Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Gelişmiş Arama
insanın içinde varsa, commodore.gen.tr açığa çıkarır bunu.. bir nevi retro olaylarının dolunayıyız.(Arda)
Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Windows Server 2003 Yedekleme  (Okunma Sayısı 2629 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Agony
Uzman

Amiga gibi yar, Commodore gibi de yadigar olmaz.

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 23, 2015, 11:55:06 ÖÖ »

Merhaba,

Abiler, üstadlar bir sorum var. Windows Server2003 yüklü, raidli Hp Proliant sunucumuz var. Biraz eski ama işimizi görüyor.

Bu sunucunun hard diskinin tamamının imajını almam mümkün müdür? İmajını alıp dijital olarak yedeklemek istiyorum. İlerde, başka bir makineye aktarmak için.

İçinde önemli veriler var ve sıfırdan yüklemekte çok külfetli ve zaman alacak. Birde Win Server çok hassas, bir şey yükleyip göçertmekte istemiyorum Bir yöntemi varsa paylaşamnızı rica ederim.

atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2015, 12:10:44 ÖS »

Biz normal masaüstü ve laptop sistemlerin yedeğini Acronis ile alıyoruz. Daha sonra 10-15 dakika da geri yükleyebiliyoruz. Söz konusu server olunca daha dikkatli davranmak lazım Kahkaha

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.banana.gen.tr
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2015, 13:33:59 ÖS »

Biz normal masaüstü ve laptop sistemlerin yedeğini Acronis ile alıyoruz. Daha sonra 10-15 dakika da geri yükleyebiliyoruz. Söz konusu server olunca daha dikkatli davranmak lazım Kahkaha

Heh işte ondan korkuyorum. bir şeyler patlar matlar uğraş dur sonra Kahkaha Acronis gayet iyi ama sunucuda sıkıntı çıkarsa... Düşünmek bile istemiyorum Kahkaha

atlantis
Uzman

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #3 : Kasım 23, 2015, 13:41:55 ÖS »

Acronisi cd üstünden çalıştırıyoruz. Yanlışlıkla backup yerine recover demedikten sonra sorun çıkarmaz. En azından şimdiye kadar Kahkaha

Truva Linux
http://www.truvalinux.org.tr
http://retromiga.blogspot.com
--------------------------------
Banana ARM Türkiye Destek Sitesi
https://www.banana.gen.tr
bit
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : Kasım 23, 2015, 13:44:08 ÖS »

Sysinternals'ın ücretsiz Disk2vhd programı var. Bütün diskin bir kopyasını vhdx olarak alıyor. Shadow copy kullandığı için açık olan dosyalrda (MSSQL) sorun olmuyor.

Birde ekstra yedekleme için windows backup kullanabilirsin. (Accessories>System Tools)
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 23, 2015, 14:09:51 ÖS »

Bilgiler için teşekkür ederim.

@bit, benim endişemi anlamışsın sanırım. Sql, veri tabanı..vs aynı şekilde çalışmasını istiyorum. Dediğin uygulamayı deneyeyim bi ara. Windows'un kendi backupını kullanırsam illa ki sıkıntı yaşarım.

Bu yedek öyle olmalı ki, verileri aktarıp kullanacağım başka bir hdd de ya da sanal bilgisayarda sorunsuz kullanmaya devam edebileyim. Bildiğimiz komple hdd imajı işte.

Birde bu tip yedekleme uygulamaları raidli hdd lerde sorun çıkarmazsa ne ala.

Blasterreal
Deneyimli

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #6 : Kasım 24, 2015, 00:08:22 ÖÖ »

Merhaba Agony bu konuda kesinlikle ücretli bir yazılım kullanmanı tavsiye ederim, Hızlı ve kullanımı basit olan StorageCraft yazılımı kesinlikle işini görecektir. SQL ve diğer servisler ile başarılı bir şekilde çalışarak yedekleme yapılabilir.

Saygılar

Amiga 1200
ACA 1221 28 MHz 64 MB RAM Maprom
Amiga OS 3.9
------------
Mac Mini 1.42 GHZ 1GB RAM ATİ 9200 32MB 160GB HDD
Morphos 3.9
BlitzBasic
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 24, 2015, 00:33:46 ÖÖ »

Ben olsam acronis cd'si ile boot eder, usb'ye full imaj backup alırdım. Acronis imajlarını vmware'de sanala çevirebiliyorsun.

Yanlız çok eksik bilgi vermişsin sql vs. derken başka neler var? DC gibi rolleri varsa acronis ve diğer imaj alma yazılımları ile alacağın yedekten hayır gelmeyecektir.

A500|ACA500Plus42Mhz8MB|GoTeK|IndivisionECS|OS3.1
ZX Spectrum 48K, 48KPlus | Amstrad CPC6128
AmigaMan
Deneyimli

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 24, 2015, 02:36:39 ÖÖ »

Clonezilla da bir çözüm denemeye değer

Amiga ölmedi, efsane uyuyor
Agony
Uzman

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 24, 2015, 12:59:15 ÖS »

@Blasterreal, bilgi için teşekkürler.

BlitzBasic, Microsoft SQL Server 2005 yüklü. Bu sunucuda, diğer terminallerin doğrudan bağlanarak kullandığı iki farklı yazılım var. SQL fazla bilmediğim için, bazı terimleri anlamıyorum SQL'den başka bir şey yok. Dediğim gibi diğer bilgisayarlar sadece iki programı kullanırken bu sunucuya ihtiyaç duyuyor. Sunucu, terminallere IP'de vermiyor. O işi modemle yapıyorum.

@AmigaMan, tüm önerileri değelendiriyorum. Çok teşekkür ederim ona da bir bakarım.

aegis
Üye

Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #10 : Kasım 24, 2015, 13:48:57 ÖS »

Raid yapısı oldugundan backup aldıgından baska bir pc de vs. açmaya kalktında sorun olabılır kanısındayım. Backup için Shadow protect veya Acronis öneririm. Oldukça başarılıdır. Bu arada eger yedekleme yapacaksan ve butcen cok uygun degıl ıse freenas (linux tabanlı) sistemli bir pc yaparak raid mantığınla bir yedekleme storage disk oluşturup ağ üzerinden ücretsiz yazılımlar ile oenmli dosyalarını yedekleme şansın var. SQL sanırım muhasebe prg diye dusunuyorum onada ufak bir script yazarak yedek alabilirsin şayet express kullanıyorsan. Umarım biraz faydalı olmuştur. Kal sağlıcakla. Takıldıgın yer olursa ara...
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: