu.cıpın +5v ve +3,3v baglantılarını cıpın bordu uzerınden ayırıp calıstırmıstık.tabı artık cıpsız oldugu ıcın orjınallerı sorunsuz calıstırıyordu.cıpın enerjısını kesın.kablo uclarını bant ıle yalıtın bırde boyle deneyın.freemcbootta cıp gereksız zaten.

+5v ve +3,3v baglantıları yanlıs hatırlamıyr ısem..
yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Aralık 03, 2014, 13:56:32 ÖS »

sökeyımmı tamamen çipi
yega
Üye
**

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Aralık 03, 2014, 18:17:24 ÖS »

çipi söktüm freemcboot la çalşısıtrıdm ps2 deneme amaçlı 2 oyun atmıştım hdd ye ikisinide siçalıştırdı tek sorun oyunlar ikisinide siyah beyaz gösteriyor
commander64
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #18 : Aralık 03, 2014, 19:02:07 ÖS »

muhtemelen NTSC oyundur onlar, ya uyumlu tv olacak yada çevirici lazım

yolcunet
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Aralık 03, 2014, 19:25:53 ÖS »

ben sana yardımcı olim kardeş makinanın modeli ney
zangief_34
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Aralık 03, 2014, 19:44:47 ÖS »

cıpı komple sokmenız gerekmezdı.test amaclı enerjısını kesın demıstım kı cıp zaten sorunluymus.
yolcunet
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Aralık 03, 2014, 19:46:30 ÖS »

kardeş makinan 50004 müş  ps 2 lere çip takarken daha önceleri bölge ayrımı yapmasın diye color fıx denilenbir uygulama vardı onu yapardık ve bu sayede coya oyunlarda makina ntsc veya pal ayrımı yapmadan direk renkli olarak açardı resimde gösterilen sarı renkli kondansatörü hemen yanı basında bulunan gnd yani şase vermen gerekiyor elin biraz lehim havya tutuyorsa yaparsın lehimlemeyi o zaman oyunlar renkli olur peki bu kondansatör nerde diye soracak olursan scart kablosu soketinin 4 santim altında görürsün yalnız 50004 lerin iki versiyonu vardı v9 v 10 olan insallah bu resimdeki senin makinanın versiyonu na denk gelir ikinci resimde işaretli olan yani karaladıgım yere lehimleyebilirsin orasıda gnd  yeri

* v9colorfix (1)1.jpg (29.47 KB, 310x183 - Görüntüleme: 1322 kez.)

* v9colorfix.jpg (10.31 KB, 155x92 - Görüntüleme: 1196 kez.)
Fatih Yıldırım
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Aralık 04, 2014, 10:15:01 ÖÖ »

çipi söktüm freemcboot la çalşısıtrıdm ps2 deneme amaçlı 2 oyun atmıştım hdd ye ikisinide siçalıştırdı tek sorun oyunlar ikisinide siyah beyaz gösteriyor

Bir tane RGB kablo alman renkli oynaman için yeterli.

Şimdi buna benzer bir sorun da bende var şu an. Yeni başlık açmayayım dedim.
Benim cihaz bir hafta öncesine kadar hddraw tekniği ile yaptığım uLauncelf'i çalıştırıyordu. Şimdi ise loading HDD modules ekranında takılıp kalıyor.
Ayrıca dün akşam freemcboot'u noobie package olan fhdb.img yi hddraw ile yükledim.
FreeMcboot menüsü geliyor şu an ama oradan da uLaunchelf çalıştırdığım zaman loading HDD modules ekranında takılıp kalıyor. Aynı şekilde diğer uygulamalarda da siyah ekranda kalıyor. Hiçbir uygulama çalışmıyor ve cihazımı kullanamıyorum. Ne oldu durup dururken hiç anlamadım. İşlemleri 3 farklı harddisk ile denedim sonuç aynı. Matrix infinity çipi start'a basarak devre dışı bırakıyorum sonuç aynı.(Uyumlu memory card'ım maalesef yok. Onu da belirteyim.)

Google'da bayağı bir dolaştım çözüm bulamadım o yüzden buraya
yazıyorum.

Acaba ben de mi chipin gücünü kessem?
« Son Düzenleme: Aralık 04, 2014, 11:56:31 ÖÖ Gönderen: FatihHazretleri » Logged

Forumdaki İndirme Linkleri
http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=13992

Do not use the multi tap with the multi tap inserted in the multi tap slot.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: