Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
commodore.gen.trGenel KategoriGenel SohbetYeni iş girişimim 16 in 1 toolcard Üretimin Sonuna ulaşıldı!!! Gadget Card
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Yeni iş girişimim 16 in 1 toolcard Üretimin Sonuna ulaşıldı!!! Gadget Card  (Okunma Sayısı 12957 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 04, 2015, 21:40:28 ÖS »

Ögrenciliğin getirdiği boş zamanları değerlendirmek ve aileye olan yükümüzü azaltmak adına toolcard veya çok fonksiyonlu anahtarlıkları örnek alarak çalmak denilir mi bilmiyorum fikir alarak 3 mühendis adayı arkadaş olarak bir işe giriştik. Görüşlerini öğrenmek üzere konuyu açıyorum hevesimizi kırmadan olumlu olumsuz yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim

Bizim bu tasarladığımız kart marketing ürün olmuycak daha çok promosyon amaçlı şirketlere bir nevi kartvizit gibi bir tasarım geliştirdik.

Nedir bu kart derseniz kredi kartı ölçülerinde 1mm kalınlıgında sertleştirilmiş çelikten bir ürün. Ne özellikleri var derseniz kabaca şişe açacağı, mektup açacağı, 6 farklı boy somun açacagı, 0'dan 90 dereceye bir açı ölçer, mektup açacağı, iki varklı vida açmak için uç, telefon standı gibi gibi özellikleri mevcut.

Şu an için bir tabaka sac dan (52x100cmx1mm) 93 adet ürün kestirdik. Yapılacak adımlar. Ham çeliğin lazzer kesimi toz boya ve serigrafik baskı ile renklendirilmesi ve özelliklerin karta basılması.

Şu ana kadar yapılan basamakların fotolarını paylaşıcam. Yapıldıkcada paylaşmaya devam ederim.

--Ham metalin lazer kesim hali gerekli taşlamalar ve sivreltme işlemleri sonrasında--

--Örnek olarak bir tane boyattığımız Toz boyalı kartımız. Fotonun kalitesizliği için özür dilerim--
« Son Düzenleme: Kasım 14, 2015, 20:10:08 ÖS Gönderen: brkemreoglu » Logged
brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2015, 21:43:51 ÖS »

1mm kalınlıgında ve kredi kartı boyutunda olduğu için cüzdan da çoook rahatlıkla tasınabilecek bir ürün ve tamamen yerli sermayenin ürünü:)
ibeser (Ayak Takımı)
Genel Yönetici

Sega<Nintendo<Amiga

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2015, 21:55:38 ÖS »

Başarılar dilerim.
Fotoları herkesin rahat görebilmesi için imgur yerine hizliresim.com'da paylaşmanı rica ederim.

Cengiz Demir
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2015, 21:56:30 ÖS »

Hayırlı olsun. Bence promosyon olarak düşünmeniz isabetli olmuş.
Diğer türlü satış işi epey zorlardı.

Hani ben şahsi düşüncemi söyliyeyim. Son kullanıcı olarak, para verip almazdım ama promosyon olarak da hayır demezdim.

Sonuçta hedef kitleniz, son kullanıcı değil. Reklam yapmak isteyen şirketler olacak..

Reklam yapmak isteyen şirketler için de, bence değişik bir alternatif.

brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 04, 2015, 22:05:20 ÖS »

Başarılar dilerim.
Fotoları herkesin rahat görebilmesi için imgur yerine hizliresim.com'da paylaşmanı rica ederim.

Teşekkürler. Dediğiniz gibi hizliresim.com olarak değiştirdim.

Hayırlı olsun. Bence promosyon olarak düşünmeniz isabetli olmuş.
Diğer türlü satış işi epey zorlardı.

Hani ben şahsi düşüncemi söyliyeyim. Son kullanıcı olarak, para verip almazdım ama promosyon olarak da hayır demezdim.

Sonuçta hedef kitleniz, son kullanıcı değil. Reklam yapmak isteyen şirketler olacak..

Reklam yapmak isteyen şirketler için de, bence değişik bir alternatif.

Evet promosyon ürün olarak piyasada hiç olmayan bir ürün.
eiji
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #5 : Kasım 04, 2015, 23:05:20 ÖS »

Daha dun gördüm bundan sahibinden.comda Ninja bişeydi adı. 19 tlye satıyorlar (:

brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 04, 2015, 23:14:33 ÖS »

Daha dun gördüm bundan sahibinden.comda Ninja bişeydi adı. 19 tlye satıyorlar (:
10 tl ile 45 tl arası değişiyor piyasada fiyatları
eins
Uzman

A.K.A. deliMawi

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 04, 2015, 23:20:21 ÖS »

Benim görüşüm, orta kısmı çok boş kalmış. Ha ekleyecek başka birşey yok ise, hex anahtarları birbirlerinden 2-3mm ayırın, daha muavemetli olurlar. Bu hali ile ortadaki bir anahtar deliği ile bir civata sıkarken rahatlıkla deforme olur (açılır) gibi geldi bana.
Ayrıca köşeler çok köşeli olmuş. Evet amacı bu ama cüzdanda taşımaya çok müsait değil, girip çıkarken takılır vb.

Başarılar ...

Doberman ♦ megaOne ♦ HDMI-64 ♦ HDMI-520 ♦ NewSchool
AmigaMan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 04, 2015, 23:25:13 ÖS »

Hocam ben 2 tane sipariş vereyim teşekkürler tuttum bu ürünü başarılar

Amiga ölmedi, efsane uyuyor
brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 04, 2015, 23:32:53 ÖS »

Benim görüşüm, orta kısmı çok boş kalmış. Ha ekleyecek başka birşey yok ise, hex anahtarları birbirlerinden 2-3mm ayırın, daha muavemetli olurlar. Bu hali ile ortadaki bir anahtar deliği ile bir civata sıkarken rahatlıkla deforme olur (açılır) gibi geldi bana.
Ayrıca köşeler çok köşeli olmuş. Evet amacı bu ama cüzdanda taşımaya çok müsait değil, girip çıkarken takılır vb.

Başarılar ...

orta kısımda 2x5cm lik kısım logo arma vs gibi seçenekler için ayrıldı. Anahtar deliklerini özellikle birleşik yaptık yerden kazanmak için ve malzeme çok dayanaklı oldugu için öyle bir sorun yaşanmaz denedim test ettim mazemenin kendisinden yana bir sıkıntı yok. fotolarda dayanıksız gibi duruyor haklısınız ama insan eline alıp bir zorlamadan kesinlikle anlamıyor sağlamlıgını. Ayrıca benzer bir ürünü yaklaşık 1 aydır cüzdanımda tasıyorum ne kredi kartlarıma nede cüzdanıma bir zarar verdi. Teşekkürler:)

Hocam ben 2 tane sipariş vereyim teşekkürler tuttum bu ürünü başarılar

Malesef perakende için satış düşünmüyoruz site için özel bir tasarım yapılır ve belli bir sayı yakalanırsa satış yapabiliriz veya toz boya yapıldıktan sonra ve serigrafi ile açıklamalar yazıldıktan sonra o şekilde isterseniz satış düşünülebilir. Teşekkürler:)
AmigaMan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 04, 2015, 23:37:29 ÖS »

Amiga ve commodore logolu olursa 3 tane sipariş vereyim hocam

Amiga ölmedi, efsane uyuyor
brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 04, 2015, 23:48:07 ÖS »

Amiga ve commodore logolu olursa 3 tane sipariş vereyim hocam

Dediğim gibi sitedeki diğer arkadaşlardan abilerimden de bir talep gelir ise bir tasarım hazırlanıp ön sipariş listesi hazırlayabiliriz.
Minimum üretimimiz 90 adetdir(bir tabaka sac). Bu sayı toplanır ise yapılabilir.
joker_
Genel Yönetici

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 05, 2015, 06:37:56 ÖÖ »

Bu ürünü promosyon işi yapan firmalara mail atın bence. Özellikle hırdavatçılara felan verebilirsiniz. İstanbul'da Perpa, Perşembe pazarı gibi hırdavatçıların olduğu yerlerde satış yapabilirsiniz. Fakat biraz hızlı olun, çoğu yılbaşı promosyonunu bitirdi bile

Benimde ilk gözüme çarpan yer, somun açmak için olan kısım. Biraz zayıf gibi geldi. Tabii ürünü canlı olarak görmek ayrı. Sadece fotoya göre yorum yapıyorum.
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2015, 06:39:32 ÖÖ Gönderen: joker_ » Logged
brkemreoglu
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Kasım 05, 2015, 11:00:37 ÖÖ »

Bu ürünü promosyon işi yapan firmalara mail atın bence. Özellikle hırdavatçılara felan verebilirsiniz. İstanbul'da Perpa, Perşembe pazarı gibi hırdavatçıların olduğu yerlerde satış yapabilirsiniz. Fakat biraz hızlı olun, çoğu yılbaşı promosyonunu bitirdi bile

Benimde ilk gözüme çarpan yer, somun açmak için olan kısım. Biraz zayıf gibi geldi. Tabii ürünü canlı olarak görmek ayrı. Sadece fotoya göre yorum yapıyorum.

Aynen dusundugunuz satis taktiklerini dusunduk gerceklestiricez asama asama yine yaptiklarimizida paylasicam
wizofwor
Genel Yönetici

Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #14 : Kasım 05, 2015, 11:17:42 ÖÖ »

Girişiminiz için tebrikler. İnşallah başarılı olursununuz.

Alibaba'dan benzer ürünlere baktım. Öncelikle fiyatlar biraz düşük geldi. FOB 1$ civarında. (Üstüne gümrük vergisi ve limandan sonraki nakliye gelecek.) Biraz düşük geldi. Buna yakın fiyatlara inebilecek misiniz? Aksi halde iyi bir başlangıç yapsanız bile uzun vadede birileri Çin'den mal getirerek size rakip olacaktır.

Diğer bir nokta, Alibaba'daki alternatiflerin tasarımıyla karşılaştıdığımda, Çindeki kartların üzerindeki şekilerin orantıları daha düzgün ve daha uyumlu gözüküyor. Tabi bunda detay kesimlerin de etkisi var. Bu tutarsa, bir sonraki versiyonda biraz daha afilli bir şey yapmayı düşünebilirsiniz.

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: