Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trArcade Sistemler ve Oyun KonsollarıOyun Konsollarıdreamcast sega sports edition cd okuma sorunu...
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: dreamcast sega sports edition cd okuma sorunu...  (Okunma Sayısı 5250 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 19, 2015, 11:29:13 ÖÖ »

merhaba herkese,

usa den gelmiş olan ntsc-u dreamcast im cd okumuyor seaman orjinal bir adet oyunum var elimde onunla denedim dreamcast menüsü çıkıyor cd yi koyun diyor takınca da biraz döndürüyor cd yi ve bırakıyor sonrasında...

yardımcı olabilecek yönlendirecek birileri varmı aramızda

sahibindende bir ilan vardı 70 tl ye okuyucu göz satıyor dreamcast in fakat şöyle bir bilgilendirme yaptı gönderdiğim mesaj sonrasında  " sega sports edition dreamcast lerde kopya cd okumaması için blok var dedi ben 70 tl lik optik okuyucu ile değiştirirsem sadece orjinal oyunları oynarsın diğer kopya oyunları oynayabilmen için extra maliyet çıkar 250 tl gibi dedi... 

ssaylanc
Üye

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2015, 11:38:11 ÖÖ »

Alt tarafında üretim tarihini kontrol edebilirsin. Kasım 2000 öncesi üretilenler CDR okuyor diye biliyorum.
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2015, 11:49:31 ÖÖ »

merhaba herkese,

usa den gelmiş olan ntsc-u dreamcast im cd okumuyor seaman orjinal bir adet oyunum var elimde onunla denedim dreamcast menüsü çıkıyor cd yi koyun diyor takınca da biraz döndürüyor cd yi ve bırakıyor sonrasında...

yardımcı olabilecek yönlendirecek birileri varmı aramızda

sahibindende bir ilan vardı 70 tl ye okuyucu göz satıyor dreamcast in fakat şöyle bir bilgilendirme yaptı gönderdiğim mesaj sonrasında  " sega sports edition dreamcast lerde kopya cd okumaması için blok var dedi ben 70 tl lik optik okuyucu ile değiştirirsem sadece orjinal oyunları oynarsın diğer kopya oyunları oynayabilmen için extra maliyet çıkar 250 tl gibi dedi... 

Sahibinden deki vatandaşa itibar etme kendisi dolandırıcı ben ondan lens aldım aliekspreste satılan 5 dolarlık çakmalardan daha beter lazer çok zayıf ve iade de almadı telefonlara çıkmıyor.

eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2015, 11:53:26 ÖÖ »

Sorununa gelince öncelikle seaman oyunun hangi bölge NTSC-u dışında bir bölge ise çalışmaması normal tam olarak durumun nedir.

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2015, 12:04:21 ÖS »

Sorununa gelince öncelikle seaman oyunun hangi bölge NTSC-u dışında bir bölge ise çalışmaması normal tam olarak durumun nedir.

ya sahtekar olduğu çok aşikar zaten ama deneme yanılma olmuş sizinki sizde de suç yok...

cihaz usa den geldi ebay den aldım seaman oyunu da makina ile aynı region mikrofonu fln da var bundle halde çanta makina ile birlikte geldi...

cd yi takıyorum analyze ediyor bi tur döndürüp bırakıyor...

değişim olmadan kalibre yöntemi işe yararmı acep...
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2015, 12:08:24 ÖS »

Kalibrasyon işe yarayabilir cevap vermezse değişim şart söylediğine göre lensin lazer şiddeti yetersiz kalıdığından diski görmüyor biraz yükseltmen lazım.

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 19, 2015, 12:22:57 ÖS »

Kalibrasyon işe yarayabilir cevap vermezse değişim şart söylediğine göre lensin lazer şiddeti yetersiz kalıdığından diski görmüyor biraz yükseltmen lazım.

muhtemelen değişim gerekecek ama eve döndüğümde kalibrasyonu da bir deneyeceğim...

peki parça alabileceğim bir site biliyormusunuz?
sonrasında da montajını kime yaptırabilirim Kahkaha
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 19, 2015, 12:27:07 ÖS »

muhtemelen değişim gerekecek ama eve döndüğümde kalibrasyonu da bir deneyeceğim...

Kalibrasyon ve değişim için bana gönderebilirsin lensin pin sayısını görmek lazım ben bunu almayı düşünüyorum sende alırsan montajını yaparım http://www.ebay.com/itm/1pc-Philips-SPU3200-16P-PC-drive-DC-video-game-laser-pickup-/181719278118?hash=item2a4f502226:g:vGYAAMXQuTNTMkgS

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ekim 19, 2015, 12:30:16 ÖS »

Kalibrasyon ve değişim için bana gönderebilirsin lensin pin sayısını görmek lazım ben bunu almayı düşünüyorum sende alırsan montajını yaparım http://www.ebay.com/itm/1pc-Philips-SPU3200-16P-PC-drive-DC-video-game-laser-pickup-/181719278118?hash=item2a4f502226:g:vGYAAMXQuTNTMkgS

okay ben deneyeceğim akşam kalibrasyonu sonrası için de konuşuruz sizle teşekkür ederim : )
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 19, 2015, 14:55:20 ÖS »

Bende ki sport edition kopya oyunları çalıştırıyor ama bölge koruması var.
Lens kısmına gelince, kalibrasyondan önce pamuklu kulak çubuğuna bir miktar alkol ya da kolonya döküp lensi temizle, mutlaka yapmışsındır ama bazen bayağı bi sertçe bastırarak temizlemek gerekiyor, lensin üzerinde biriken kir tabakasını 3-5dk dakika boyunca sert bastırarak temizlemeye çalışın.

Sonuç vermezse o zaman lensin ömrünün tükendiği ortaya çıkar. Ben bu şekilde çoğu lensi düzelttim. Dediğim gibi bu işlemi sert bastırarak uygularsanız düzelebilir.

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 19, 2015, 15:14:33 ÖS »

Bende ki sport edition kopya oyunları çalıştırıyor ama bölge koruması var.
Lens kısmına gelince, kalibrasyondan önce pamuklu kulak çubuğuna bir miktar alkol ya da kolonya döküp lensi temizle, mutlaka yapmışsındır ama bazen bayağı bi sertçe bastırarak temizlemek gerekiyor, lensin üzerinde biriken kir tabakasını 3-5dk dakika boyunca sert bastırarak temizlemeye çalışın.

Sonuç vermezse o zaman lensin ömrünün tükendiği ortaya çıkar. Ben bu şekilde çoğu lensi düzelttim. Dediğim gibi bu işlemi sert bastırarak uygularsanız düzelebilir.

tamam bunu da deneyeceğim çok teşekkürler ayrıca sports edition ın kopya oyun çalıştırmasına da çok sevindim bölge kodu çok mühim değil

bilmediğimden soruyorum kopya oyunu netten indirip cd ye çekip direk oynayabiliyoruz değilmi ?
segaa
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2015, 15:45:16 ÖS »

İki seçenek var, 1.si Utopia Bootdisc yazılımı, bunu cd ye yazdırıp konsola takıp çalıştırdıktan sonra kopya cd yi takıyorsun oyunlar açılıyor.

2.si Fastboot-Selfboot yazılımı, bu yazılım indirdiğin oyun dosyasını selfboot yapıyor sonra cd ye çekip direkt oynayabiliyorsun.

Aşağıya eklemiş olduğum sitelerden indirdiğin bütün DC oyunları selfboot yapılmış halde çıktı, yani direkt indirip cd ye yazdırıp oynayabiliyorum.

Oyunları yazdırmak içinde bu yazılımı kullanabilirsin. discjuggler

discjuggler bu yazılımın özelliği, bazı oyunların boyutu 700MB ten büyük oluyor ve CD ye yazdıralamıyor ama bu program sıkıştırarak bu işlemi yapabiliyor.

Lens için dediğim gibi, eğer lens CD yi  her taktığında döndürüyorsa muhtemelen kirlidir, iyice temizlemen lazım. Lens ölü olsa CD yi hiç çevirmez ya da arada bir çevirir.

http://www.emuparadise.me/Sega_Dreamcast_ISOs/1

http://www.theisozone.com/downloads/dreamcast/dreamcast-isos/

« Son Düzenleme: Ekim 19, 2015, 15:52:45 ÖS Gönderen: segaa » Logged

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2015, 15:56:19 ÖS »

İki seçenek var, 1.si Utopia Bootdisc yazılımı, bunu cd ye yazdırıp konsola takıp çalıştırdıktan sonra kopya cd yi takıyorsun oyunlar açılıyor.

2.si Fastboot-Selfboot yazılımı, bu yazılım indirdiğin oyun dosyasını selfboot yapıyor sonra cd ye çekip direkt oynayabiliyorsun.

Aşağıya eklemiş olduğum sitelerden indirdiğin bütün DC oyunları selfboot yapılmış halde çıktı, yani direkt indirip cd ye yazdırıp oynayabiliyorum.

Oyunları yazdırmak içinde bu yazılımı kullanabilirsin. discjuggler

discjuggler bu yazılımın özelliği, bazı oyunların boyutu 700MB ten büyük oluyor ve CD ye yazdıralamıyor ama bu program sıkıştırarak bu işlemi yapabiliyor.

Lens için dediğim gibi, eğer lens CD yi  her taktığında döndürüyorsa muhtemelen kirlidir, iyice temizlemen lazım. Lens ölü olsa CD yi hiç çevirmez ya da arada bir çevirir.

http://www.emuparadise.me/Sega_Dreamcast_ISOs/1

http://www.theisozone.com/downloads/dreamcast/dreamcast-isos/

süpersin çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için akşam eve gidip deniyorum hemen dediklerini... !
eemiroglu84
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 19, 2015, 16:44:56 ÖS »

Selfboot suz oyun yayınlayan pek site kalmadı zaten indirip direk yazdırıp oynuyosun @sega'nın verdiği linkler en sağlam siteler zaten indir yazdır oyna bu arada elimde 400gb dan fazla dc arşivim var forumdan birkaç kişiye kopyalamıştım hdd göndermen yeterli. 

supremenothing
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 19, 2015, 17:10:18 ÖS »

Selfboot suz oyun yayınlayan pek site kalmadı zaten indirip direk yazdırıp oynuyosun @sega'nın verdiği linkler en sağlam siteler zaten indir yazdır oyna bu arada elimde 400gb dan fazla dc arşivim var forumdan birkaç kişiye kopyalamıştım hdd göndermen yeterli. 

çok iyi olur çokta güzel iyi olur teşekkür ederim öncelikle şu optik okuyucuyu bir halledeyim umarım parça al tak ile uğraştırmadan halledebilirim Kahkaha
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: